Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Farkında mısın Kürt kardeşim?

Eskiden oyunlar gizli kapaklı oynanırdı. Bugün ise kartların hepsini açarak, göstere göstere geliyorlar. Suriye’de Amerika’nın kirli çıkarları uğruna Kürt kanını dökmekte beis görmeyen PKK’nın elebaşları CHP adayına destek çağrısında bulunuyorlar. İstanbul’da aday göstermeyen, CHP adayının arkasına yekpare dizilen HDP, Erdoğan’a kaybettirmek için elinden geleni ardına koymayacağını açıkça ilan ediyor.

Marksist-Leninist kölelikten Suriye’de Amerika’nın mayın eşekliğine terfi eden PKK’nın, Kürtlerin hakları için yola çıktığını iddia eden ama Kürtçe’yi “kart-kurt”, Kürtleri “Dağ Türkleri” gören Kemalistlerin kurşun askerliğine soyunan HDP’nin yanında durduğunda, CHP’ye oy taşıdığında celladının kılıcını bilediğinin farkında mısın ey Kürt kardeşim?

CHP adayına vereceğin oy; 7 Haziran 2015 seçimlerinde tarihinin en yüksek oyunu almasına rağmen siyaseti değil PKK’nın silahını tercih ederek evinin yatak odasını cephaneliğe, sokaklarını şiddet çukurlarına, çocuklarını ölüme götüren HDP’ye can suyu olacak.

CHP adayına vereceğin oy; dilini inkâr ederek yıllarca yasaklayan, yüzlerce masum insanını çoluk-çocuk, kadın-ihtiyar demeden katleden Kemalistlerin yeni yasaklar ve mağduriyetlere cüret etmesine imkân sağlayacak.

CHP adayına vereceğin oy; Kurban Bayramı’nda Yasin’in başını paramparça eden taşa, ekmek almaya giden 13 yaşındaki Fırat’ı paramparça eden bombaya, nice genç hayatı bir hiç uğruna solduran hendeğe, senin için yola çıkan ama sana dair ne varsa canice yok eden PKK’ya gidecek.

Tarih gösterdi ki varlığını tanımayan, dilini inkâr eden, sana yasaktan başka bir şey reva görmeyen Kemalist bir paradigmada nefes alabilmen mümkün değil.

Siyasetin önüsonuna kadar açık olan, fikirlerin özgürce dillendirildiği Türkiye’de PKK’nın hendeklerini tercih eden HDP’nin dünyasında payına ölüm ve yıkımdan başka bir şey düşmeyecek.

Oyuna talip olmak için taktıkları maskeler seni aldatmasın. Her ikisinin de bu kirli zihniyetlerinin milim değişmeyeceğinden adın gibi emin olabilirsin.

Kürt olmanın ve Kürtçe konuşmanın önündeki engelleri kaldıran, birçok hak tanıyan AK Parti’nin Türkiye’sinde artık özgürce yaşayabiliyorsun. Biliyorum, AK Parti’nin yanlışlarına, kimi temsilcilerinin kibrine öfkelisin. Ancak bu küskünlükle sandığa gittiğinde sana oksijen verenisolduracak, kendi elinle mezarını kazmış olacaksın.

AK Parti’nin yanlışları düzeltilebilir. Ama cellatlarına vereceğin fırsatın geri dönüşü olamaz, bilesin. Feraseti ve basireti elden bırakma. Oyuna gelme, oy’una sahip çık ey Kürt kardeşim.