Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

“Eşim beni aldattı çok mutsuzum” -6

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

  1. Evinde sürekli aşağılanan, hiçbir yaptığı beğenilmeyen kadın veya erkek, her an bir eksiği bulunup ta çocuk gibi azarlanacak endişesi taşıdıklarında, hiçbir şekilde memnun edemeyeceklerini düşünürler. Bu o kadar bunaltıcı olur ki, coşkuları ve heyecanları gider. Kendilerini insan gibi hissettirecek en küçük ilgi bile başlarını döndürebilir ve kimsenin tahmin edemeyeceği yanlışları yapılabilirler.
  2. Kendisi eşinden fiziki olarak daha yakışıklı (ve ya daha güzel) ise, “Ben senden daha iyilerine lâyığım” diyerek, rahatlıkla parantez arası yanlışlara bulaşabiliyorlar. Ahlâkın güzel olmaması, fiziki güzelliği felâket sebebine dönüştürebiliyor.
  3. Toplum zeminin buna müsait olması. Televizyonlarda, dizilerde, reklâmlarda, gayri meşru ilişkilerin, beğenilen aktörlerce ve müzik eşliğinde çokça gösteriliyor olması. Bu görüntüler önceden tepki ile karşılanırken, görmeye devam edilirse giderek bu tepki söner ve önce göz sonra gönül alışır. Bir süre sonra da, kendisi için düşünmeye başlayabilir. Ondan sonrası artık an meselesidir.
  4. Bu arada, sosyal medya o kadar sahte mutluluk pozları ile dolu ki, evinde mutlu olamayan, bir türlü aradığını bulamadığını düşünen erkek ve kadın, özenerek, gerçekle ilgisi olmayan bu sanal tabloları takip etmeye başlar. Bu sırada, avcılar boş durmaz. Kadının ve erkeğin gözü dışarı kaymayıversin hemen olta atan ve pusuda hazır bekleyen pek çok tuzaktan birine kapılması an meselesidir. Oysa hiçbir erkek ve hiçbir kadın mükemmel değildir. Eşini başkaları ile kıyaslayarak beklenti üretmek yerine, insan olarak saygı duyup, Rabbinin (cc) nasibi olarak görerek, var olan pek çok iyi yönlerine bakıp alışmaya ve iyi davranıp kendisini de düzeltmeye çalışsa, yuvası cennete dönecek, farkında değil. Çünkü bu bilgileri edinmek önce niyet, sonra ciddi bir çaba gerektirir. Hiçbir güzel iş, doğru çalışan bir akıl ve samimi bir çaba olmaksızın kendiliğinden oluşuvermez.
  5. Bazen de, aslında aldatmak gibi bir niyeti yoktur fakat alkol alınca, alkol alanların yaptıkları onun da başına gelir. O ortamda alkolün tesiri ile, bu pozisyondan istifade etmek isteyenlerin tuzağına düşer. Bir de bakmış ki, istemediği halde, hiç aklına gelmeyen yığınla şeyler yaşanmış. Üstelik bazı fotoğraflar çekilmiş, şantaj malzemeleri de hazırlanmış olabilir. Farkında olmadan bir bataklığın içinde kendisini bulabilir. Bu tam bir kurban olma halidir.
  6. Erkeğin ya da kadının arkadaş çevresinde bu tip aldatmaların çok olması ve bunu kendi itibar ve karizmalarının bir ispatı gibi görüp bununla hava atmaları, övünmeleri. “Şöyle seviyor, böyle itibar ediyor, bensiz yapamayacağını söylüyor, onun yanında kendimi şöyle iyi hissediyorum” gibi ifadelerle, çocuğun şekere kanması gibi, sahte sözlere kandığının, neredeyse tamamının bir çıkar için olduğunu görememesinin yani körlüğünün ispatı olan bu sözler, başkalarını da tuzağa düşürebilir.

              Nasipse devam edecek