Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İlginç tipler bunlar

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Kurban Bayramı’nı eda ettik. Allah sevabına erenlerden olmayı nasip etsin. Her sene olduğu gibi, bu sene de Kurban Bayramı’nda içimizdeki yabancılar bildik tepkileri sıraladı. Kurban kesmeyin, vakıflara para yardımında bulunun diyor. Hayvan katletmeyin, yoksul gözetin diyorlar.

Çok ilginç tipler bunlar. Solcu olunca otomatikman tarih, ekonomi, din, felsefe bilgisi yükleniyor bunlara. Kürtajı savunup, kurban katliamdır diyen tipler. Lüks restoranlarda kebap yiyen tipler, senede bir defa garibanın evine et girecek ya, hemen içindeki şeytan ortaya çıkıyor bunların. Bilmiyorlar. İslam hakkında en çok, onu bilmeyenler konuşuyor zaten. Zekâtı, sadakayı, fitreyi bilmiyorlar. Müslümanların her sene düzenli olarak garibana zekât verdiğini, yoksulların sofrasında yemek olsun diye fitre verdiğini, her yoksula sadaka vermekle yükümlü olduğunu bilmiyorlar. Kurban kesmesi, yardım etmesine engel değil. İkisi ayrı yükümlülük ama bunu bilmiyorlar. Hayvan katletmeyin diyorlar. Bu İslam düşmanları sanırım kurban bayramı olmazsa, hayvanların işte elli altmış yaşına kadar yaşayıp, sonra ihtiyar kayıp, sıcak yatağında öleceğini zannediyorlar. Doğada sıcak yatağında ya da trafik kazasında ölen tek canlı insandır. Döngü var. Hayvanlar öldürülmeye mahkûmdur. Bir başka hayvan öldürür, yer ve yaşaması için gerekli besini sağlar. Hayvanlara eziyet kurban değildir. Asıl eziyet bu dangalak ünlülerin, modern gençlerin sosyal medyaya fotoğraf atmak için evlerinde kedi, köpek beslemesidir. İnsan gibi giydirmeleri, yedirmeleridir. Balkondan düşüp sakatlanan kediler var. Oysa kedi dört ayaküstüne düşer. Doğal ortamından alıp eve hapsedilince, kedi özünü kaybediyor!

****

Paytak derginin bir çizeri, eleştiriye tahammül yok falan demiş. Güler yüzlü, sempatik, dost canlısı, hoş görünümlü biri. Ama işte çok ilginç tipler bunlar. Ayak yapıyor. Geçmişten örnekler veriyor. Geçmişten örnek verirsek utanırsınız. Ne eleştirisi? O derginin İslam ile nasıl alay ettiğini biz unutmadık. Unutanlar vardır, sempatikliğinizi onlara yedirirsiniz. Camide, duvarda Allah yok yazısı, namazda adam haşa Allah’ı arar telefonla… Doğum yapan kadın, böyle türbanlı ülkeye kız getirmek istemiyorum der… Mahyada “hoş geldin 11 ayın daniskası” yazar…“yobazlar kapalıları üniversiteye truva atının içinde sokarak ülkeyi işgal edecekler” temalı kapağınızı unutmadık! Siz yanlışı eleştirmediniz, İslam ile alay ettiniz. Sonra bir lider çıktı, size hak ettiğiniz muameleyi yaptı, o günden beri ağlıyorsunuz. Şeriat geliyor naraları atıp bize düşmanlık yapıyordunuz.

****

İmamların maaşını cemaat ödesin diyorlar. (Hiç benim vergilerimle baleye para harcanmasın diyen Müslüman duydunuz mu?)Önceden vakıflar ödüyordu, vakıflarda para kalmazsa devlet hazinesinden ödeniyordu. Cumhuriyet ile birlikte devlet ödemeye başladı. Bize değil, yapana tepki verin. Senin vergilerinle cami inşaatı yapılmıyor. Camiye gitmediğiniz için bilmiyorsunuz. Her namazdan sonra toplanan yardımlarla oluyor o bakımlar, inşaatlar.

Konu İslam olunca hep konuşuyorlar, düşmanlık yapıyorlar. Çok ilginç tipler bunlar. Üstelik cahiller…