Son Dakika

İncitme

"Varsa mağdur, sadaka dağıtmak mı sizin işiniz; çözsenize mağduriyeti" demezler mi adama?

Bu kadar zor olmasa gerek. Tahammül eder bu millet. Her yokluğa göğüs gerer, sabreder.

Gerektiğinde canını bile çekinmeden verir. Edebiyat olsun diye değil; kanıtladı çünkü her bir azasıyla söylediğim bu sözleri.

Bunca bedele karşılık, zor olmasa gerek destansı mücadelesiyle dalga geçen bir şarkıcı bozuntusuna prim vermemek.

Hükümeti yıkmak için sokaklarımızı meydanlarımızı ateşe veren bir çapulcuya bu izzet-i ikram ne için? Eziyetten mi zevk alıyoruz, yoksa kendimize hakaretten mi?

Evet, herkesin konuştuğu şeyi yazıyorum.

Kültürümüzü tanıtmak, dosta-düşmana sanat ve irfanımızın büyüklüğünü; bu diyarda bin yıldır yaşayabildiysek eğer üzerine bina ettiğimiz değerlerimizi anlatmakla görevli Kültür Bakanlığımız, hem de 251 şehidi verdiğimiz o görkemli günde, bu büyük destanı aşağılayan bir şarkıcıya sponsor olmuş.

Tepkiler üzerine kararı gözden geçireceklermiş. Ne büyük lütuf. Eksik olmayın.

Bu münferit bir hadise olsaydı, adını anmaz, duymazdan gelirdim. "80 milyonluk ülkenin kültür işleriyle uğraşan bir bakanlıkta bazı şeyler gözden kaçabiliyor" der geçerdik. Keşke öyle olsaydı.

Bu münferit hadiseler öyle çoğaldı ki, iktidarı yıpratmak için muhalefete gerek bırakmayacak noktaya vardı.

Oylarımızla seçmeyip, başımıza getirmediklerimizin, milletin "canı pahasına koruduğu liderimizin himmeti" ile kurulduğu o koltuktaki ilk işi KHK mağdurlarına sadaka dağıtmak olmamalıydı mesela.

"Varsa mağdur, sadaka dağıtmak mı sizin işiniz; çözsenize mağduriyeti" demezler mi adama?

Her türlü cefaya katlanır da bu millet, incinmeyi kaldıramaz. 

Dağ gibi durur. Hiçbir zalime boyun eğmez de, kırıldı mı gönlü, dağılır gider.

Yorumlar

Hüseyin Murat Özer bu kısa yazınız son bir hafta içinde yaşanan mide bulandırıcı sinir bozucu partiden soğutucu iki mesele benim ve birçok ak parti seçmeninin hislerini de yazmış oldunuz Birileri bizi içerden kalleşce ve sinsice yavaş yavaş ama hiç durmaksızın zehirliyor Şu siralar da siz8n gibi bircok samimi Adam bunları imkanları ölçüsünde eleştiriyor Görünen o ki kimsenin göz boyamaktan başka bir şey yapacağı yok gidişat berbat ALLAH IN RAHMET İ BUNLARIN ÜZERİNDEN KALKMIŞ GİBİ DURUYORLAR

Mustafa Değirmencioglu Hocam milleti kırmayı bırak paramparça ettiler şimdi kendini bilmez bir cadaloz çıkıyor senin banka da ne işin var diyebilecek kadar kendinde güç buluyorsa sorgulamayı daha derinliklere indirmek gerekir vesselam

Ramazan şahin Memleketimiz vatanımız canımız sinsice alttan alttan gitmiş Birisi şarkıcıdan birisi ulvi görevi vatan olan eşitliğine adaletine inandığımız yargıdan diğeri korumak kollamak güvenliğimizi sağlamak olan polis teşkilatı velhasıl sıcakda kalmış buz gibi gitmiş memleketimiz Din gitmiş irfan gitmiş maneviyat gitmiş ahlak ın esamesi bile okunmuyo Lider ne yapsın şehit neyapsın gazi ne yapsın veya sen ben ne yapalım sadece buğz edebiliyoruz

Ilhami sahin Hay maşallahhh

Yazara ait diğer yazılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.