Son Dakika

AK Parti ‘metal yorgunluk’tan uzak ekiple 2019 yolunda!

AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, ‘metal yorgunluğu’ tartışmalarına açıklık getirdi. Bürge, AK Parti yeniden kuruluyormuşçasına bir heyecanla, erozyona uğramış arkadaşların yerine, dinamik ekip arkadaşlarıyla devam edilmesiyle ilgili kavram olduğunu düşündüğünü belirtti.

AK Parti ‘metal yorgunluk’tan uzak ekiple 2019 yolunda!

Mücahit Dere / Diriliş Postası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti il ve ilçe teşkilatları toplantılarında ki söylemleriyle gündeme gelen ve teşkilatlarda köklü değişikliğin sinyali olarak ifade edilen ‘metal yorgunluk’ kavramını ve FETÖ ile mücadelede hükümet ve halkın üzerine düşen görevleri AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ile konuştuk.


AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge

‘Metal yorgunluğu’ ne anlama geliyor?

15 yıldır millete hizmet etme şerefine nail olmuş Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeniden kuruluyormuşçasına bir heyecanla, başkanlık sistemine doğru, geride bırakılan erozyona uğramış sistemdeki arkadaşların yerine daha dinamik ekip arkadaşları ile yola devam edilmesiyle alakalı bir kavram olduğunu düşünüyorum. Çünkü hedef artık 50,1!

Peki, Parti’deki metal yorgunluğu ne düzeyde görüyorsunuz ve bunun önüne geçmek için Türkiye genelinde ne büyüklükte bir değişim olacak?

Parti içerisinde yeni bir heyecana ihtiyaç var. Gecesini gündüzüne katmış bütün olumsuzluklarla, dünya ile mücadele eden bir formatta, mazlum ve mağdur coğrafyalarda, himmet elini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Osmanlı Devleti zamanında olduğu gibi vermeye başladığı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, arkasında yorgunluk olanların geri çekilmesini istemesinin en doğal hakkı olduğunu düşünüyorum.

Köklü bir değişiklikten bahsedebilir miyiz?

Geleceğe yönelik teşkilat içerisinde yerel yönetimlerde değişim ve yenilenme için bir çalışma başlatıldı. Ne boyutta olduğunu yaşadıkça göreceğiz.

Partide bir heyecan belirtisi gördünüz mü?

Bunu makam mevkii gözetmeksizin söylüyorum, bütün teşkilat mensuplarının partimizin kurulduğu günkü heyecana geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum. En son düzenlenen genişletilmiş il divanında bu heyecanı gördüm yavaş yavaş oraya doğru gidiyor elhamdülillah…

Görev değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cumhurbaşkanımız Allah için, millet için çalışıyor mazeretler arkasına sığınan bir zihniyeti yok. Cumhurbaşkanımızın arkasından hizmet için koşacak bir format varsa yürüyelim, ama yoksa kendimizde çekilelim bir başkası da çekilsin.

Cumhurbaşkanımızın dur dedikleri kırılmasın ‘seni başka bir görevde düşünüyorum’ diyorsa ‘Eyvallah’ demesini bilelim.

Kripto FETÖ’cülere karşı tedbirleriniz var mı, varsa bunlar nelerdir?

Su uyur düşman uyumaz diye bir sözümüz var bu yüzden millet olarak FETÖ’cü hainlere karşı hep birlikte dikkatli olmalıyız. Bu tipolojilere karşı devlet kademelerinde, askerimizin ve polisimizin içerisinde mutlaka çok dikkatli olmamız gerekiyor.

FETÖ ile mücadelede herkes üzerine düşeni yapmalı, bu memlekette vatan, toprak, ezan ve bayrak derdinde olan herkesin görevi olduğunu düşünüyorum.

‘Metal yorgunluğunu’ hissettiğiniz birini gördüğünüz halde bu kişi görevine devam etmek isterse bu ısrara nasıl karşılık verilecek?

Bu konu parti liderimizin karar vereceği bir konudur. Bizim siyasette ve yaptığımız diğer işlerde performansımızı en iyi gören kendisidir.

Kıymetli Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da divan toplantısında söylediği söz ‘makam sahipleri sandalyesinden masasından güç almazlar, asıl makam sahipleri makamına ve sandalyesine güç katandır’ böyle olmayı Cenab-ı Hak bize nasip etsin.

Yorumlar