Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hodri meydan öyle olmaz böyle olur!

Bahçeli’nin şok erken seçim çıkışıyla şok oldular. Yenilgiye doymayan muhalefet partileri, “hodri meydan. Biz seçime hazırız” dediler ama ses tonları “Biz yenilgiye hazırız” modundaydı. Muhalefetin “hodri meydan” çıkışı çakal sürüsünün aslan sürüsüne meydan okuması gibi geldi…

Doğanın doğal dengesi işte. Aslanlarla aynı ormanı paylaşan çakalların zaman zaman onlara meydan okuması da doğanın kanunudur. Ama çakallar da bilir ki, aslana meydan okumanın sonu hep kuyruğu kıstırıp kaçmaktır. Peki bunu bildikleri halde neden meydan okurlar? Doğanın, ormanın kanunu böyle de ondan. Yenilgiden başka bir şansları olmayan muhalefet partileri de AK Parti gibi güçlü partilere meydan okuma konusunda çok cesurdurlar. Ama bu meydan okumanın sandıkta hezimetle sonuçlanacağını en iyi onlar bilir…

***

İsim vermeyeyim. Rencide olmasınlar. En son seçimde %0.7 oy alan bir parti ilk seçimde iktidara geleceğini açıkladı. Bunu söyleyen parti lideri seçim sonucunu bilmiyor mu? Onu dinleyen partililer alacakları oyu, kimin birinci parti olacağını bilmiyorlar mı? Biliyorlar. Peki parti lideri neden birinci parti olacaklarını söylüyor? Hadi o söyledi koca koca adamlar buna nasıl inanırlar? Siyasetin kanunu böyle de ondan. Tıpkı orman kanunu gibi!

***

Önerilen seçim tarihi 26 Ağustos. Anadolu’ya ayak basışımızın, anahtarını teslim alışımızın tarihi. Malazgirt zaferinin tarihi. Sonra bizi Anadolu’dan atmak isteyen Haçlılara karşı başlattığımız Büyük Taarruzun tarihi. Bahçeli, muhalefete ve dünyaya derin bir mesaj veriyor. “Muhalefet ve onları destekleyen Haçlı saldırılarının farkındayız. 26 Ağustos 1071’de anahtarını aldığımız Anadolu’yu bizden alamayacaksınız. 26 Ağustos 1922’de başlattığımız Büyük Taarruzla Anadolu’yu sizden nasıl temizlediysek, 26 Ağustos 2018’de de arkada bıraktığınız tüm kalıntıları Anadolu’dan söküp atacağız!”

***

Türkiye’de piyasalar 2019’da ne olacağının belirsizliğiyle atması gereken adımları atmıyor. Aslında piyasa 2019’da Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğini biliyor. Ama somutu görmeden adım atmıyor. Erken seçimle Türkiye bir buçuk yıllık belirsizliği ve ataleti üstünden atacak. Rölantide giden ekonomi, somut verilerle, Erdoğan’ın güven tazelemesiyle yeniden şaha kalkacak. Yatırımlar artacak, enflasyon ve faizler düşecek. Döviz düşerken borsa yükselecek. 2019’da Erdoğan’ın seçimi resmen kazanmasıyla hayata geçirilecek projeler şimdi raflardan bir bir indirilip hayata geçirilecek.

***

Öyle kuru kuru “hodri meydan” olmaz Bay Kemal. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kayıkçı ittifakının %60 oy alacağını söylüyorsun. Hatta bunu az bulup daha fazla oy alacağını ilan ediyorsun ya…

Cumhur ittifakının erken seçim kararına, “hodri meydan” demekle seçim kazanılmaz. Kendinize güveniyorsanız benim gibi meydan okuyacaksınız. “Kayıkçı ittifakı %60 oy alsın, ben de gazeteciliği bırakacağım. Köyüme dönüp inek, koyun, tavuk besleyeceğim.”

Şimdi Kemal ve Meral de çıksınlar; “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde %60 oy alamazsak siyaseti bırakacağız. Amerika’ya yerleşip, bize tahsis edilen çiftlikte domuz besleyeceğiz” desinler.

“Hodri meydan. Biz seçime hazırız” demek içi boş bir çıkıştır. Kendinize güveniyorsanız ortaya somut bir iddia ortaya koyacaksınız. Yoksa siz yeni bir seçim yenilgisinden başka bir şeye hazır değilsinizdir!

Bay Kemal, seçimden yine yenilgiyle çıkarsan siyaseti bırakıp Kandil’e gidecek misin? Meral hanım, seçim maratonuna mağlubiyetle başlarsan siyaseti bırakıp soluğu Pensilvanya’da alacak mısın? Pervin Hanım, sandıktan çıkamazsan dağa çıkacak mısın?

Geçmişi mağlubiyetlerle dolu, geleceği hezimetlere gebe muhalefet partileri, bana ve millete içi dolu bir meydan okumayla gelin.

Hodri meydan…