Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hacire Ana ile Ekrem’in terörle imtihanı

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Sadece siyasi partiler değil tüm Türkiye önemli bir imtihanla karşı karşıya. 40 yıldır devlete, millete, analara ve çocuklara musallat olmuş terör belasına karşı önemli bir eşikteyiz. Devletin yürüttüğü başarılı mücadele, bölgeyi esir alan teröre karşı halkta yeni bir umudun ışığı oldu.

Analar, terörün rehin alıp eline silah verdiği çocuklarını terör örgütünden ve onun siyasi ayağından isteme cesaretini ilk kez gösteriyor. Hem de teröre ve bölgeyi baskı altında tutan, halka nefes aldırmayan siyasi ayağına kameraların önünde meydan okuyarak!

Bu madalyonun bir yüzü. Diğer yüzünde ise terörün merkezi Kandil’in emriyle siyasi ayağının oy verdiği Ekrem var. Kandil’in emri ve HDP’nin oylarıyla belediye başkanı seçilen Ekrem de devlete meydan okuyarak soluğu Diyarbakır’da aldı.

Bir tarafta Hacire Ana’nın başlattığı meydan okumayla çocuklarını terör örgütü ve siyasi ayağından isteyen Analar, diğer tarafta HDP’lileri destekleyen ve “sizi görevden almak gaflet ve dalalettir” diyen Ekrem var.

HACİRE ANA’NIN YAKTIĞI ATEŞ HDP’Yİ KUŞATTI

Çocukları HDP tarafından kandırılıp dağa gönderilen yüzlerce aile var. Ve bu analar, çocuklarını terörün elinden kurtarmak için HDP’nin kapısına dayanmaya başladılar. Hacire Ana teröre karşı cesur ve aydınlık bir yol açtı…

Anneler çocuklarını terör örgütünün elinden almak için Kandil’e gidemiyor. Ama HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın önüne minderi atarak çocuklarını almaya başladılar.

Hacire Ana’nın yaktığı ateşten korunmak için HDP şimdilik kepenk indirdi. Çocukları zorla dağa götürülüp eline silah verilen bütün analar bu ateşi harlarsa alevlerin Kandil’i kuşatması hiç de zor olmaz.

Bir tarafta HDP ve terör örgütüne meydan okuyan bir ana; diğer tarafta terör örgütü bağlantıları nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarına kol kanat geren Ekrem. Bir tarafta terör ateşini söndürmeye çalışan bir ana diğer tarafta terörün ateşine odun taşıyanlara hayat öpücüğü veren bir CHP’li belediye başkanı…

Bu olayda da gördüğümüz gibi devlet, millet ve bölge halkı olarak teröre darbe vurup can çekişecek bir noktaya getirdiğimizde CHP’nin teröre hayat veren adımlarıyla karşı karşıya kalıyoruz.

TERÖRÜ KORUMAK İÇİN ATATÜRK RESMİ

Gazeteci Uğur Mumcu ne diyordu; “Bu memlekette banka soyarken kar maskesi, ülke soyarken de Atatürk maskesi taktılar.” Şimdi Ekrem bu cümleye bir ilave yaptı; “Türkiye’yi bölerken ve terörü saklarken de Atatürk resmi hediye edilir.”

CHP, terörü saklamak, teröristi masumlaştırmak, terörü meşrulaştırmak, teröristi şirin göstermek için Atatürk’ü kullanmaya başladı.

Siz bırakın camideki dini hutbelerde Atatürk’ün isminin geçip geçmemesini. Ekrem’inizin teröre destek vermekle suçlanan, asker, polis katillerine övgü düzenlere verdiği Atatürk resmi hakkında bir açıklama yapın…

Ekrem basının önünde görevden alınan HDP’lilere Atatürk resmi hediye etti. HDP’lilerin kendisine ne hediye ettiğini göremedik. Acaba Öcalan’ın resmi hediye edilmiş olabilir mi?

Bir tarafta Hacire Ana’nın cesur direnişi, diğer tarafta Ekrem’in sefil duruşu. Tarih bunu da yazacak!