Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Vali İbrahim Şahin ve Avukatı Adem Güney!

Birkaçı müstesna ‘metal yorgunu’ siyasetçi ile pas tutmuş, siyaset heveslisi, emekli bürokratların mekânı olan kafede her akşam tavla oynardı.

Mekân sahibi avukatıydı aynı zamanda…

TRT’deki gazetecilik tecrübesiyle avukatına merkezi bu kafe olan bir internet haber sitesi kurdurdu.

Haber sitesi çalışanlarıyla yaptığı toplantılar basına yansıyınca geri durmaya çalıştı ama herkes biliyordu ki Samsun eski Valisi İbrahim Şahin sadece valilik ve Avukatı Adem Güney sadece avukatlık yapmıyordu.

15 Temmuz’dan bir iki ay sonra, TRT’deki özel kaleminin açığa alınmasının haberini yapınca başlamıştı aramızdaki husumet.

Valilik basın müdiresi tarafından arandım: “Sayın valimiz haberi kaldırmanızı istiyor, kaldırırsanız sizin için çok daha iyi olacak!”

Ardından bir başkasının Samsun Valisi İbrahim Şahin hakkında yazdıklarını haberleştirince aynı tehdide maruz kaldım.

Ardından, ‘Ayyıldız Tim, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın FETÖ’cü gazeteci ile olan diyaloğunu ifşasını’ haberleştirdim, aynı tehdit…

Bu müdahalenin dönemin Gençlik ve Spor Bakanı, Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç’ın talimatı olduğunu söylediler.

Vali Şahin ile devam eden iki davamız var.

Bu davaların teferruatı bir başka yazının konusu olsun.

İlk davayı açtıkları günlerde iki adamını göndererek davadan vazgeçmek şartıyla uzlaşma teklif etti, müzakereler sonuçsuz kaldı.

Avukatı Adem Güney de validen özür dilersem davalardan vazgeçeceklerini söyledi.

Davalar devam ediyor.

Girdiğim son mahkemede valinin Ankara’ya atanmasını mazeret göstererek gün istedi: “Sayın valimiz Samsun’da değil. Kendisi Samsun’a geldiğinde görüşerek davaya devam edip etmeyeceğimize karar vereceğiz.”

Avukat Adem Güney, Vali İbrahim Şahin ile alakalı her haberi yıldırım hızıyla yalanlarken ‘ByLock listesinde isminin yer alması’ haberini neden yalanlamadı?

Sabahattin Önkibar’ın AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ile konuşmasını ve Tayyar’ın “Kesin bilgimle hâlâ ısrarla söylüyorum, İbrahim Şahin FETÖ’cüdür. Karısı FETÖ’cü ablaların lideridir… Her ikisinin telefonunda ByLock bulunmuştur… Bu konuda senin yargılandığın mahkemede tanıklık yapmaya hazırım” açıklaması da avukatından yalanlanma bekliyor.

Avukat Adem Güney, AK Parti’nin eski Samsun il başkanlarındandır.

Her dönemin milletvekili adayı.

Bir şirket kurup özelleştirmeden Bafra Karaköy Harası’nın işletmeciliğini aldılar. Fakat sonra ne olduysa ihale iptal edildi.

Kafesinin yanında, bir zamanlar hastane işletmeciliği yaptı. İnşaat işlerini hesaba katarsak çuvalla para kazanıyor.

Vali Şahin’in telkinleriyle şimdi de gazeteci.

Aralarında benim de bulunduğum 2012 Kasım ayında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın talimatıyla, FETÖ’nün Özel Yetkili Mahkemesi tarafından açılan, bugün Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden ve hakim ve savcılarının çoğunun FETÖ’den ihraç edilen dava dosyasının tamamını haber sitesinde yayınlayarak mahkemeyi etkilemeye çalışıyor.

Başarıyor da…

Hakkımdaki iddiaların tamamından beraat edecekken davanın seyrini değiştirecek mahiyetteki yayınlarından sonra savcı beraat mütalaasını değiştirdi.

Şikayetçinin bile son mahkemede suçsuz olduğumu beyan etmesine rağmen Avukat Adem Güney’in basın marifetiyle mahkemeyi etkilemesi neticesinde savcı dokuz suçtan beraatimi isterken bir suçtan iki kere cezalandırılmamı talep etti.

Adem Güney, Samsun’da bir gazetenin FETÖ davasından yönetici vasfıyla tutuklu yargılanan, şehrin önemli FETÖ’cülerinden olduğu bilinen bir işadamının 15 Temmuz darbe girişiminden iki buçuk ay sonra 03 Ekim 2016 tarihinde Samsun Üçüncü Noteri’nden alınan 15824 No’lu vekaletnameyle avukatlığını yaptığı iddiasını haberleştirdiğim için hakkımda hakaret davası açtı.

Bir AK Partili siyasetçi olarak FETÖ’cünün avukatı olduğuna itiraz etmiyor, bu gerçeğin açığa çıkmasıyla kendisini toplum önünde küçük düşürdüğümüzü, onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiğimizi savunuyor.

Bakan Kılıç gitti, Vali Şahin gitti ama Adem Güney’in ihtirasları bitmedi. Kafesinin eski şenlikli günleri kalmadı ama yeni de metal yorgunlarıyla, paslanmış bürokratlarla dolup taşmaya devam ediyor.

İnternet sitesini kullanarak yine yargıyı etkileme ve Samsun’a ve Samsun siyasetine nizamat verme inadını da bırakmadı.

Bir kifayetsiz muhteris!