Son Dakika

Şehitlerimiz geleceğimizdir

Cenab-ı Allah’tan sonsuz kere rahmet diliyorum toprağa verdiğimiz vatan evlatlarımıza. Ulusumuzun var olma mücadelesinin son kilometre taşlarıydılar. Hepimiz ulus olarak üzülüyoruz, kimimiz gözyaşlarımızla kimimiz için için ağlayarak bu kedere ortak oluyoruz. Ama daha da kenetleniyoruz. Daha da güçleniyoruz. Gevşemiyoruz. Birbirimizden ayrılıp dağılmıyoruz. Yılmıyoruz. Yıkılmıyoruz. Alçaklara ve bunların arkasındaki alçak oğlu alçaklara söylüyorum, yılmayacağız, asla yıkılmayacağız ve sonuçta bu topraklarda bayrağı sonsuza kadar biz dalgalandıracağız, zulüm değil.

Kıymetli okurlarım gün mücadele günüdür. Kinimizi ve öfkemizi çalışma enerjisine dönüştürmek zorundayız. Medeniyet yarışından, bilim ve teknolojiden geri kalamayız. Sahada Afrin kartallarımız bu terörist sürüsünü köklerinden kazırken, bizler de birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışmalı ve ülkemizin daha aydınlık geleceğe ulaşmasına destek vermeliyiz. Gençlerimizin önünü açmalı ve çocuklarımızı milli şuuru özümsemiş vatanseverler olarak yetiştirmeliyiz. Teknolojiyi, bilimi ve araştırmaları dünyanın her yerinde yakinen takip eden ama sadece kendi ülkesine âşık evlatlar büyütmeliyiz.

Unutmayalım bugün karşılaştığımız sorunlar bu günün meseleleri değildir. Bizler şu an geçmişte yazılanları yaşıyoruz. Ve yapmamız gereken en önemli şey, bu günkü sorunlarla var gücümüzle boğuşurken, diğer taraftan da geleceği yazmak olmalıdır. Bizler kadim bir geçmişi olan sağlam bir milletiz. O yüzden geleceği yazmasını da gayet iyi biliriz. Dünya yüzlerce yıl bizim yazdığımız geleceği yaşadı. Bunu tekrar yapabiliriz ve yapmalıyız. Bunun yolu çok çalışmak, doğumdan ölüme kadar birbirimizi kollamak ve toplumumuza sahip çıkmaktan geçer. Artık hiç birimizin bana necilik yapma lüksü yoktur. Bakın bugün medeniyet yarışında en önde olan milletlerin en önemli özelliklerinden biri başta istihbarat olmak üzere çok güçlü kurumsal savunma mekanizmalarına sahip olmaları ve dışarıdan haince etkilerin olmadığı, her ne görünüm veya surette olursa olsun haince girişimlerin engellendiği demokratik ortamlarda dünyanın en örgütlü toplumları olmalarıdır. Bu ahlaki temelli demokratik örgütlenmelerin sağladığı sinerji bu toplumlara inanılmaz bir ilerleme ivmesi sağlamıştır. İkinci Dünya Savaşı’nda yok olduktan sonra yeniden dirilen Almanya ve Japonya’nın günümüzde ulaştıkları gücün arkasındaki sır budur. Bu sırrın çekirdeğini yani merkezini Milli Eğitim Sistemi oluşturur.

Biraz da Afrin alanına bakacak olursak 1027 rakımlı (Şehitler) tepeye Ordumuz Türk bayrağını dikti ve eminim 1027 Rakımlı tepenin yüksekliği de 27 metreye indirilmiştir! Şehitlerimizi kalbimize gömdük ve askerlerimiz harekâta aynı kararlılıkla devam ediyorlar. Allah yardımcıları olsun. Bugün Hassa sınırındayım. Hava yine sisli ve görüş mesafesi çok düşük. Hassa-Kilis hattında özellikle Bülbül dağı ve Burseya Dağı bölgelerindeki girmeler planlandığı şekilde gelişiyor. Kuzey sektöründe şu an için ciddi bir direnç gözükmüyor. Tam bu esnada Tillerson ve ekibi acaba Türkiye’nin ilerleyişini durdurabilir miyiz diye apar topar Ankara’ya geliyor. ABD’nin elinde kendileri için de bağlayıcılığı olan somut bir plan olmadan Türkiye ile uzlaşmaya varması zor görünüyor. Bu bakımdan TSK ve ÖSO Afrin şehir merkezine girdiklerinde aynı ekibin Türkiye’yi yine aynı hızla ziyaret etmesi mümkün görünüyor. Çünkü burası ikinci bir karar noktası özelliği taşımaktadır, izleyip göreceğiz. Ancak kim ne söyler, ne yapmak ister bilemem ama Türkiye ne yapacağını biliyor ve de bildiğini yapıyor. Önemli olan bu. Yüce Allah’tan bir kez daha şehitlerimize rahmet, yüce milletimize başsağlığı diliyorum.

Yorumlar

Sabri Karademir Ülkenin bekası için bu millet şehit olmaya hazır beklemektedir. Allah vatanın bölünmez bütünlüğü için çalışan vatan evlatlarına yar ve yardımcı olsun.

Yazara ait diğer yazılar