Gazeteci İsmail Saymaz’ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğü ve Bakan Koca’nın istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğunu iddia etmesinin ardından kabinede değişiklik olacağına dair toplumun farklı kesimleri açıklamalarda bulundu.

Bazı gazete ve  gazeteciler ise, resmi gazetede kararın yayımlanacağını ayrıca Bakan Koca ile birlikte başka bakanlarda da değişikliğe gidileceğine dair iddialarda bulundu. Ancak yayımlanan resmi gazetede bakanlarda değişikliğe gidildiğine dair bir açıklama yapılmadı.

“DEDİKODU GAZETECİLİĞİNE İKTİDAR YANLISI KİMİ GAZETECİLER DE SOYUNDU
AK Parti 24. 25. 26 Dönem Milletvekili Mehmet Metiner de sosyal medya hesabı X (Eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada kabinede değişiklik iddiaları ile ilgili, “Dedikodu gazeteciliğine iktidar yanlısı kimi gazeteciler de soyundu.  Kaç zamandır bir etkileşim uğruna veya takipçi sayısını arttırmak adına ve/ya da dikkat çekmek için atmasyon haberlerine onlar da girmeye başladı. Güya bugün kabinede üç bakan gidecekti. Resmi gazeteye dikkat deyip durdular. O bakanların adlarını bile yazdılar. Ne oldu? Fos çıktı.”

“TUTSAYDI AFRALARINDAN GEÇİLMEZDİ”
Metiner, kabine yarın-öbür gün değişim olsa bile artık söylenenlerin bir önemi olmayacağını belirterek, paylaşımını şu şekilde sürdürdü, “Çünkü bugün olacak dediler, olmadı. Benim gözümde gayrı o isimlerin bundan böyle diyeceklerinin hiç bir kıymeti harbiyesi yok. Çünkü bugünü işaret etmişlerdi. Pek çok insan da ya Reis’e ya partiye ya da iktidara yakınlıklarını varsayarak “Diyorlarsa demek ki bir bildikleri var, demek ki doğru!” deyip bu haberi dolandırıp durdular. Tutsaydı afralarından geçilmezdi.”

“MUHTEMELEN YENİ TARİH VERECEKLER”
Kabine değişikliği iddiasında bulunan gazetecilerin muhtemelen yeni bir tarih verecekleri aktaran Metiner,  “Verecekleri o tarihte değişiklik olsa bile gayrı benim gözümde o isimlerinin sözlerinin bir kıymet hükmü yok.  Çok yazık. Bir de İsmail Saymaz gibileri dillerine dolayıp dururlar.  Ötesi şimdilik kalsın.” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ BU TÜR GAZETECİLERDEN VE EKRAN YÜZLERİNDEN UZAK DURMADIĞI SÜRECE…”
Metiner, AK Parti bu tür gazetecilerden veya ekran yüzlerinden uzak durmadığı ve iletişim başkanlığının bu tür isimleri itibar katından indirmediği sürece çok yazık olacağının altını çizerek, “Lafın tamamını da kendini akıllı sananlar anlasın gayrı.” dedi.

Altun: TRT ve AA uluslararası alanda kendisini göstermeye başladı Altun: TRT ve AA uluslararası alanda kendisini göstermeye başladı

Kaynak: ASLINDA / GÖKHAN EREK