Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“K-A-N-D-I-R-I-L-D-I-N-I-Z”

Çiftlik Bank hadisesini hemen hepiniz biliyorsunuzdur. Tosuncuk lakaplı bir genç arkadaş tatlı ve güler yüz maskesini kullanarak inandırıcı olması adına bir de yanına sanatçı camiasından birkaç sanatçı alarak topluma hayal satmıştı. Hayal satın almak isteyenler çeşitli bedeller ödeyerek bu zincire dahil olmuşlardı. Hayalin arkasındaki gerçekten bihaber…

Sonuç: Şu an Tosuncuk hayal satarak toplamış olduğu parayı dünyanın çeşitli ülkelerinde yemekle meşgul. Peki hayal satılan toplum ne halde? Hallerinden memnun olmadıkları kesin olmakla beraber ya yeni hayaller peşindeler ya da doğru yolu görüp alın terinden gayrısının yalan olduğunu öğrenmiş haldeler.

Neden anlattım bunu biliyor musunuz; çünkü toplum yine kandırıldı. Ama bu sefer kandıran ve kandırılan başka. Nasıl mı?

Hiçbir mahareti ve marifeti olmayan bir İBB Başkanı, tatlı dil ve güler yüz maskesi altında, az zamanda büyük işler başararak kendisine oy veren muhafazakâr kitleyi kandırdı.

Seçimden önce camiden çıkmayan, Eyüp Sultan’da sabahlayan, Yasin-i Şerif okuyan, her gün elli evde iftar açan İBB Başkanı; seçimden sonra tabiri caizse 28 Şubat zihniyetini hortlattı. İBB TV’den cami logosunu kaldırtan, Metrobüs durağındaki mescidi kapatan, sakal bırakan İETT şoförlerine yasak getirten ve İBB Şehir Tiyatroları’ndaki muhafazakâr oyunları kaldırtan bir adama dönüşerek aslına rücu etti. İBB Başkanı, muhafazakâr çoğunluğun azınlığa düştüğü düşüncesine kapılarak parti kimliğini ilk fırsatta gözler önüne serdi. Kendisine oy veren muhafazakârlara karşı mücadelesini başlatarak aslolan CHP’yi tekrar gün yüzüne çıkardı.

Seçimden önce sizleri uyarmaya çalışmış olsam da siz soğanı, patatesi bahane ederek deneme-yanılma yöntemini kullanmayı tercih ettiniz ve CHP’nin bugününü dününden ders alarak görmeyi göz ardı ettiniz. Ve şu an İBB Başkanı tarafından kucaklananlar arasında yer almıyorsunuz. Çünkü; k-a-n-d-ı-r-ı-l-d-ı-n-ı-z. Bu durum inşallah tekrardan safları sıklaştırmamıza vesile olur. Sağlıcakla kalın…

Yorumlar (3 Yorum)

 • Avatar

  Ahmet Işık

  Beter olsun İstanbullular. Onlarda bu ense varken çok şaplak yerler

 • Avatar

  Necdet Salih

  Adalet deyip haksızlığın alasını yapanları,ihaleyi yandaşına verenleri, kupon arazilere ne dersin.

 • Avatar

  Necdet Salih

  Sizin mahallede olan biten hiç kandirilma ve kayırma yokmu kardeş.Birde oradan haber yaz.

Yorumları Gör (3 Yorum)