Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yazarımızın izin meselesi

Basınımızda bir yazar izne mi ayrıldı, uzun süredir yazmıyor mu, eskiden köşesinden verilirdi:“Rahatsızlığı sebebiyle…”,“İş seyahati nedeniyle…”,“Yıllık izninin bir bölümü kullanmak üzere…

Yazarımız düşünceli adamdı, yıllık izninin tamamını kullanarak memleketi kaosa sürüklemek istemez, okurlarını merakta bırakmazdı. Kıyamazdı okurlarına. Çarçabuk tatilini yapar dönerdi işinin başına.

Şöyle duyurular da olurdu:“Yazarımız yıllık izninin bir bölümünü kullanmak üzere gittiği Kuala Lumpur’dan dönmediği için yazısını yayınlayamıyoruz.”

Bu arada yazarımızın Virginia Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmadığı ortaya çıktı.

Yazarımızın adı geçen üniversitenin istatistik bölümünün yayınladığı inceleme ve araştırmaları araklayarak ülkemizdeki bütün sayısal veri ve anketlerin, reklam sektörünün altını üstüne getirdiği için özür dileriz.

Özür dileyerek bu işin altından kalkamayız ama bu kıytırık ve çalıntı yazılara o kadar para ödedik. Bizlere de hak vereceğinizi umuyoruz.

Koskoca yazarımıza hırsız diyemiyoruz ama pek de hırlı değilmiş.

Yazarımız yıllık izninin bir bölümü ile Alaçatı’da güneş keyfi, bir bölümü ile yamaç paraşütü, dörtte biri ile bankijamping yaptığına göre yazarımızın ne kadar izni kalmıştır?

Muhasebecimiz hesabı doğru dürüst tutamadığı için gazete olarak yazarımızın ne kadar izni kaldığını bir türlü hesaplayamadık.

Bu bitli turistin bizim yazarımız mı, yoksa gazetenin mutfağına dadanan Hollandalı paleontolog olup olmadığına da bir türlü karar veremiyoruz.

Gittiği yerlerde ‘yer bildirimi’ yapma alışkanlığı olmadığı için şuan nerede olduğunu ve ne zaman döneceğini bilmiyoruz.

Yazarımızın yıllık izninin bir bölümünü kullanmak üzere gazetemizden ilişiğini kestikten sonra sanayide Egzozcu Nihat Usta’nın yanında çalışmaya başladığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Söz konusu yazarımızın yazarlık dışında ne varsa ilgi duyduğunu öğrenmemiz yeni değil üstelik.

Editöryal ekip olarak kendisini ziyaret etmek üzere Nihat Usta’nın dükkânına gittiğimizde mevzubahis yazarımızın levyeyi kaptığı gibi üzerimize yürüdüğünü, bizi sokağın başına kadar kovaladığını sayın patronumuza anlattığımız için artık bu gazetede yazabileceğini zannetmiyoruz.

Ben bunları yazarken sayın okurlarım, patronun arabasının egzozunu yaptırmak için adı geçen egzozcuya gittiği ve söz konusu yazarımızı da alarak gazeteye getirdiği bilgisini almış bulunuyorum. Yazarımız hakkında yazmış olduğum yanlış ve eksik bilgilerden ötürü özür dilerim.

Yazarımız gazeteye başlarken “Benim partide tanıdıklarım var. Bütün ihaleler benden sorulur, ben bu gazetede yazmaya başlarsam var ya, sizi abad ederim” şeklindeki sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktığı için, yazarımızı yılık izninin tamamını, hatta önümüzdeki 10 yıllık iznini kullanması için Bolivya Bağımsızlık Ordusu yakınlarında şirin bir köye göndermiş bulunuyoruz.

Saygı değer ve pek muhterem okurlarımız, bir haftadır duyurusunu yaparak önümüzdeki günlerde gazetemizde yazılarına başlayacağını bildirdiğimiz El Ezher Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi’nin henüz elifbayı çözemediğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Nasıl oldu da biz bu hataya düştük diye soracak olursanız, Vallahi biz de anlayamadık.

Adı geçen yazarımızın gazetenin bulunduğu yerdeki mahalle mektebine kaydını yaptırdık.

Okusun da adam olsun diye…