Gökhan Erek / Muhabir 

Siyasi partilerin, yapılacak olan mahalli seçimler ile ilgili aday tanıtım programlarıyla seçim maratonu hızlandı. 

SHP 14 yılın ardından yeniden kuruldu SHP 14 yılın ardından yeniden kuruldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda 11 büyükşehir, 37 il belediye başkan adayını açıkladı. Açıklanan il ve adaylardan biri de Ankara ve Turgut Altınok’tu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, aday belirleme sürecinde anketlerde ismi öne çıkan en güçlü adaylardan biri olarak gündemdeydi.

‘KAZANACAK ADAY’ KONUMUNA GETİREN ÖZELLİKLER

Akit Gazetesi Yazarı Latif Şimşek, bugünkü yazısında Ankara için en çok şans verilen, en çok konuşulan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un, mevcut başkan Mansur Yavaş karşısında ‘kazanacak aday’  konumuna getiren özelliklerinin olduğunu belirtti.

‘BAŞARI HİKÂYESİ’ VAR

Altınok’un, Ankaralılar tarafından çok bilinen, tanınan bir belediye başkanı olduğunu dile getiren Şimşek, “Toplamda dört dönem başkanlık yaptığı Keçiören’de kayda alınması gereken bir ‘başarı hikâyesi’ var.” dedi.

“MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKÂR OYLARI TOPARLAYACAK”

Şimşek, Altınok’un, ülkücü geçmişiyle, Ankara’daki milliyetçi-muhafazakâr oyları toparlayacak bir isim olduğunu vurgulayıp,  sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “24 yaşında MÇP Ankara İl Başkanlığına getirilmiş. 27 yaşında Genel Sekreter Yardımcılığı yapmış. En son 2019’da çok yüksek bir oy oranıyla AK Parti’den yeniden Keçiören Belediye Başkanlığını kazanmış.”

Muhabir: GÖKHAN EREK