Gökhan Erek / Muhabir

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi’nin, bugünkü köşesinde “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor.” şeklinde yaptığı açıklamalar günün öne çıkan başlıkları arasında yer alırken, toplumun farklı kesimlerinden tepkiler de gelmeye devam ediyor. 

“TÜRKİYE’Yİ TAHAKKÜM ALTINA ALMAK İSTEYEN ÇEVRELERİN DİLİ İLE KONUŞMUŞTUR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman da sosyal medya hesabı X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda Abdülkadir Selvi’nin hezeyanlarla dolu bugünkü köşe yazısında Cumhur İttifakı’na dilinin altında sakladığı zehirle istikamet çizmeye yeltendiğini dile getirerek, “Tarafını bir kez daha açık etmiştir. Sorosçu Kavala’nın serbest bırakılmasının ekonomimize faydası olacağını söyleyerek Türkiye’yi tahakküm altına almak isteyen çevrelerin dili ile konuşmuştur.” ifadelerini kullandı. 

“BİLİNÇALTINDA NEREYE AİDİYET HİSSETTİĞİNİ AÇIKÇA GÖSTERMİŞTİR”

Abdulkadir Selvi’nin bugünkü köşe yazısıyla bir kez daha aslına rücu ettiğini dile getiren Büyükataman sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Milletin iradesini ekonomik operasyonlarla ipotek altına almaya çalışan küresel şebekelerin sözcülüğüne soyunmuştur. “Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor.” Sözleri bilinçaltında nereye aidiyet hissettiğini açıkça göstermiştir.”

“BU SİNSİ HESAP TUTMAZ!”

Büyükataman, Soros’un kuryesi, gezi parkı olaylarının kışkırtıcısı ve finansörü olan Osman Kavala’ya özgürlük isteyen Selvi’nin, akıl tutulması içerisinde değilse, zilletin kısık ateşinde Dem’lenmekte olduğunun altını çizerek paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “Milli İrade karşıtlarının kalemşörlüğüne soyunan Selvi şunu iyi bilmelidir; bu sinsi hesap tutmaz, Türk milleti teslim olmaz, Cumhur İttifakı bu kirli kelime oyunlarını yutmaz!”

AK Parti’de kamp tarihleri belli oldu AK Parti’de kamp tarihleri belli oldu
Muhabir: Gökhan Erek