Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir ve Hakkari çevreleri ile Ankara'nın batı, Bolu'nun güney ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Havalimanı ikinci uçuş rekorunu kırdı İstanbul Havalimanı ikinci uçuş rekorunu kırdı

Rüzgar: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Beret161

CUMA GÜNÜ YAĞIŞ GELİYOR

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Afyonkarahisar, Eskişehir, Denizli, Bilecik öğlen saatlerinde yağmurlu diğer bölgeler acık. Sıcaklıklar mevsim ortalamasının 7-10 derece üzerinde devam ediyor. Bugün, yarın Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Batı ve orta Karadeniz,  iç kesimlerinde 35 derece üzerinde sıcaklıklar var. Dikkat.

Marmara bölgesinde boğazların rüzgâr koridoru yapmasından dolayı İstanbul, Çanakkale gibi şehirlerde sıcaklık 30 derece civarında olur.

35 derece üzeri şehirlerde kronik hastalığı olanlar, yaşlılar dışarı çıkmasınlar. Şapka, gözlük, bol beyaz giysiler. Cuma günü yağış iç bölgelere gelecek”

Beret162

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde batı ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 30

İzmir: Az bulutlu ve açık 36

Adana: Az bulutlu ve açık 42

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

Samsun: Parçalı bulutlu 27

Trabzon: Az bulutlu ve açık 25

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 26

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

Kaynak: HÜRRİYET