Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Operasyon gündemine sade ve anlaşılır bakmak

Trump ne demiş?

İran nasıl tavır almış?

Almanya nerede durmuş?

DEAŞ’ın potansiyeli neymiş?

PKK-YPG kaç kişiymiş?

Türkiye’nin çıkışı dünyada nasıl yansıma bulmuş?

Operasyon, ekonomiye nasıl yansırmış?

Fırat’ın doğusu ve operasyon gündemine dair sorular bunlar!

Çok fazla gündem peş peşe gelişirken toplumun zihnine adeta boca ediliyor.

Vatandaş ise bu yoğunluktan dolayı olayları yorumlamakta sıkıntı yaşıyor.

Oysa olay çok basit. Gündemi sadeleştirmeli ve odaklanmamız gereken hususları belirlemeliyiz. Böylece her şey daha anlaşılır olacak ve enerjimizi doğru yöne kanalize etmiş olacağız.

Peki neye odaklanmalı?

OPERASYON GÜNDEMİNDE NEYİ BÜYÜTMELİ?

Türkiye diplomasisi önemli bir başarı elde etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sınır ötesinde terörle mücadele konusundaki kararlılığını korudu, Eylül sonunu göstererek mühlet verdi ve akabinde de aksiyona geçti. Bu duruş sonuç aldı ve ABD’ye geri adım attırdı. ABD Türkiye’nin alana girmesini kabullendi.

Bir operasyon sürecinden bahsediyoruz ve bu konu manipülasyona açık bir mevzu. Olayın doğası gereği psikolojik operasyonlar olacaktır. Dolayısıyla algı oyununa gelmeden önce kazanımlarımızı ortaya koymalı, ardından aşama aşama yol haritamızı değerlendirmeliyiz. Bu noktada olumsuz vurguları çoğaltmak toplumun moralini bozan, bazen maksatlı bazen de yanlışlıkla düştüğümüz bir tuzak olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan özellikle medya mensuplarının çok çok dikkatli olması gerekiyor.