Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Milleti yolunacak kaz görenler ve Kaz Dağları

Efendim, malumunuz olduğu üzere son günlerin gündemi Kaz Dağları, altın madenleri ve buna karşı çıkan doğasever, vatansever, çevreci aydınlarımız, ultra laik vatandaşlarımız… 

Kaz Dağları üzerinden tozu dumana katanlara baktığımızda izahı pek mümkün olmayan birkaç nokta, üç beş küçük çelişki var ama bunlara pek takılmaya gerek yok!.. 

Meselenin Kaz Dağları ve altın madeni olmadığını, milleti yolunacak kaz gören kapitalistlerin millî olmak gibi bir kaygısı olmayacağını düşünen bazı kendini bilmez vatandaşlarımız varmış ve bunlar öküz altında buzağı arıyorlarmış. Sadece doğa sevgisi, ağaç kaygısı ile hareket eden pirüpak bu güzide insanlarımıza şüpheyle yaklaşıyorlarmış. Çok kızgınım bu yobaz tayfaya çok… 

Neymiş efendim, Kaz Dağları için eylem yapanların, duyar kasanların birçoğunun Kaz Dağları eteklerinde villası, arazisi, gayrimenkulü varmış. Birçoğu Beykoz, Bodrum vb. yerlerde ormanlar yok edilerek, ağaçlar katledilerek yapılan kentlerde ultralüks villa sahibiymiş.

Ne yapsın bu insanlarımız yani doğal ortamda, ormanın içinde, ağaçların arasında bir villa sahibi de mi olmasınlar? Doğayı, ormanı seviyorlarsa buralardan yılda üç beş gün de olsa uğrayacakları başlarını sokabilecekleri bir villaları da mı olmasın? Bu güzide insanlarımız, ağaç kesilmesin, orman katledilmesin derken bunu devlet ve millet için hak görmüyorlar. Ne yani siz bu insanları milletle, normal vatandaşla aynı kefeye mi koyuyorsunuz? 

Maden çıkarılan alan Kaz Dağları değilmiş, bölgenin SİT alanı olmaktan çıkmasını sağlayan bir CHP’li, ruhsatı veren CHP’li bir belediye imiş!.. Bölge için maden arama ve çıkarma ruhsatı 2001 yılında Ecevit Hükûmeti tarafından verilmiş. Olabilir!.. Tüm bunlar, ikinci Gezi olaylarını organize etmenin, gösterileri hükûmet karşıtı olaylara çevirmenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için zemin hazırlamaya çalışmanın önünde bir engel değil efendim!..

Buraya koşa koşa gelen insanları kim organize ediyor, bu insanları kim finanse ediyor, bu kadar yalan yanlış bilgiyi kimler bu kadar hızlı ve etkili yayıyor; milleti yolunacak kaz gören kapitalistlerin millî ve yerli olmak gibi, Kaz Dağları için sadece çevreci olmak gibi samimi bir hissiyatı olabilir mi, Alman vakıflarının ve Almanya’nın bu işte parmağı var mı diye sorgulamanın ne anlamı var şimdi? 

Bu ülkede orman katledilecekse, ağaç katliamı yapılacaksa bunu sadece CHP zihniyetine sahip Beyaz Türkler, ultra Kemalistler, aşırı laikçiler yapabilir!.. 

Çevrecilik yapılacaksa, orman savunulacaksa, ağaç sevilecekse, hayvan korunacaksa yine CHP zihniyetine sahip Beyaz Türkler’in, ultra Kemalistlerin, aşırı laikçilerin hakkıdır bu!.. 

Eylemin ne zaman, kime karşı, kimlerle ve hangi amaçla yapılacağı konusunda görüş beyan edip eleştirmeden önce haddinizi bilin efendim!.. 

Bu ülkenin gerçek ve yegâne sahiplerini sorgulamak kimsenin haddine değildir!.. İstedikleri odaklarla, kliklerle işbirliği de yapabilirler!.. Aslolan milletin ve devletin çıkarları değildir, bu güzide grubun âli menfaatleridir!..