Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İyi Parti’yi Babacan’a mı verecekler?

Bu Makaleyi Dinle!


00:00

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi MHP’yi ele geçirme operasyonunu biliyorsunuz. Amacına ulaşamayan üst akıl ve malum örgüt yeni bir parti kurulmasına karar vermişti. MHP’yi bölemeyenler kopardıkları isimlerle Akşener’in başında olduğu İyi Parti’yi kurdular.

Partiyi kuran çok önemli isimler şimdi birer birer istifa ediyorlar. Akşener ve parti yönetimini topa tutarak tabii. “Ülkücülerin partide ikinci sınıf muamelesi gördüğü”, “HDP ve İmamoğlu’nun değirmenine su taşındığı”, “Sorosçuların partiyi kontrol etmeye başladığı” eleştirilerin sadece bir kaçı…

Son günlerde 5 milletvekili ile kurucular kurulu üyeleri ve genel başkan danışmanlarının peş peşe istifaları; hatta yeni istifaların devam edeceği iddiaları İyi Parti’deki bu hareketliliğin normal olmadığını gösteriyor. FETÖ’nün siyasi ayağı, darbe tartışmaları, yeni kurulan ve kurulacak olan partiler İyi Parti’yi karıştırmışa benziyor!

 

İYİ PARTİ’Yİ KURDURANLAR MI GERİ ALMAK İSTİYOR?

 

İyi Parti’nin hangi süreçte, kimlerin para, kadro, akıl, milletvekili desteğiyle kurulduğunu biliyorsunuz. Şimdi para, akıl, kadro ve oy desteği veren aynı merkez veya merkezler İyi Parti’ye operasyon çekiyorlar…

Daha önce İyi Parti milletvekili ve yöneticilerini MHP’ye davet eden, “kapımız sonuna kadar açık” diyen Bahçeli, “Birlik beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık olmamalıdır. İyi Parti, iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar” çıkışıyla ne demek istedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İyi Parti için, “Onların kendi iç sorunlarından yana kazanç beklentimiz yok” diyerek hareketliliği teyit etmiş oldu. Ve birilerinin bu karmaşadan “kazanç” beklediğini de ima etmiş oldu.

İyi Parti’den “kazanç” bekleyenler kim? Erdoğan “beklentimiz yok”; Bahçeli, “tahriklere kapılmasınlar” dediğine göre…  

 

GÜL VE BABACAN İYİ PARTİ OPERASYONUNUN NERESİNDE?

 

İyi Parti’nin kuruluş sürecinde yaşananlar küçük çaplı da olsa bugün de yaşanıyor. Bu sefer hedef AK Parti. FETÖ’nün kolu kanadı kırıldığı için operasyonun bazı ayakları eksik kalsa da aynı süreç işliyor. AK Parti’yi bölme girişimi başarısız oldu ama ele geçiremedik, o zaman bölelim süreci işliyor!

AK Parti’den ayrılan eski Başbakan ile bazı milletvekili ve teşkilat yöneticileri öncülüğünde yeni bir parti kuruldu. Kurulmadan önce Gül’ün gölgesinde Babacan ile birlikte parti kurma konusunda bir süreç yürüdü. Anlaşamadılar…

Gelecek Partisi kurulunca ilk krediyi Akşener’in açması dikkat çekiciydi. Seçime girebilmeleri için “milletvekili verebileceğini” söyledi…

İki yıldır parti kuracağını söyleyen Gül ve Babacan bir türlü “beklenen” partiyi kuramadılar ya da kurmadılar. Parti ismi, sembolü, kurucular kurulu sürekli erteleniyor. Acaba hazır bir partinin anahtarını mı teslim alacaklar? Sessizliğe gömülen Gül’ün medyada günah çıkarma seansları ve önemli merkezlere verdiği mesajlar dikkat çekici!

İsmail Ok’un “Davutoğlu ve Babacan’ın partisiyle hiçbir ilişkim olamaz” diyerek İyi Parti’yi terk etmesi malumun ilanı mı?

Akşener’e verilen görev buraya kadar mı? Akşener, İyi Parti’nin anahtarını Babacan’a verir mi nisana kadar belli olur. İyi Parti’nin 2023’ü göremeyeceği söyleniyordu. İyi Parti’yi bilmem ama Akşener’in görmeyeceği kesin gibi!..

 

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Osman kartal

    Evet yeni kurulacak olan ingiliz ajanı abdullah güle teslim esecekler iyi partili vekilleri

Yorumları Gör (1 Yorum)