Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siyasetin terörle imtihanı…

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Terörün beslendiği alanlar olmasa, terörün yaşama şansı da olmaz. Terörü destekleyen güç kaynakları da olmasa yine teröristler yaşam alanı bulamaz.

Türkiye 40 yıldır terörle mücadele ediyor. Son dönemde ise en yoğun mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğüne şahit oluyoruz. Bu mücadelede yüzlerce fidanlarımız, değerlerimiz, canlarımız, vatanımızın birlik ve beraberliği, huzuru için şehit düştüler. Allah (cc) şehadetlerini kabul etsin. Elbette ki şehitlik makamı en yüce bir makamdır. Her inanan da bu makamı imrenerek arzular.

Ancak, terörün bitirilmesi yönündeki kahramanların mücadelesinin yanında diğer mücadele alanlarını da değerlendirmek ve gerektiği yerde gerektiği gibi çözüm yollarını da aramak gerekir. Terörü nelerin beslediğini bilimsel olarak araştırıp, çözüm yollarının tüm siyasi partiler tarafından ortaya konması gereklidir. Millet artık her yönü ile sorunun çözülmesini beklemektedir.

Ülkemizde siyaset yaptığı düşünülen bir partinin (HDP), terör örgütüne eleman katma merkezi haline gelmesini nasıl kabul edebiliriz? Bu siyasi partinin bölücü terör örgütü PKK ile el ele kol kola olduğu gerçeğini inkar da etmediklerine göre bu partiye hiçbir yaptırım yapılmaması da kabul edilir görünmüyor.

Terör örgütünün açıkça siyasi kanadı haline geldiği herkesçe kabul edilen bu partinin meclise girmesinin nedeni sorunları mecliste çözmek değil miydi? Sorun çözmek yerine şimdi terör örgütünün sözcülüğüne soyunmaları sorunları daha da büyüttü. Daha da ötesi kazandıkları belediye başkanlıklarını terör örgütüne hizmet etme yeri haline getirdiklerini bilmeyen var mı?

Artık herkes bu partinin (HDP) terör örgütünün siyasi kanadı olarak siyaset yapmasından oldukça rahatsız. HDP’nin kapısında terör örgütü saflarına katmak üzere kaçırılan çocukları için ağlayan anaların bu parti hakkında suç duyurusunda bulunmalarını öneririm.

Bence HDP siyasette terörle imtihanını kaybetti. Bölücü terör örgütü ile arasında hiçbir mesafe koymadığı gibi, terörü bile kınayamamaktadır. Terör ve teröristin partisi olarak siyaset yapılabilir mi? Bu durum Anayasaya ve de yasalara aykırıdır.  

Bu nedenle sorun da giderek büyümektedir. Bana göre çözüm açıktır. Anayasa ve yasaya aykırı faaliyet gösterdiği herkesçe kabul edilen HDP’nin kapatılması. Aksi durum milletimizi tatmin etmemektedir.

Selam ve dua ile…