Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yandaşım ulan

Yine yandaşlığım tuttu.

Reis-i Cumhur, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda sömürgeci şımarıkları politika diliyle tokatlarken, yine azılı bir yandaş olasım geldi.

Erdoğan bizi anlattı aslında New York’taki kürsüde. Dünyaya sunduğumuz bin yıllık teklifi, uğruna yaşadığımız büyük umdeleri, bizi biz yapan şerefli hikâyeyi dile döktü. 

Benim Erdoğan’ın konuşmasından anladığım buydu.

Suriye, Mısır, Filistin, Türkistan, Akdeniz, Kıbrıs, Kafkasya, Keşmir, Myanmar, Afganistan, Irak; hepsi bizim meselemizdi çünkü. İslâm düşmanlığı, terör, ırkçılık, nükleer tehditler, haksız işgaller, adaletsizlikler; hepsi bizim derdimizdi. Ne dünya beşten büyüktü ne de Türkiye Türkiye’den ibaretti.

Her Türk vatandaşının kafasına tokmak gibi vurmak gerekir:

Türkiye’den konuşmak için, güneydoğusu yırtılmış (peşkeş çekilmiş) bir Ahd-i Milli haritasına hapsolmak şart değildir.

Zira topraklarımız bölünüp 64 devlete ayrılsa da, o 64 devlette yaşayan ve hatta dünyanın geri kalanında zulümle savaşan bütün mazlumlar bizim mesuliyetimiz altındadır. Türkiyeli olmanın, daha doğrusu Türkiyelilik hissinin; temel kaidesi ve baş vicdan hükmü budur. Bu esası kabul etmeyen her Türkiye vatandaşı, potansiyel mandacıdır. Dolayısıyla Türkiye için de bir güvenlik sorunudur.

Şahsen manda karşıtıyım ve Türkiye için tehdit oluşturacak her kişi, kurum ve lobiye düşmanım. Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesine, uluslararası sularda hakkını aramasına, ileri teknoloji ve inovasyon hamlelerine, savunma sanayii yatırımlarına, kültürel atılımlarına, sosyal devlet anlayışına kronik biçimde çomak sokan muhalefet dayanışmasına kinim var. Bu sebeple bana ‘’çomar’’ diyen, beni cahil yerine koyan, maddî menfaat gözetmeden devletime destek olduğum için beni sürekli yardakçılıkla suçlayan zihnî iktidara biat etmiyorum.

Evet tarafım. Yerli ve millî bir üslupla şekillenen muhalefet hakkımı saklı tutarak Erdoğan’ın yanındaki yerimi koruyorum.

Kadınlı erkekli salon danslarıyla, adım başı heykel dikmekle, her türlü ahlâksızlığın üstünü Atatürk edebiyatıyla örtmekle ‘’aydın’’ olunmayacağına inanıyorum. Laiklik kazanacak deyip erkek çocukları öpüştürmekle, demokrasi çığlıkları atıp terörist kucaklamakla, hoşgörü masalları yutturup faşizm kusturmakla ‘’çağdaş’’ olunmayacağını çok iyi biliyorum. Koltuk için, statü için, konfor için omurgasızlaşmayı; 3 günlük keyifler için bin yıllık idealleri satışa koymayı kocaman bir haysiyet lekesi olarak görüyorum.

İhanete soluk üfleyen hiçbir yaşam formuyla ortak oksijen alanı paylaşmak istemiyorum.

Yandaşım ulan.

Batı’nın bukalemunlaşmış yüzlerini teker teker silleleyen ‘’Bu İsrail neresidir?!’’ sorusunun yandaşıyım.

Hakikati, adaleti, hukuku, insanlığı kollayan bütün asil soruların taraftarıyım.

Yorumlar (4 Yorum)

 • Avatar

  Zeynep

  Allah razı olsun. Bir fikrin yada davanın yandaşı olmamak asıl sorun budur. Bunu it gibi biliyolar. Ancak herkesin kendilerine yandaş olmasada ses çıkarmalarına yada baş kaldırmalarına tahammülleri yok. Eskiden baş kaldıranın başı gidiyodu şimdi artık topyekn bir uyanış inşallah onları kendi pisliklerinde boğacak bir dirilişe gebedir.Allahın izniyle

 • Avatar

  Tuncay

  Bende yandaşım

 • Avatar

  osman özdemir

  bende yandasoglu yandasim delikanlim ,helal sana.ben yandas olmam diyeninde düsmaniyim ,dibine kadar hemde!

 • Avatar

  Ahmet Işık

  Milli güvenlik sorunu olan mandacıların, özel bir yerde derdest edilip, olursa ikna ile olmazsa sopa ile yola getirilmeli şarttır

Yorumları Gör (4 Yorum)