Son Dakika

Ne gücünüz yeter ne de yüreğiniz…

Fenerbahçe enteresan bir takım, üç gün önce kupada hayal kırıklığı yaşatan ligin haftalar öncesi düşmesi kesinleşen takımı Karabükspora gol yağdırdı.

Fenerbahçe enteresan bir takım, üç gün önce kupada hayal kırıklığı yaşatan ligin haftalar öncesi düşmesi kesinleşen takımı Karabükspora gol yağdırdı. Şampiyonluk yarışındaki rakibi Galatasaray ile olan averaj farkını kapatması gerekliydi ve bunu attığı 7 golle başardı. Fenerbahçe’de neredeyse tüm oyuncular, güçsüz rakipleri karşısında gol pozisyonu buldu; Hasan Ali bile. Santraforlar Fernandao (2) Soldado ve Janssen gollerini attılar Aatıf ve Dirar da golü bulanlardandı. Attıkları kadar da kaçırdılar. Karabükspor kalecisi Rybka bence çok konuşulacak bir skora engel oldu. İşte futbol denen bu oyunda teknik, güç ve zekânın ne denli önemli olduğunu gördük.

Umuda yolculuk ta son 90 dakika ne getirir bilemem ama şimdiden birçok senaryo hazırlayanlar var. Vay efendim Fenerbahçe Karabük’e nasıl 7 attı. Vay işte o aldı bu sattı bu şuna yattı hemen herkeste bir at gözlüğü. Bildiğin amigoluğa soyunmuş kişiler homurdanmaya başladılar. Galatasaray’ın attığı 7 gol alın teri emek gücü iş Fenerbahçe’ye gelince emek hırsızlığı öylemi. Aykut Kocaman konuşunca suç diğerleri konuşunca gayet doğal her şey normal yani ortalık sütliman yeter ki birileri çıkıp Aykut Hoca’yı ve Fenerbahçe’yi yerden yere vursun. Kısacası kapanan averaj çenelerini açtı bu şavalakların. Bunun içinde bir birine bağlı bir zincirin halkaları gibi sebepler sıralamaya başladılar.

Karabük maçı sonrası bir TV kanalında duayen bir yorumcu şu soruyu ortaya attı: Diğer takımlar Fenerbahçe’ye neden agresif neden daha hırslı mücadele ediyorlar diye. Bence cevap basit görsel medyada da, yazılı basında da Aykut Kocaman üzerinden Fenerbahçe’ye muazzam bir şekilde algılar oluşturuluyor. İşte tamda burada başlıyor Fenerbahçe ye önyargı ya da düşmanlık adına her ne derseniz. Aykut Kocaman’ın söylediği kelimeleri cımbızla alıp başka yerlere çekiyorlar çünkü bunlara batıyor. Bakın kimlerin nasıl ne şekilde maç aldığı veya kaybettiğine bakmıyor bu sallayarak yorum yapanlar sadece günü Fenerbahçe’yi yıpratmak adına kurtarıyorlar. Futbolun içinde köşe kapmaca oynayanlar biz temiziz diyenler; Biliniz ki hiç biriniz Fenerbahçe’den daha temiz değilsiniz. Çünkü bu kadar saldırılara rağmen ayakta durmaya ne gücünüz yeter nede yüreğiniz.

Allaha emanet olun…       

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.