Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Olanda hayır vardır

Nerden baksanız samimiyeti, tevazusu, tecrübesi, liyakati ve bilgisiyle rakibiyle kıyaslanmayacak bir üstünlüğe sahip olan Binali Bey bu sonuçları hakketmedi. Seçim boyunca doğruluktan ve temiz seçim siyasetinden taviz vermeyen Binali Bey sonuçlar daha açıklanmadan kameraların karşısına çıkarak rakibini tebrik etme nezaketi ve olgunluğunu da gösterdi. Rabbim bahtını ve yolunu açık eylesin. Olanda hayır vardır.

AK Parti’ye tepki gösteren seçmen ne talep ediyor?

Seçim bölgelerinin demografisine göre adil bir temsiliyet istiyor.

Siyaset ve bürokrasiden aileye yakın eş ve dostların çekilmesini, bu toprakları namus bilen liyakat sahibi dava erlerinin öne çıkmasını istiyor.

Hakikati merkeze alan, farklı fikirlerle yüzleşmekten çekinmeyen, tetikçilikten beri, “ver mehteri” ucuzluğuna kaçmayacak yeni bir medya istiyor.

Kürtler sadece seçim zamanı hatırlanmak istemiyor. Kendilerini hakkıyla temsil edebilecek cesaret ve liyakate sahip temsilciler istiyor. Ağrı Belediyesini kazanan Savcı Sayan benzeri başkan ve vekillerin bölgede artmasını talep ediyor.

Aslında sokaktaki vatandaş dahil herkes bunların farkında. Artık pansuman tutmayan bu yaralara neşter atmanın vakti geldi, geçiyor.

Her yenilgi aynı zamanda bir başlangıçtır. Bütün yanlışlarına, çelişkilerine rağmen AK Partinin alternatifi diğer partiler ve oluşumlar değil yine daha iyi bir AK Parti’dir.

Seçmenin bize tuttuğu aynada kendi yanlışlarımızın üzerine samimiyetle ve korkusuzca gidebilirsek yine sandıkların vazgeçilmezi oluruz.

Gün muhasebe ve yenilenme günüdür.

Gün yanlışları ayıklama, doğrulara sonuna kadar yol verme günüdür.

Gün tazelenme ve yeniden dirilme günüdür.

Rabbim mahcup etmesin.