Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terörle mücadele ve teknoloji!..

Peygamber ocağı ordumuz şimdi daha güçlü ve milli. Önceki gece sınır ötesi teröristlere karşı başlatılan hava ve kara destekli operasyon güçlü silahlı kuvvetlerimizin terörle mücadelesindeki kararlılığı ortaya koydu.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar öncülüğünde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları, Irak Kuzeyi Hakurk’ta teröristlere karşı operasyonu bizzat yönettiler. Operasyon, Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekât Merkezi’nden sevk ve idare edildi. Silahlı Kuvvetlerimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği görüntü milletin gönlüne de su serpti. Terörle mücadele kararlılığının da göstergesidir bu operasyon aynı zamanda. Bu operasyon açılım süreci tartışmalarına da bir cevap olacaktır.

Operasyona ‘Pençe Operasyon Planı” adı verildi. Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetlerinin top atışlarının ardından Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarının da harekatta teröristlerin inlerine girildi. Operasyonda gurur kaynaklarımızdan ATAK helikopterleri de kullanıldı.  ‘Pençe’ operasyonu ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınaklar imha edilecektir.

Türkiye üzerinde hain plan içinde olan terör örgütleri ve onların destekçilerinin hevesleri kursaklarında kalacağını bilmeliler.

İnsanlık son yıllarda sanayi devriminden sonra Askeri alanda da yapay zekâ üzerine çalışmalar yürütmektedir. Birçok ülke bu alanda sessiz ve derinden çalışmalar yaptığını söyleyebiliriz. Yapay zeka üzerinde önemli ilerleme kaydeden ülkeler geleceği şekillendirme ve dünyayı yönetme imkanına sahip olacağını söylemek abartı olmaz. Çok da uzak olmayan zamanda yapay zeka ile donatılmış askerleri görebileceğiz. Bildiğim kadarı ile de bu alanda Milli Savunma Başkanlığı çalışmalar yürütmektedir. Bu projeler daha çok desteklenmelidir.

Bu noktadan baktığımızda yeni askerlik sisteminin de çok yerinde olduğunu görebiliriz. Yeni sistemle İnşallah hem daha profesyonel asker olacak, hem bedelli ile askerlik yapanlar ödeyecekleri ücret ile askeri alanda teknolojinin gelişmesine katkı sunacaklar. Aynı zamanda da gençlerin en verimli çağında üretime katkıları olacak. Diğer yandan da bedellide eşitsizlik ortadan kalktı.

Bilindiği gibi, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve arkadaşlarının imzasını taşıyan Askeralma Kanunu Teklifi TBMM’ye sunuldu ve Milli Savunma Komisyonu’nda kabul edildi. Bu kanunun bu hafta Meclis’te yasalaşması bekleniyor.

Daha milli ve güçlü ordumuz ile birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

Selam ve dua ile…