Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Kürt Şahinleri” Afrin semalarında

Şubat ayı hem sevinç ve üzüntü ayımız…

Gazeteniz Diriliş Postası 3 yaşında. Allah, nice yıllar yayın hayatında kalmayı nasip etsin. Hakk’ın, mazlumun, ezilenin, haklının, doğrunun, iyinin, güzelin çıkmayan, duyulmayan sesi olma yolunda tavizsiz yoluna devam etsin inşallah…

Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir yaş daha yaşlandı. Yaşlandıkça daha çok çalışıyor, siyaset ve savaş meydanında daha güçlü, daha heybetli duruyor. Allah, hayırlı, uzun bir ömür versin. Hak yolundan ayırmasın. Allah’ın yardım hep yanında olsun…

Ömrünü İslam ve Müslümanlara hizmete adamış rahmetli Erbakan Hocamızı rahmetle anıyorum. Aramızdan ayrılalı yedi yıl oldu. Talebeleri O’nun hayallerini bir bir gerçekleştirmek için çalışıyorlar. Geride bıraktığın mirası gelecek nesillere taşımak için mücadele devam ediyor…

*

Gelelim rutin gündeme…

Afrin’de operasyon devam ediyor. Çember daralıyor. Çember daraldıkça, ABD boncuk boncuk terliyor. Tehdit ve gözdağları artık rutine bindi. Biz bu tehdit ve gözdağlarına gülmekten bıktık, onlar bu komik tehditlerini tekrarlamaktan utanmıyorlar…

*

“Afrin’de siviller ölüyor” yalanı pazarda alıcı bulmadı. TSK ve ÖSO adım adım, ince ince, tereyağından kıl çeker gibi Afrin’e özgürlük götürmek için ilerliyor. TSK ve ÖSO, Afrin’e ölüm değil, hayat götürüyor. Bunu operasyon bittiğinde tüm dünya görecek…

*

Sivillerin burnu kanamasın diye şehit olmayı göze alan TSK ve ÖSO askerlerinin kahramanlıklarını tarih kitapları altın harflerle yazacak. YPG teröristlerinin Türkiye’ye attığı roketlerle yatağında şehit olan genç kızın, secdede şehit olan hacı amcamızın utancı da ABD ve YPG’yi destekleyenlerin alınlarında kara bir leke olarak duracaktır.

*

Pazar alışverişine giden 67 yaşındaki Rıfat Sinirli, Kürt kökenli bir vatandaşımızdı. YPG’nin attığı roket yaşlı adamın hayatına son verdi. Ailesi isyan ediyor: “Türkiye sivilleri vurmuyor, Kürtler’i de vurmuyor, Afrin’deki teröristleri vuruyor. Burada sivil olan da biziz, Kürt olan da biziz.”

*

ÖSO içindeki Hamza Tümeni’ne bağlı Suriyeli Kürtlerden oluşan bir birlik var. “Bordo Bereliler” tarafından eğitildiler. “Kürt Şahinleri” olarak bilinen birlik Afrin semalarında uçmak için bölgeye gitti. Terör örgütü YPG ve ABD’nin zulmü altındaki Kürt kardeşlerini kurtarmak için silah kuşandılar.

*

“Kırmızı bereliler” olarak da bilinen “Kürt Şahinleri” birliğine hitap eden Kürt Komutanı Hasan Abdullah Kulli, “Biz Azez bölgesinin Kürtleriyiz. İnşallah Afrin’deki halkımızı, PKK zulmünden kurtaracağız” diyor.

*

Komutan Yardımcısı Hüseyin Muhammed Nur da, “Afrin’deki mazlum halkımızı, PKK’nın zulmünden kurtarmak için geldik. Vallahi bu fakir halkımızı bu PKK’nın zorbalığından kurtarmak için geldik” diyerek ABD ve PKK’ya meydan okuyor.

*

Komutanlar Kürt, “Kürt Şahinleri” askerleri de Kürt. Bunlar Kürt’se, o zaman YPG kim? Irkınızı seçme tercihi kimseye ait değil. Ancak Hakk’ın ve halkınızın yanında durmak tamamen sizin tercihiniz. “Kürt Şahinleri”, Türkiye ve Kürt halkının yanında durmayı, YPG ise ABD’ye hizmet etmeyi tercih ediyor.

*

İbn-i Haldun, “Coğrafya kaderdir” demiş. Türklerin ve Kürtlerin kaderi Anadolu topraklarında birlikte kardeşçe ve özgürce yaşamaktır. Türklerin ve Kürtlerin bu kaderine dışardan müdahale edenler beyhude uğraşıyorlar. ABD’nin peşine takılan terör örgütleri kaderimizi değiştiremez. Ancak Türk ve Kürt halklarını birbirine daha çok bağlarlar!

Coğrafyamızı bölerek kaderimizi değiştirmek istiyorlar. Coğrafyamızı neden param parça ettiklerini anladın mı şimdi?