Son Dakika

Katil mesajını başka nasıl versin?

Camilerimizin ve minarelerimizin yıkılacağını, Ayasofya'da yeniden haçın dikileceğini söylemiş; bununla da yetinmemiş, silahına Kosova'da I. Murad'ı şehid eden Sırp askerin ismini kazımış.

Bir meczup değil. Gayet aklı başında, vereceği mesajı daha önce sosyal medya hesabından paylaşmış. Ciddi bir askeri eğitim aldığı açıkça görülüyor. Müslümanlar cuma namazı için toplandıkları esnada camiye giriyor ve tüm şarjörlerini secdedeki insanlar üzerine boşaltıyor.

Yer: İngiltere Kraliçesi'nin atadığı valiyle yönetilen Yeni Zelanda.

Tarih: Müslümanlar’ın hamisi Osmanlı Devleti'nin yıkılması için başlatılan Çanakkale Savaşı'nın yıl dönümü.

Katil: Çanakkale'ye İngiltere'nin emriyle savaşmak üzere getirilmiş ve mücrim cesetlerinden zafer tepesi inşa ettiğimiz Anzaklar’ın evladı.

49 masumu gözünü kırpmadan hunharca katleden bu yaratığın eylemini "bireysel bir terör" olarak gösterenler için bile yer-tarih-katil denklemi bir şeyler anlatmıyorsa eğer, beş yıldızlı otellerin toplantı salonlarında yaptıkları cicili "islamophobia" tartışmalarına geri dönebilirler.

Kendi beslemeleri DEAŞ teröristlerinin eylemlerini gösterip iştahla "İslami terör" diyenlerin; bu necis yaratığa, adıyla sanıyla, silahının kabzasına kazıdığı Haçlı komutanlarının çirkin isimleriyle açıkça bir "Hristiyan terörist" olmasına rağmen bunu demeyeceklerini biliyoruz.

Bu eylemlerin emrini doğrudan Haçlı Savaşı başlattığını ilan eden ABD'nin eski başkanı Bush vermiştir. Onun emriyle Irak'a, Afganistan'a ordularını yığan Batılı başkentlerin diğer liderleri bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

Bugün münferit bir hadise gibi konuşulup, bol bol kınanıp üzeri örtülecek bu vahşetin çok daha büyükleri, doğrudan hem de camilerde ABD ve İngiliz askerleri tarafından, Bağdat'ta, Felluce'de, Mezar-ı Şerif'te, Basra'da yapılmadı mı?

Kimse Geert Wilders gibi birkaç kendini bilmezin pespaye konuşmalarının "İslam düşmanlığını" doğurduğunu iddia etmesin. Bu o kadar basit değil. Bu açıkça Haçlı ruhunu 21. yüzyıla taşıyan Batılı başkentler tarafından bilerek, isteyerek ve kasten tezgâhlanmıştır.

Mesaj açıktır. Zaten katil, komplolarla izah edilip mesajı gölgelenmesin diye Türklere net bir çağrıda bulunmuş; "İstanbul Boğazı'nın Avrupa yakasını terk edin!" Camilerimizin ve minarelerimizin yıkılacağını, Ayasofya'da yeniden haçın dikileceğini söylemiş; bununla da yetinmemiş, silahına Kosova'da I. Murad'ı şehid eden Sırp askerin ismini kazımış.

Bize, "Çanakkale geçilmez" dememizin üzerinden 104 yıl geçmesine rağmen, hedeflerinin değişmediğini açıkça söylemiş. Bu mesajı daha iyi idrak etmek için II. Elizabeth'in mi getirmesi gerekiyordu?

Sekiz tane ağacın yerinin değişmesi bahanesiyle başlayan Gezi eylemlerindeki talepleri hatırlıyor musunuz? "Boğaz'a 3. köprüyü yapmayın. Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni anlamsız hale getirecek Kanal İstanbul projesini durdurun." Sırf bu talepler yerine gelsin diye İstanbul'u 40 gün işgal edip, altını üstüne getirmediler mi? Düşmanlarımız mesajlarını her buldukları yolla veriyor.

Bir daha "Türkiye'de beka sorunu yok, Erdoğan'ın birkaç oy daha fazla almak için uydurduğu bir şey" diyen olursa ağzına kürekle…

Yorumlar

Peyami Yeni Zelanda polisi olaya çok geç müdahale ettiği halde bu görüntüler, özellikle katliam silahı ve üzerindeki yazılar neden bu kadar hızlı servis edildi diye merak ediyorum. Bu silah kriminal ve balistik incelemeye alınmadan görüntüleri dünya gündemine sokuldu. Neden?

Fuat Kırkpınar Bu haçlı zihniyetin işbirlikçileri,siyasi ayak olarak,Cumhur ittifakının karşısında duran ve bununda demokrasi yarışıymış gibi yutturmaya çalışan bu şer ittifakına,Müslümanım diyip oy veren veya vermeyi düşünen Müslümanlığa ve müslümana yazıklar olsun diyor,onların yüzünden bizi kâhru perişan etteme Allah'ım diye niyaz ediyorum.(Amin)

Faruk Söylenecek nokta kadar eksik bırakmamışsın hocam. Bu hak ve batıl kavgası hep böyleydi zaten Hz. Adem den bu yana. Maide 54 e Nur 55 e uymak için daha çook rağbet gerek. Hakka davete devam . Sorumlu duruşunuzu Allah kabul buyursun. Allah doğru yolda olmaya gayret eden bizlere HİDAYET DİRAYET nasip etsin. Allah cc çok eksiklerimize rağmen bizlere, Paraleli fransaya kadar kovalayan Atilla gibi, valsi bi mektupla yasaklayan Kanuni gibi erk ve şeref nasip etsin.

Mustafa CIA ve EM 6 yaptırdığı bir operasyon şu andan itibaren DEAS tan ses getirecek bir eylem bekliyorlar bakın bunlar size bunu yaptılar bizde sizin adınıza intikam aldık. Rabb'im bizlere sabrı cemil ihsan etmeyi nasip eylesin inşallah

Yazara ait diğer yazılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.