Aslında ve Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Merve Şebnem Oruç TRT Haber Birinci Sayfa programında Rasim Kılıç’ın konuğu oldu.    

AK Parti, yerel seçim sonuçlarını masaya yatırmak için kampa girmeye hazırlanıyor. Kamp programları iki ayaklı olacak. 

Önce mayıs sonunda milletvekilleriyle, haziran sonundaysa belediye başkanlarıyla çalışma kamplarının düzenlenmesi planlanıyor.

Programda  da “AK Parti’de istişare ve tahlil kampı ” konusu ele alındı.   

Merve Şebnem Oruç konuya ilişkin şu ifadelerde bulundu:   

 “Kampın ana gündemi yerel seçim ve değerlendirme süreci olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanının da verdiği bir mesaj var. O mesaj: değişim ama iyi bir analiz tahlil yapmadan bu değişimi yapmayacağı yönünde algıladık. Bu kamp süreci; önce milletvekilleri ardından belediyeler ile gerçekleşecek olan kamp süreçlerinde istişare analiz ve tahlil için bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı çok hızlı değişiklikler yapan biri değil. Kendisi önce dinliyor, analiz ediyor, değerlendiriyor ve sonrasında bu değişiklikleri gerçekleştiriyor. Bu yüzden değişimin nasıl bir değişim olacağına dair ve bunların iyi bir şekilde analiz edileceği bir kamp programı olacağını düşünüyorum. 

Sivas Valiliği'nden "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" klibi Sivas Valiliği'nden "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" klibi

"FARKLI TARAFLARIN DİNLENMESİ VE FARKLI ANALİZLERİNİ DUYMAK FAYDALI OLACAKTIR" 

Ama şunu da belirtmek gerekir: bazen çok uzayan, yaşı da uzun olan, uzun ömürlü olan programlarda, partilerde, kurumlarda, bazen kurum içerisindeki bakışın yeterli gelmediği durumlar olabiliyor. Belki bu kamplarda parti dışında , sivil toplum içerisinde akademisyenler arasından, gençlerin içerisinden , kadınların arasından, parti dışından isimlerin dinlenmesinde  AK Parti’ye toplumun nasıl baktığı , genel seçim ve yerel seçim arasında bu kadar kısa bir fark varken, iki ayrı seçimde neden böyle bir farklı tablo ortaya çıktığına dair de cevapların alınması noktasında da farklı tarafların, farklı analizlerini duymak faydalı olacaktır.”

 

 

Muhabir: MERVE DERE