Son Dakika

PKK içinde İran bölünmesi geliyor

Üst düzey bir PKK'lının “Yakında adımı vererek de yazabilirsiniz” diyerek gönderdiği bir mektup eline geçti. Mektubu yazanın o olduğu buradan yazamayacağım bir kanıtla kesin. Kesin doğru olmayan mektupta yazılanlar. Bir PKK'lının tamamen doğru söylediğine inanmak için saf olmak yetmez aynı zamanda aptal da olmak gerekir. Lakin mektupta geçen şu ifadeler dikkat çekici:

“Mücadelenin yükseliş döneminde İran'la yakınlaşma arkadaşlar arasından bazılarını ve beni rahatsız etmişti. Yükselmeyle birlikte ortaya çıkan pratik zorlukları ve can kayıplarını bekliyorduk. Zorlukların aşılması için gerekli uluslararası denge adımlarını anlayışla karşılıyorduk, ancak tamamen İran'a bağlanma ve İran rejiminin çıkarları doğrultusunda pozisyon alma bizim açımızdan kabul edilemezdi. Önderliğin İran'a karşı belirlediği bütün stratejileri yok sayarak yapılan bu İran yakınlaşması bugün gerillanın Şingal (Şengal) bölgesinden kovulmasına ve bu kovulmanın sadece ABD emperyalizmin baskılarıyla değil aynı zamanda Kürt halkının da bu yönde talepleriyle gerçekleşmesine sebep olmuştur. Gerillanın bütün mücadele alanlarında doğrudan düşman kabul ettiği Molla Rejimi’ne teslim olmuş olması mücadelenin kendi içine dönerek yeniden başlaması gerektiğinin işaretidir…”

Fazla söze gerek var mı bilmiyorum, ama bölgedeki bütün terör örgütlerinin İran'a bağlı olduğunu görmemek için gerçekten kör olmak gerekiyor galiba. Zaten ambargonun kalkma sebebi de; “Terör fonunu sana teslim ediyoruz, hangi Müslümanlar’ın öldürüleceğini sen hepimizden daha iyi biliyorsun, parayı ona göre dağıtırsın” demek değil miydi?..

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar