Son Dakika

Muhalefet kimin tarafını seçecek?

HDP'li Garo Paylan, "Acilen S-400 alımından vazgeçilmeli" demiş. Başka şey dese şaşardık. Zaten kendimizi "önce" ABD'nin Ortadoğu'daki kara gücümüz dediği ve kendilerinin siyasi uzantısı olduğu terör örgütlerinden korumaya çalışıyoruz.

19 Mayıs törenlerine Cumhurbaşkanı ülkemizin tüm siyasi liderlerini davet ederek, İstiklal harbinin fitilinin ateşlendiği yerden dünyaya mesaj vermişti. HDP dışındaki tüm partilerin liderlerinin geminin güvertesinden geçtikleri bu mesaj, iç siyasete yönelik bir hareket olarak sanılsa da, gerçekte Batı başkentlerine karşı verilmişti ve mesaj yerine ulaştı.

Cumhurbaşkanı, uzun bir süredir ısrarla Türkiye'nin "milli meselelerinde" iktidar ve muhalefetin birlik içinde olması gerektiğini vurguluyor. Bazıları bunu Cumhur İttifakına alternatif bir şeymiş gibi anlamaya çalışsa da gerçek gün gibi ortada duruyor. Ne AK Parti'nin ne de MHP'nin başka bir ittifaka ihtiyacı yok; bilakis ülkenin böylesi bir birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.

Dünyadaki neredeyse tüm savaşlar enerji kaynaklarına sahip olma güdüsüyle ortaya çıktı. Şimdi Türkiye'nin sınırlarının dibinde, Doğu Akdeniz'de dünyanın en büyük doğalgaz rezervleri bulunmuş durumda. Bunun maddi değerinin 3 Trilyon doları bulduğu ve sadece Türkiye'nin 600 yıllık tüm enerji ihtiyacını karşılayabileceği hesaplanıyor.

Yeni bir paylaşım savaşı kapıda. Türkiye güvenliğini sağlayabilmek için NATO üyelerinden temin edemediği silahları Rusya'dan almaya kalkınca ABD'nin tehditleriyle karşılaşıyor. ABD, "bütünüyle kendi kontrolümüzde" olacak bir hava savunma sistemine sahip olmamız durumunda yaptırımlar uygulayacağını açıkça ilan ediyor.

Türkiye boyun eğmediği için, Akdeniz'deki enerji hakkından vazgeçmediği için cezalandırılmak isteniyor.

Kimler tarafından?

Bu bölgede hak sahibi olmaya çalışan İsrail, darbeci Sisi'nin Mısır'ı, Yunanistan ve yavrusu Güney Kıbrıs ve efendileri ABD tarafından.

Peki Türkiye'nin muhalefeti ne yapıyor?

HDP'li Garo Paylan, "Acilen S-400 alımından vazgeçilmeli" demiş. Başka şey dese şaşardık. Zaten kendimizi "önce" ABD'nin Ortadoğu'daki kara gücümüz dediği ve kendilerinin siyasi uzantısı olduğu terör örgütlerinden korumaya çalışıyoruz.

Ya ülkeyi işgalden kurtardığı iddiasıyla 90 yıldır milletten oy alan CHP ne diyor?  Onu da Genel Başkan Yardımcıları Ünal Çeviköz açıkladı: "S-400 alımı durdurulmalı."

CHP, kendi taraftarlarını "makyajlı adaylar", "habur-oslo istismarı" üzerinden oyalarken, gerçek çatışmada safını seçmiş görünüyor. Bakalım partisindeki herkesi bu "müstemlekeci ruh"a ikna edebilecek mi?

Yorumlar

Hani Sani yüce peygamber efendimiz (sas) -bir hadisi seriflerinde buyuruyor,"benim hummetim hiç bir zaman dıştan yikilmayacak daima içten yıkılacak" bu hadisi şerif içimizde ki hainlere dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor,kim bu başlıca hainler cehape,hdpkk ve kainat munafigi satilmis katıl hirsiz hain fetos ve satılmış kopekleridir.d iş düşmanları boş verin içerde ki her vakit satilmaya el verisli bu hainlere göz actirmayalim,y oksa daha çok m.kamallar çıkar putları cogalir...!

Yazara ait diğer yazılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.