Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Rotary Bilim ve Sanat Merkezi’nde!

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın “Rotary okullara yaklaştırılmamalıdır” sözlerine destek veren her hangi bir açıklama gelmeyecek mi eğitim camiasından?

Önce Bilal Erdoğan’ın 10 Eylül’de basına akseden konuşmasını hatırlatarak başlayalım;

“Türkiye’de filanca hastalığın derneği var, falanca hastalığın vakfı var. Bakıyorsunuz tamamen MASON’ların oluşturduğu kuruluşlar, tamamen doktorların kendi ticaretleriyle ilgili organizasyonlar.

Bizim hastamız yok mu?

Niye onlara destek olacak dernekler, vakıflar Türkiye’de Müslüman dindar insanlar tarafından kurulmamış bugüne kadar?

Rotary’nin yaptığı çalışmaya katılmak mubah, Lions’un üniversitelerde yaptığı teşkilatlanmaya katılmak hiçbir kulp taşımıyor.

Bu ülkede MASON olmayı kimse sorgulamıyor.

Biraz öz güvenle ayağa kalkıp bu konularda ses çıkarmamız lazım, meydanı başkalarına bırakmamamız lazım. Bu konularda gençleri istismar eden bu odakları da ifşa etmek zorundayız”

Şimdi de Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın koridorlarına ve bütün eğitim kurumlarına altın levhalarla asılması iktiza eden şu sözlerine bakalım;

Milli Eğitim Bakanlığını milletle beraber hareket etmeye ve sorumluluk almaya davet ediyorum. Bu ülkede 28 Şubat’ta dışarıdan talimat verenler MASON localarıydı. 28 Şubat’ın hemen akabinde okullarda, eğitim yuvalarında cirit attılar.

Bu millet bu emperyal yapıların saçma sapan idealler için bu ülkede faaliyet gösteren yapıların ilişkilerinin kesilmesini noktasında bir irade beyanında bulundu.

Ve 15 Temmuz’da da bedelini ödedi.

Onun için Rotary ne okula yaklaşmalı ne de öğrenci ile yakınlaştırılmalıdır.

Bu sözlere destek verecek herhangi bir açıklama gelmeyecek mi eğitim camiamızdan veyahut düşünce mahfillerimizden?

Bekleyedururken,

Rotary kulüplerinin tıpkı Bilal Erdoğan’ın dediği gibi, hassas mevzularda sureti haktan görünmek için nasıl ‘farkındalık’ oluşturduğuna dikkat çekmek istiyorum…

Türkiye genelinde her ilde BİLSEM; Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri var.

Bunlar, İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumları.

Samsun’da da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir Bilim Sanat Merkezi var.

Tam olarak adı şöyle;

Samsun Rotary Bilim Sanat Merkezi…

Samsun İlkadım Rotary Kulübü 10 – 12 yıl önce eğitime 100’de 100 destek kampanyasına 200 Bin TL para yardımı yaparak bu okula ismini yazdırmaya hak kazandı.

Parayı ismi bende mahfuz Samsun’un bir sanayicisinden aldılar.

Dönem FETÖ dönemi…

Bu sebeple Rotaryenlerin Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yaptığı protokolün feshedilmesini…

Olmadı başka bir şekilde,

Önce Bilal Erdoğan’ın ardından da Ali Yalçın’ın MASON ve Rotaryenlere yönelik ikazları güncelliğini muhafaza ediyorken,  Rotary isminin Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’nin tabelasından sökülmesini istiyor ve bekliyoruz!

Yorumlar (4 Yorum)

 • Avatar

  Serpil yilmaz

  Ulkemizden bu mason derneklerini kapatmadigimiz surece cocuklarimizi ulkemiz guvende olamaz unutmayalim osmanliyi koku disarda selanikte kurulan itdihat taraki cemiyeti tarafindan yikildi devlet hala ne bekliyor

 • Avatar

  Oguzhan coskun

  Buradan butun musluman dindarlara sesleniyorum lutfen sosyal medyadan tepkimizi verelim sezsiz kalmayalım

 • Avatar

  Hamide karalı

  Kapatılmalı samsunda rotari ve benzerleri cirit atıyor 40seye yakın rahatsız olan bir benmişim diye düşünürdüm suç uyuyan müslümanlarda onlar gereğini yapıyor ya biz yorum bile yok acizlik

 • Avatar

  Anonim

  Kahrolsun İsrail

Yorumları Gör (4 Yorum)