Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Klikleşmiş embesillik

Bu Makaleyi Dinle!


00:00

Biri çıkar ‘’umudumuz Çin’’ der, öbürü virüs salgınından AKP seçmenini sorumlu tutar, diğeri umrecileri günah keçisi ilan eder, başkası sistematik biçimde Türkiye’nin sağlık mekanizmasına iftiralar savurur…

Pardon, Küba’ya bel bağlayan pörsümüş komünistleri es geçmeyelim.

Hatta özetin özeti bir ifadeyle ekleyelim:

Çin’in gönderdiği virüsteşhis(kit)lerini, müthiş öngörüsüyle M. Kemal’in ısmarladığını iddia edenler bile mevcut. Türk televizyonlarında Sağlık Bakanı’na sual edilen bir soru bu. Şaka değil. Trajikomik ama gerçek.

Zorda kalınca, Türkiye’nin aşağı yukarı 80 yıl önce Çin’e gönderdiği Kolera aşısı yardımına dair bir gazete haberini belgeleştirerek meseleyi kendilerince tevil ettiler gerçi. Hoş aynı Cumhuriyetçi, laik, çağdaş, inovatif yardımı; Malaylar, Romenler, eski Sri Lanka (Seylan), Filipinliler filan da göndermişti Çin’e…

Güler misin ağlar mısın?

2020 yılında 28 Şubat’ı hortlatmaya çalışan embesiller de cabası… Yatıp kalkıp kafalardaki başörtü ve takkeye beyin yoran ve üstüne ilmî çapta insanlığa hiçbir faydası dokunmayan laisist dangalaklar, İslâm dinini bilimin önünde engel zannetmekten ve bu cehaleti bir hakikat gibi öne sürmekten bıkmıyor. İmamın dua etmesine katlanamayan tıklım tıklım bir ahmaklık…

Sadece, vasat vatandaş tiplemesinden bahsetmiyorum. Kabaca değindiğim merkum saçmalıklar; yıllanmış aydın(!)lardan, ahlâksız gazetecilerden, yalan bağımlısı politikacılardan ve maalesef ‘’sanatçı’’ kadrosuna dahil edilen budalalardan zuhur ediyor.

‘’Pandemi’’ karakterine eş bir azgınlaşma… Kategorik olarak yalan söylüyorlar ve yaşadığımız malum süreçte dahi devam eden Türkiye’yi işgal’’ projelerine ortak oluyorlar. Delirmiş vaziyetteler. Ağızlarından salya akıta akıta ihanet ediyorlar.

Yaygın şerefsizliklere verilecek misal çok aslında.

Uzatmayayım:

İster tahammül etsinler ister etmesinler.

Sosyal dehanın hakikate hâdim olacağı bir nizam hayaliyle yaşayacağız. İlim ehli, vatan ehli bıkmadan çalışacak. Gözü nemli minareler kıyamete kadar dimdik duracak. Ruh mayamıza işlenen tüm o seçkin tavırları birbirinden ayıramayacaklar. Bizi, Allahsız ve vatansız bırakamayacaklar.

Biiznillâh…