Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kemalizm’in tek yumurta ikizleri: CHP ve HDP

CHP ve İP’in HDP ile yaptığı seçim ittifakı AK Parti ve MHP cephesinden sert eleştiriler alıyor. CHP’nin HDP’ye olan aşkı, HDP’nin CHP’ye olan bağlılık ve sadakatini çoğu seçmen de anlamakta güçlük çekiyor…

CHP ve HDP’yi bu kadar yakın yapan, birbirlerinin ayrılmaz parçası haline getiren nedir? Bu iki parti arasında milletin bilmediği nasıl bir bağ var? Seçmen, CHP ile HDP arasındaki gizemli ilişkiyi, platonik aşkı ve iç içe girmiş birlikteliğin temelinde ne olduğunu bilmediği için olup bitene bir anlam veremiyor…

HDP KEMALİZM’İN GİZLİ ÇOCUĞUDUR!

Osmanlı Devleti’nin yıkılmasıyla üvey evlat muamelesi görmeye başlayan “Müslüman/Dindar Kürt halkı” CHP’nin baskı ve asimilasyon politikalarıyla yok edilemeyince; Kenan Evren darbesinden sonra dönüştürülme politikalarına maruz kaldı. Bu dönüştürme politikasının silahlı ayağını Marksist, İslam düşmanı PKK, siyasi ayağını ise CHP oluşturdu.

12 Eylül askeri darbesinden sonra CHP’nin kapatılmasından dolayı bu Kemalist anlayış SHP çatısında altında faaliyetlerine devam etti. 1990 yılında SHP’den ayrılan bazı milletvekilleri bugünkü HDP’nin çizgisini oluşturan ilk partinin temelini attılar. Kemalist Kürt Solu DEP’i kurarak Kemalist Türk Solu ile evlerini ayırdı.

Genetik kodları ve yazılımı aynı merkeze ait olan CHP ve HDP Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren kol kola yürümüşlerdir. Bugünkü seçim ittifaklarının seçmeni şaşırtmasının sebebi bu tarihi geçmişi bilmemesinden kaynaklanıyor.

HDP, BİR KEMALİZM PROJESİDİR!

Kürtlere yönelik hak ihlalleri, haklarının gasp edilmesi, haklarının yasaklanması Cumhuriyetin kurulmasıyla başlar. Ancak HDP çizgisindeki partiler nedense o yılları hiç gündeme getirmez ve o dönemde devleti yönetenleri eleştirmezler. Neden? Çünkü o günahların faili CHP’dir. HDP içinse Kemalist CHP dokunulmazdır…

Kürtler adına siyaset yaptığını söyleyen HDP çizgisinin üst yönetiminin Kemalist Türk Solundan olması kimseyi şaşırtmamalı. CHP’nin her evden HDP’ye bir oy vermesi de kimse için sürpriz olmamalı…

Türklere tek tip insan, tek tip ideoloji, tek tip hayat ve inanç sistem dayatan CHP’nin Kemalist felsefesini; HDP de Kürt halkı için yol gösterici olarak dayatıyor. Bu birlikteliğin nihai hedefi Kemalizm’in Kürt halkına da kabul ettirilmesidir. Kürt halkını, katiline aşık etme projesinin hayat bulması için dağda PKK, ovada HDP yoğun bir çalışma yapıyor. Bu Kürtlere yapılabilecek en büyük kötülüktür.

KÜRTLER KEMALİZM’İN KÖLESİ DEĞİLDİR!

“Bizden başka kimse Kürtleri temsil edemez, bize oy vermeyen Kürt Kürt değil, satılmıştır” gibi ifadelerle Kürt halkı üzerinde dört koldan baskı kuruyorlar. Bu stratejinin temeli Kemalizm’dir. HDP, Türk Solundan bir kişiyi sürekli eş başkan yapar. Bu da Kemalizm’in partiyi kontrol etmesinden başka bir şey değildir.

Kemalizm tarafında yıllardır her türlü haktan mahrum bırakılan Kürtlere tüm hakları AK Parti döneminde verilmiştir. Bu gerçeğe rağmen HDP ve PKK neden AK Parti’yi hedef alıyor? Çünkü AK Parti, CHP/HDP/PKK’nın Kürtlerin dönüştürme projesine çomak sokuyor. AK Parti, HDP’ye oy veren Kürtleri terörist olarak görmüyor ancak HDP’nin Kemalizm’in bekası için peşinde koştuğu CHP yıllarca Kürtlere ikinci sınıf vatandaş ve terörist muamelesi yapmıştır.

HDP’den AK Parti’ye gidecek olan her oy kardeşliğimize ve birlikte güçlü bir geleceğe hayat verecektir. HDP’den CHP’ye gidecek her oy ise can çekişen Kemalizm’e hayat vermekten başka bir işe yaramayacaktır. HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin, “Kürdistan’da kazanacağız, Batı’da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” sözü tam bizim bahsettiğimiz HDP’nin Kemalizm’e köleliğinin ilanıdır!