Son Dakika

İşgalcilerin yalanlarını deliller çürütüyor!

15 Temmuz işgal girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’cülerin yargılanma süreci başladı. Birbirleriyle çelişen ifadeler veren FETÖ’cülerin 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’nde darbeyi yönettiklerini kanıtlayan belgeler mevcut.

İşgalcilerin yalanlarını deliller çürütüyor!

Burak Çolo / Diriliş Postası

15 Temmuz hain işgal gecesi darbe girişiminin planlanıp yönetildiği Akıncı Üssü ile ilgili 486 sanıklı dava Sincan Cezaevi yerleşkesinde başladı. Darbenin merkez üssü olarak Akıncı Üssü’nün seçilmesi, darbecilerin mahkemelerde inkâr politikası uygulaması ve Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz gecesi nelerin yaşandığını Gazeteci-Yazar Kenan Kıran ile analiz ettik.


Akın Öztürk’ün Mayıs 2016 ile Temmuz 2016 arasında darbecilerle 32 defa telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edidi. Gazeteci-Yazar Kenan Kıran(solda)

Akıncı Üssü neden 15 Temmuz gecesi merkez olarak tercih edildi?

FETÖ AKINCI ÜSSÜ’NDE SUÇÜSTÜ OLDU

40 yıl boyunca devletin kılcal damarlarına sızan yapı 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü merkezli ortaya çıktı. Akıncı Üssü’nün önemi Ankara Gölbaşı’nda Özel Harekât Polis Merkezlerini bombalamaktı. Ankara Emniyeti’nde havacılıkla ilgili unsurları bombaladılar. Özel Harekât’ta 47, Ankara Emniyeti’nde 7 polisimizi şehit verdik. Hava harekâtı yaparak kendilerine karşı gelebilecek unsurları yok etmek hedefi taşımaktaydılar. Burada asker olmamasına rağmen 5 sivil kişi darbenin yönetimini üstlenmişti. Başta Akın Öztürk, Kemal Batmaz, Harun Biniş, Hakan Çiçek ve Nurettin Oruç gibi FETÖ’cü olduğu belgelenen kişiler Akıncı Üssü’nde yakalandılar. FETÖ aslında Akıncı Üssü’nde suçüstü oldu.

ESKİŞEHİR AKINCI ÜSSÜ’NDEN ÖNEMLİ

Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’ın 15 Temmuz’dan önce beraber ABD’ye gittikleri, birlikte Türkiye’ye döndükleri ve ardından 15 Temmuz darbe girişimini yönettikleri belirlendi. Gözümüze çarpan en önemli nokta Kemal Batmaz. Batmaz, Eskişehir 1.Hava Harekât Merkezi’nde bulunan ve darbeyi yöneten Tuğgeneral Recep Önal’la 62 kez telefon görüşmesi gerçekleştirmiş. FETÖ’cü sivil bir vatandaş uçak kalkışlarının iniş ve kalkışlarına izin verilen üssün komutanı Recep Önal’la 62 telefon görüşmesi var. Adil Öksüz de Recep Önal ile 177 defa telefon görüşmesi yapıyor. Eskişehir Hava Harekât Merkezi Akıncı Üssü’nden daha önemlidir. Recep Önal’ın başka bir özelliği de 15 Temmuz’dan iki gün önce 2 F16 uçağını normalde İzmir-Ankara uçuşu yapması gerekirken Dalaman’a göndermesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, çevresinde bulunduğu otelin fotoğraflama işlemini yapıyor. Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal “Uçaklar uçmasın” talimatını vermiş olmasına rağmen o emri uygulamıyor.

Net delillere rağmen FETÖ’cülerin darbeyi reddetmesi ve özgüvenleri nereden geliyor?

Özeleştiri yaparsak bu bizim başarısız olmamızdan kaynaklanıyor. Örnek verecek olursak Ergenekon, Balyoz sürecinde İlker Bağbuğ tutuklanmadan 8 ay önce gazete ve televizyonlarda haberler çıkarılarak kamuoyu yönlendirilmesi yapıldı.

İlker Başbuğ gözaltına alındığında iyi ki alındı denildi. Ergenekon davalarında iddianameler açıklandığı gün gazeteler sitelerine yüklerlerdi. Sıradan bir vatandaş iddianamede ne yer alıyor, ek klasörlerde hangi iddiaların olduğunu görebilirdi. 15 Temmuz darbe girişinde 249 Şehidimiz 2 bin 186 gazimiz var. FETÖ’nün bu darbe girişiminin arkasında olduğunu belgelememize rağmen haber sitelerine bu iddianameler yüklenmedi.

