Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İyi Parti’den HDP’ye kim gitti?

Bu Makaleyi Dinle!


00:00

“Millet İttifakının” iki ortağı İyi Parti ile HDP arasındabeklenmedik bir “ortaklık” tartışması başladı. Ortak olduklarını herkes biliyor ama hala millete aptal muamelesi yapıp bu komediyi sürdürüyorlar.

Millet, bu iki partinin CHP’nin sandıklarını oylarıyla doldurduğunu, CHP’nin rüyasında göremeyeceği başkanlıkları kazandığını görmedi sanki.

Seçim sürecinde “Demirtaş serbest bırakılmalı” diyerek HDP’ye, “HDP, Kürt siyasetinin temsilcisidir” diyerek PKK’ya açık çek veren Akşener ne oldu da, “HDP, PKK’nın uzantısıdır” dedi?

HDP Grup Başkan Vekili Fatma Kurtalan meclis kürsüsünde, “İyi Parti size söylüyorum. Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ye içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz” diye rest çekerken, “inkar edilen” ittifakı resmen itiraf etti…

SEÇİMDE İTTİFAK ORTAĞI OLAN HDP BİR ANDA NASIL PKK UZANTISI OLUVERDİ?

Bu meydan okuyuşa bir yıl sonra Akşener cevap verebildi. “HDP, PKK’nın uzantısıdır” diyerek ittifak yaptığı partinin aslında kim olduğunu söyledi.

Şimdi vatandaş soruyor, “terör örgütünün uzantısı ve siyasi ayağı olan HDP ile neden o zaman ittifak yaptın?”Aslında HDP ile ittifak kararını Akşener ve İyi Parti’nin vermediği anlaşılıyor. İki parti adına son sözü Kandil ve Pensilvanya söylüyor…

Sırrı Süreyya’nın “bize adam gönderip görüştünüz” tepkisi konuyu başka bir boyuta taşıdı. Peki bu isimlerin kimler olabileceğini hiç merak ettiniz mi? Ben o isimlerin kim olabileceği hakkında biraz kafa yordum…

HDP İLE GÖRÜŞMEYE ÖCALAN’IN EV ARKADAŞI MI, APARTMAN KOMŞUSU MU GİTTİ?

Birisi yıllar önce katıldığı bir TV programında, Şam’da Öcalan ile 4 yıl aynı apartmanda altlı üstlü oturduğunu söyleyen Milletvekili Ümit Özdağ olabilir. Genel Başkan yardımcısı olması, PKK’yı iyi tanıyan ve takip eden birisi olarak en güçlü ihtimaldir. Özdağ’ın seçim sonucu partideki görevinden istifa etmesi ise ayrıca dikkat çekicidir.

Görüşmelere kurumsal bir kimlik kazandırmayalım diye düşünüldüyse normal bir milletvekili başkanlığında bir heyetle gidilmiş olabilir.

“İstikşafi görüşmelerle” iki parti Türkiye’nin ve siyasetin geleceğini de ele almış olmalı. Yoksa sadece bir seçim ittifakı için “PKK’nın uzantısı” ile görüntü vermek hiç mantıklı değil.

İkinci seçenekolarak görüşmeye Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın gitmiş olması muhtemel.Bu tip kritik buluşmalarda iki tarafla da bağlantısı olan “isimlerin” kullanılması normaldir.Durmuş Yılmaz’ın “iki tarafla olan bağlantısı” nereden geliyor olabilir? “Ülkücü, milliyetçi” geçmişiyle bilinen Yılmaz’ın HDP, PKK gibi yapılarla nasıl bir bağlantısı olabilir ki?

Öğrencilik döneminde Yılmaz, Ankara Maltepe’de bir dairede HDP/PKK bağlantılı kimin ev arkadaşıydı dersiniz? Hadi fazla heyecan yapmayın. Yılmaz, Öcalan’ın ev arkadaşıydı. Bir de Konyalı hemşehrim vardı evde kalan…

“Siyasette bazı şeyler gizli kalmalı” diyen Ahmet Türk’ü dinlemesinler. Çıkıp HDP’yegidip gitmediklerini açıklasınlar millet de, “ittifakları” da rahatlasın!HDP’ye Ankara’da Öcalan’ın ev arkadaşı mı, Şam’daki apartman komşusu mu gitti bunu şimdilik öğrenmek mümkün görülmüyor…

Çünkü partileri terör örgütlerinin yönettiği, milletvekillerinin özgür olmadığı, “mal” gibi alınıp satıldığı, kiraya verildiği muhataplar var karşınızda…

Yorumlar (4 Yorum)

 • Avatar

  Adem

  Allah şu politikacıların şerrinden korusun.Gūzel ūlkemi bunların eline bırakmasın

 • Avatar

  Atılla Yasar

  Diriliş postasını severek okuyorum.Tespitlerin tam isabet,Basarilar dilerim.Bir sonraki yazin. Icin kolay gelsin😘

 • Avatar

  ERGIN . NL

  Onun icindir ki biz muslumanlarin uyanik olmasi lazim , dostunu dusmanini

 • Avatar

  ERGIN . NL

  Iyi bilmesi gerekiyor , sectigimiz partilerin din dusmani ,vatan hainlerinden olmamasina dikkat etmemiz lazim.vesselam saygilar.

Yorumları Gör (4 Yorum)