Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Halk “tanzim” sırasında; CHP “tazmin” kuyruğunda!

Sosyal medyada bir fotoğraf dolaşıyor, belki dikkatinizi çekmemiştir diye size o fotoğrafın hikâyesini anlatayım biraz. Başlığı okuyup; “Evet… Ben o fotoğrafı hatırlıyorum” diyenlerinizi duyar gibiyim… Neydi o fotoğraf: CHP kurmaylarının bir bankamatik önünde oluşturmuş olduğu kuyruk. Ve bu kuyruğun amacı ise; Kılıçdaroğlu’nun kaybedilen tazminat davalarını ödemek için kurdukları fona para yatırma yarışı. Diğer başka bir ifadeyle Kılıçdaroğlu daha rahat hakaret etsin ve yalan söylesin diye yardım fonuna para aktarma kuyruğu. Normalde ciddiye alıp böyle bir yazı yazarak zamanımı boşa harcamak istemezdim. Lakin CHP’nin tanzim sırasında bekleyen halkla dalga geçmesi, onları aşağılaması beni ciddi anlamda rahatsız etti.

Tarih milletinden bu kadar nefret eden onu hakir gören başka bir güruh görmemiştir. Tanzim sırasındaki halkla alay eden, sakallılar üzerinden mizah yaptığını sanan, kameraya çekip sonra bana saldırdı diyen vs. hepsi aynı ezikliğin ürünü. Halkla niye uğraşırlar anlamıyorum? Partisinin isminde “halk” geçen başka bir parti yoktur ki halkı bu denli hakir görsün ve aşağılasın. Halk tanzim sırasındayken seçim arabasından domates, biber, patlıcan şarkısını çalabilecek kadar bu halktan nefret ediyorlar.

Tanzimin mantığını CHP dönemindeki gazyağı, şeker, ekmek kuyruklarıyla karıştırıyorlar. Hükümetin fırsatçılara karşı almış olduğu tanzim önlemi zaten bugünlerde hepiniz görüyorsunuz ki meyvelerini vermeye başladı. Üreticiden 1 liraya alınan sebzelerin halka 9-10 liraya satıldığı meydana çıktı. Bu durum tanzim önlemiyle birlikte gözler önüne serildi. Tanzim sırasıyla CHP’nin yokluk kuyruğunu bir tutmamak gerek. CHP kuyruğunda alternatif yoktu ve halk fırsatçıların verdiğini almak zorundaydı hatta bulamayıp karaborsa dahi oluşup oradan daha pahalı almak zorunda kalıyordu. Devlet hiçbir şey yapamıyordu. Şimdi ise devlet fırsatçıların belini kırdı ve halkı mağdur olmaktan kurtardı. Devlet “denge” unsuru oluşturdu, sosyal devlet anlayışıyla krize önlem aldı. CHP’nin halka bu denli kinlenmesi ise halk bir operasyonu daha boşa çıkarmıştı çünkü.

Kulaktan dolma bilgilerle ve intihallerle oluşturulmuş bir kitaba 2500 lira vermek için kuyruğa girenler, sırf lideri daha iyi yalan söylesin diye yardım fonu kuyruğuna girenler “Fırsatçılara karşı devletimin yanındayım” mesajını veren halkı hiçbir zaman anlamadılar ve anlayamayacaklardır da. Aslına bakılırsa CHP’nin tek kuyruk acısı bu…