Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Halife(?) Bağdadi gitti, General(?) Mazlum geldi

ABD, yerle yeksan ettiği Suriye’den defolup giderken pisliklerini, yaptığı katliamların şahitlerini ve tetikçilerini tek tek temizliyor. Suriye’ye girmek için kullandığı El Bağdadi’yi “köpek gibi” öldürüp evine dönüyor.

Trump defalarca DEAŞ’ın Obama tarafından kurulduğunu söyledi. Bu ciddi iddiaya Obama, “DEAŞ’ı ben kurmadım” diye bir cevap vermedi. ABD Başkanı’nın kurduğu bir örgütte Bağdadi 1 numara olamazdı.

ABD Başkanı tarafından kurulan bir terör örgütünün 1 numarasının da Amerikalı olması gerekirdi ama bu örgütün yapacağı katliamlar düşünülünce aptalca olurdu. Operasyon yapılacak ülkelerde kendileri için çalışan yerel bir piyon dünyayı kandırmak için daha akıllıca bir seçenekti.

DEAŞ’ın hiyerarşik yapısı konusunda ABD’deki hiyerarşik sıralamaya bakıldığında “Başkan’dan” başlarsak, Bağdadi kendisine ancak 10. sırada yer bulur.

DEAŞ SADECE SURİYE’YE YÖNELİK DEĞİL TÜRKİYE’YE YÖNELİK OPERASYONLAR İÇİN DE KULLANILDI

ABD’nin Suriye’deki plan ve projelerinin önündeki en büyük engel savaşın başından itibaren Türkiye idi. Ne Esat, ne Rusya, ne de İran ABD’nin önünde duramazdı. 8 yıllık süreçte de bunu çok açık bir şekilde gördük.

Türkiye’nin neler yapabileceğini bilen ABD, içimizdeki işbirlikçi partileri kullanarak DEAŞ’ı desteklediğimizi dünya kamuoyuna yaymaya çalışarak bizi durdurmaya çalıştı.  İçimizdeki “Truva atları” Türkiye’nin Suriye’de atacağı adımları engelleyemediler ama hayli geciktirmeyi başardılar. Bağdadi’yi İdlib’e getirip öldürürken bile Türkiye’yi hedef aldılar ve dünyaya mesaj verdiler.

ABD’nin en büyük hatası DEAŞ’ı Türkiye’ye karşı kullanması oldu. İçimizdeki ABD işbirlikçisi partilerin koro halinde Türkiye’yi DEAŞ’ı desteklemekle suçlaması hayati bir hataydı. Türkiye, bu kirli saldırıyı püskürtmek için DEAŞ’ın Suriye’deki inlerini yerle bir etti. El Bab operasyonunda belini kırdığı DEAŞ bir daha ayağa kalkamadı.

ABD taşeronu DEAŞ ve YPG’ye kimse yan bakmazken Türkiye iki örgütün elindeki yerleri tek başına, göğüs göğüse çarpışarak temizledi.

“MAYMUNCUK” GİBİ KULLANDILAR, “KÖPEK” GİBİ ÖLDÜRDÜLER

Obama’nın oğlu Bağdadi Trump tarafından öldürdü. Bakalım Trump’ın doğuracağı “terör çocuğunun” adı ne olacak ve hangi ABD Başkanı tarafından öldürülecek?

ABD’nin kendini İsrail’in varlığına adamış olması İslam coğrafyasından gitmeyeceğini gösteriyor. Bölgemizde İsrail’in varlığını korumak, petrolü kontrol altında tutmak, Rusya, Çin, Türkiye ve İran’ı baskı altında tutmak için yeni terör örgütleri hazırladığına şüpheniz olmasın…

Bağdadi’nin öldürülmesi ABD’nin Suriye’deki izlerini silme operasyonu olduğu kadar Trump’ın ikinci kez ABD ve dünyanın başına musallat edilmesine giden yolun açılması için de çok önemli ve büyük bir adımdır. Başkanlık yarışında hiç kimsenin Trump karşısında şansı olamaz.

Trump istediğini aldı. Ancak ABD’nin hevesi kursağında kaldı. ABD, Türkiye’nin operasyonları sonrası Suriye’de kurmak istediği “Küçük İsrail” devleti yerine “petrol kuyularına çökmekle” yetinmek zorunda kaldı. Ama Türkiye’ye karşı yeni tehdit ve terör örgütlerini sahaya sürmekten vaz geçmeyecekler!

“Halife (?) Bağdadi’nin” kanı kurumadan yerine “General (?) Heval Mazlum’u” parlatmaları boşuna değil…

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Kemal Yılmaz

    Emperyalistlerin oyunları bitmiyor. Uyanık olalım. Selamlar

Yorumları Gör (1 Yorum)