Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TRT Çocuk

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filmde görünen bir sahne nedeniyle sosyal medya üzerinden kanal yöneticileri linç edilmeye çalışıldı. Hangi bakış açısıyla hangi sakat kafa böyle bir sahneden tecavüz sonucu çıkardı anlamak mümkün değil. Bu sahne ile ilgili yorum yapanların bazılarının gerçekten tımarhanelik sapıklar olduğunu notları okuyunca gördüm. Gerçekten tedavi edilmesi gereken “dangalaklar” var bu memlekette.
Yıllardır medya sektöründe çalışan birisi olarak sahneyi defalarca izledim. Genel planı yakın plan olarak da montajlanmış, yani eser deforme edilmiş bir şekilde millete yansıtıyorlar. Çünkü yakın plan olarak görünen sahnede TRT Çocuk logosu yok. Zaten geniş planda da yakın planda da sapıkların mesajını çıkarmak için kafayı yemiş olmak lazım.
TRT yöneticileri bu sapkın sapıklara gereken cevabı vermiş: “Kendi sapık yaklaşımlarına, TRT Çocuk kanalını ve Yörükler’in hayatının anlatıldığı Maysa ve Bulut çizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.”

TRT tarafından yapılan açıklamada, “Bu türden iftiralarla dil uzatmaya tevessül edenleri milletimiz huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrar ediyoruz.
Gerekli tüm yasal süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denmektedir.

TRT Çocuk kanalının yöneticilerini yakından tanıyorum. İnsanüstü bir gayretle çalıştıklarına şahidim. Hele ahlak ve değerler konusundaki hassasiyetlerini ifade etmeye kelime bulamıyorum. Zaman zaman sohbet etme fırsatı bulduğumda “siz bu işi çok abartıyorsunuz” diye takılıyorum. Gerçekten işini bu kadar seven ve o konuda hassasiyet gösteren numunelik insanlar. Allah sayılarını artırsın.
TRT Çocuk’la ilgili o kadar çok olumlu değerlendirme duydum ki hangisini aktarsam bilmiyorum. Eskiden vurdulu-kırdılı, kiliseli-papazlı filmlerle büyümüş ebeveynlerine “bizim kilisemiz neresi?” diye soran çocuklardan kültürümüzün değerlerini evrensel ilkelerle yoğuran başarılı yapımlara geçtiğimizin ispatıdır TRT Çocuk.

Memleketini, milletini seven ailelere çocuklarına TRT Çocuğu izlettirmelerini tavsiye ediyorum. Hiç tereddüt etmeyin; sayıları az ama işinin ehli vatan, millet sevdası olan insanların yönettiği bir kanal burası. Zaten seyirciler de öyle yapıyor, o yüzden TRT Çocuk izlenme oranlarında birinci durumda.
TRT Çocuk’un bir başka özelliği de Türkiye’de animasyon sektörünün en büyük destekçisi olmasıdır. Animasyon sektörünün ne kadar zor ve pahalı bir iş olduğunu bu alanda çalışanlar bilir. TRT ısrarla ve inatla yerli yapımlar üreterek bu alanda da öncülük yapmaya devam ediyor. TRT’de yayınlanan yapımların bu toprakların, bu medeniyetin, bu kültürün alın terinin emekleri olduğunun altını çizmek istiyorum.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Eurovision Müzik Yarışması ile ilgili yapmış olduğu açıklama bu sapıkları tetiklemiş olmasın? Her alanda olduğu gibi medya alanında da bize ayar çekmeye kalkışanlara ayar çekince fitne yedi başlı ejderha gibi saldırıya geçiyor. Avrupa’nın çürümüş, döküntü yarışmalarına ihtiyacımız yok artık. Ancak ayarı kaçan sapık zihniyetli sapkınların da boş durmayacağını bilerek işimize bakmalıyız.

Dünyada medya alanında nicelik ve nitelik sorunları hat safhada iken TRT’nin numuneyi timsal olmak gibi bir görevi var. Konu medya olunca bunun ne kadar zor bir mesuliyet olduğunu biliyorum. Medya kıldan ince kılıçtan keskin bir alan. Kul hakkı, vebal, emanet, dürüstlük gibi kavramlara sahip yöneticilerin işi gerçekten çok zor. İlmi, sanatı ve ticareti daha doğrusu hayatı kuşatan bir ilke var; ahlak. Siz ahlaklı olmaya çalışın, Mevla size ne kapılar açar…