Son Dakika

Yabancı sınırlaması bahane Lucescu şahane!

A Milli Futbol Takımımız bildiğimiz gibi desek tam da yeridir. Her karşılaşma öncesi “Haydi Türkiye, saldır Türkiye, bu sefer olacak Türkiye” gibi tezahüratlar hiçbir zaman işimize yaramadı. İzlanda maçında bunu bir kez daha görmüş olduk.

Türkiye A Milli Takımı'nın yerine PTT 1. Lig'den herhangi bir kulübü İzlanda karşısına dikseydik A Milli Takım'dan daha iyi oynayacağı net ortadadır. Türkiye A Milli Takımı diyoruz kimse yanılmasın, bizim ülkemiz bunu beceremiyor. Tabii ki geçmişteki başarıları göz ardı edemeyiz zamanın futbolcuları hatta ve hatta Milli Takım’a seçilmiş futbolcular bunu başaramıyor.

Milli Takımımızdan kimler geldi kimler geçti... Hangi efsane futbolcular ülkesi için neler yaptı... Bunları zihnimizde bir canlandıralım. Bir de şimdiki Milli Takım’a bakalım: Herhangi bir ligde mücadele eden futbolcularımız iş Milli Takım’a gelince neden oynamıyor? Bunun cevabını herkes merak ediyordur.

Geçtiğimiz sezonlara bakalım

Herkes, diline yabancı sınırlamasını, teknik direktör bahanelerini sakız yapmış. Bundan önceki sezonlara bir bakalım. Yabancı sınırlaması var mıydı? Vardı. Teknik direktör değişti mi? Evet değişti. Şimdi gelelim meselenin özüne... Bunların hepsi geçen sezonlarda yapılmış olduğu halde neden bir başarıya imza atılmadı? Bunun bize cevabını kim verecek? “Kardeşim geçtiğimiz sezonlarda sınırlama yoktu, teknik direktör Fatih Terim çok kötü yönetiyor” dediniz o da gitti Lucescu geldi. Şimdi ne oldu yabancı sınırlaması bahane oldu, Lucescu, Terim'den çok çok iyi, şahane bir hoca oldu.

Terim’i yediniz!

Dünya Kupası'na katılma şansımız kalmadı, şimdi Lucescu kötü oldu. Zaten Lucescu'nun bu takımı yönetemeyeceği apaçık ortadaydı. Bu bahaneyle Fatih Terim'i yediniz. Terim şunu yaptı, Terim bunu yaptı diyerek tepkiler koydunuz. İzlanda maçında Fatih Terim takımın başında olsaydı Türkiye gruplardan rahat çıkardı. Terim kimin nasıl oynayacağını, kimin gazla, kimin benzinle atağa geçeceğini çok iyi biliyordu. Lucescu neyi biliyor? Bunun cevabını siz zihninizde canlandırın ve bulun.

Arda neyin peşinde?

Arda Turan'a olan bütün sempatimi kaybettim. Bir futbolcuyu hemen silmek hatadır. Arda Turan üzerinde bunlar yapıldı. Arda kadro dışı bırakıldı, Arda yedek kaldı. Hep destekçisi oldum ama önceki gece Arda'nın yaptıkları tuz biber oldu. Oyundan çıkarken gülmek nedir? Tamam kötü bir performans sergilemiş olabilirsin taraftar her zaman haklıdır kardeşim. 5 gol atarsın seni överler öyle bir gol kaçırırsın ki yuhalarlar.

Şöyle bir örnek vereyim; Galatasaray'ın efsane futbolcusu Metin Oktay bile yuhalanmış bir futbolcu ve taraftara hiçbir zaman saygısızlık yapmamış. Sen kimsin ki A Milli Takım'ın taraftarına gülüyorsun seni yuhaladılar diye. Ayıp kardeşim ayıp...

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar