Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Susamam dediniz hep sustunuz

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Haksızlığın, adaletsizliğin, arsızlığın, yolsuzluğun, zulmün zirve yaptığı; milletin düşman görüldüğü, değerlerinin küçümsendiği, inançlarının hafife alındığı, ibadetlerinin yasaklandığı zamanlarda susanlar hatta bunları yapanlarla birlikte olup zalimlerin daha fazla zulüm yapması için âdeta onları teşvik edenler, şimdi #Susamam diye haykırıyor. 

Ben de bunlara diyorum ki:

Sizler yalancısınız, ikiyüzlüsünüz, sahtekârsınız!..

Zalimle zalimsiniz, zulüm değirmenin su taşıyıcısınız, haksızlığa ortaksınız, adaletsizliğin tarafındasınız!.. 

Ömrünüz Hakk’a savaş açmak, haklıyı susturmak, zalimi teşvik etmek, mazlumu ezmekle geçmiştir!..

Yalancısınız çünkü tüm bunları yaparken kendinizi özgürlük savaşçısı gibi pazarladınız!..

İkiyüzlüsünüz çünkü haksızla olup Hakk’ı, zalimle olup mazlumu, yolsuzla olup dürüstlüğü savunur gibi davrandınız!..

Sahtekârsınız çünkü sizin gerçek yüzünüzü bilmeyenleri, sizi yeterince tanımayanları ya da bir şekilde size güvenmiş olanları yıllarca böyle aldattınız!.. 

Hiçbir zaman olduğunuz gibi görün/e/mediniz, ömrünüz boyunca “mış” gibi yaşadınız, ölünce de hiç yaşamamış gibi yok olup gideceksiniz!..

Çok görmüyoruz; atadan, dededen nasıl gördüyseniz öyle devam ediyorsunuz. İdeolojik akrabalarınızın size bıraktığı kötü mirası, büyüterek devam ettiriyorsunuz. Hakkınızı yemeyelim bu arada; günümüzde zulmünüzü zenginleştirerek, süsleyerek devam ettiriyorsunuz ve bu sayede kitleleri daha rahat aldatıyorsunuz. İki gününüz eşit değil; zulümde, kötüyü iyi, iyiyi ve güzeli kötü ve çirkin gösterme becerisinde çağ hatta çağlar atladınız!..

Kötülükte, çirkinlikte, zulümde sizin istikrarlı olduğunuzun yarısı kadar iyiler, Hakk’ı savunanlar sebat edebilseydi sizler ve dünyayı yaşanmaz kılıp insanlığa zarar veren fikirleriniz, şimdiye kadar çoktan yok olup gitmeliydiniz!..

Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren Müslümanlar’a zulümler yapıldı, ibadetlerimiz yasaklandı, camilerimiz yakılıp yıkıldı, satıldı; âlimlerimiz asıldı SUSTUNUZ!..

Bu milletin büyük çoğunluğunun desteğiyle gelen Başbakanı ve bakanları sandık yoluyla indireyince darbeyle indirip astılar SUSTUNUZ!..

1980’de yapılan darbeye karşı gibi görünüp darbecilerin ortaya koyduğu tüm icraatları destekleyip yaptıkları ana yasayı, yasaları sırf işinize geldiği için savunup o yasalardan hareketle Müslümanlara yapılan zulümlere ses çıkarmayıp hatta alkış tutup SUSTUNUZ!..

28 Şubat gibi bir darbe sürecinde seçilmiş Başbakan Necmettin Erbakan Hoca’ya yapılmadık zulüm, atılmadık iftira, edilmedik hakaret kalmamışken, Müslümanlar’a kumpaslar kurulup hepimiz inim inim iletilirken;  kızlarımız okuldan, memurlarımız işinden, askerimiz ordudan atılırken SUSTUNUZ!.. 

Hatta zalimleri teşvik edip onlara alkış tuttunuz, asparagas haberlerle, tutulmuş ajanlarla darbecilere destek oldunuz; vicdanların konuştuğu, merhametlerin isyan edip haykırdığı zamanlarda sizler hep SUSTUNUZ!..

Ak Parti için kapatma davası açılırken, MİT tırlarına operasyon çekilirken, MİT Başkanı tutuklanmaya çalışırken, 17-25 Aralık’ta hükûmete darbe yapılırken hep SUSTUNUZ!..

Yasin Börüler, “barış güvercini” olarak lanse edip TV’lerde saz çaldırdığınız Demirtaş’ın çağrısıyla it sürüsü PKK tarafından katledilirken; Müslüman Kürtler, komünist, ateist PKK eliyle sindirilirken SUSTUNUZ!..

Uluslararası büyük bir terör kalkışması olan Gezi Olayları’nda yakılıp yıkılan kamu mallarına, şehirlerdeki vandallıklara, tüm kutsallarımıza yapılan saldırılara hiç ses çıkarmayarak SUSTUNUZ!..

Susmakla kalmayıp sonuna kadar destekleyip bu millete, değerlerine, seçtiklerine kin KUSTUNUZ!..

15 Temmuz gecesi darbe olurken bankalara, marketlere, akaryakıt istasyonlarına koştunuz; Recep Tayyip Erdoğan indiriliyor diye alçakça alkış tuttunuz, darbe başarılı olamayınca algı operasyonlarına başldınız, milletin yekvücut olduğunu görünce kininizle, nefretinizle alçakça SUSTUNUZ!..

Hep zalimdiniz!.. Ya doğrudan zulmeden ya da zulme destek çıkıp alkış tutan alçaklardınız!..

Biz zulme boyun eğmeyip “Susma, sustukça sıra sana gelecek!..” derken kısık seslerimizi daha da bastırmak için tüm imkânlarınızı seferber ediyordunuz!.. 

Konuşmanız gereken zamanda SUSUYORDUNUZ, susmanız gereken zamanda alçakça kin KUSUYORSUNUZ!..