FETÖ’NÜN YALANLARINI BELGELERLE VERMELİYİZ

Yapmamız gereken şudur. Harun Biniş savunmasında “15 Temmuz günü evimdeydim. 16 Temmuz sabahı 09.00’da Kemal Batmaz’la birlikteydim.” dedi. Harun Biniş’in Akıncı Üssü’nde bulunduğuna dair kamera kayıtları var. Kamera kaydı savunmanın yanına verildiği zaman bir bakıma FETÖ’nün algı operasyonunu çökertmiş oluyoruz. FETÖ sanıklarının savunma adı altında yaptıkları yalanları gazeteye taşıdığımızda FETÖ’ye bilmeden hizmet etmiş oluruz. FETÖ’nün yalanlarını belgelerle vermeliyiz ki kamuoyu net bir şekilde delilleri görebilsin.

FETÖ KENDİ HABERİNİ DAHİ YALANLAR

Gezi olaylarında Dolmabahçe Camii’nde içki içildi haberini ilk servis eden Cihan Haber Ajansı’ydı. Samanyolu Haber televizyonu giderek camide çekim yaptı. Daha sonrasında Gazeteciler Yazarlar Vakfı bu ifadenin yalan olduğunu söyledi. Kendi ajansının ve televizyonunun yaptığı haberi yalanladı ve Zaman Gazetesi istihbarat şefi İbrahim Doğan haberin kurgu olduğunu ifade etti. Zaman Gazetesi’nin ekinde en büyük 10 yalan adlı haber çalışmasında Dolmabahçe haberi de vardı. Bu kişiler hedefine ulaşmak için kendi ürettiği haberleri dahil yalan diyecek zihniyetteler. Bizler yalanlarını belgelerle çürütmeliyiz.

Akın Öztürk “Vitrin süsüyüm” diyor, darbenin arka planı var mı?

15 Temmuz’da İstanbul’da bir düğünde nikah şahidi olmasına rağmen İzmir’den Ankara’ya gidiyor. “Doğrudan torunlarımı görmeye gittim” ifadesini veriyor. Bir bakıyoruz ki Akıncılar Üssü’nde darbeyi yönetmiş. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok kritik görüşmeler yapmış. Hulusi Akar’ın ifadesinde Tuğgeneral Hakan Evrim bana “Kanaat imamımız Gülen ile görüştürelim.” ifadesinde bulunduğunu söylüyor. Akın Öztürk’ün Hakan Evrim ile 15 Temmuz’dan önce telefon görüşmeleri var. 4. Ana Jet Üst Komutanlığı’nda Harekât Komutanı Albay Ahmet Özçetin ile iki defa telefonla görüşmüş. Albay Ahmet Özçetin Ankara’da 77 kişinin şehit olmasına neden olan kişi. F16 pilotlarının bombalama talimatını veren kişi.

“AKIN ÖZTÜRK İYİ POLİS ROLÜ KESİYOR”

360 tane generalimiz var. 165’i tutuklu. 35’i de firarda. Akın Öztürk’ün kastettiği eğer emir komuta içerisinde bir darbe girişimi yapıldı, darbeye destek verenlerin bir kısmı bekle gör taktiğini uyguladı. Darbe başarısız olunca tekrar ortaya çıktı. Devletimiz bunu çözecek güçte. MİT, istihbarat takip ediyor. Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ABD’de katıldığı bir toplantıda Akın Öztürk, “İyi polis kötü polis rolünde iyi polis rolünü üstlendiğini” ifade etti. Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın bir ifadesi de Yarbay Hakan Karakuş Akın Öztürk’ün damadı. Darbe girişiminde yer aldı. Uçaklara mühimmat yükledi. Binbaşı Mustafa Azimetli ile telefon görüşmeleri ortaya çıktı. Darbe girişiminde en önemli üç isimden birisi Akın Öztürk’ün damadı Yarbay Hakan Karakuş. Ahmet Özçetin F16 uçaklarının bombalama talimatlarını veren kişi Akın Öztürk’ün eski genel sekreteri. Ahmet Özçetin bombalama talimatı vererek 77 kişinin şehit olmasına yol açtı. Özel sekreteri Binbaşı Mustafa Azimetli de emiri uygulayan pilot. Abidin Ünal’ın ifadesine göre Akın Öztürk darbenin en önemli üç ismi. Akın Öztürk’ün damadı, özel sekreteri ve genel sekreteri ile darbenin içerisinde.

Venezuela, Pakistan ve Türkiye’de darbe girişimlerinde bulunuldu. Darbeler FETÖ ve üst akıla mal edilebilir mi?

FETÖ sadece Fetullah Gülen değildir. Örnek verelim ABD’de Washington’da meclis binası bombalansın Amerikan vatandaşları tanklarla öldürülmek istensin, Amerikan vatandaşlarına bomba atılsın ve 249 Amerika vatandaşı vefat etsin. Bu darbeyi yapan kişinin örgüt lideri İstanbul’da olduğunu düşünelim. Bir Amerikan bundan rahatsız olmaz mı? Hatırlayın 11 Eylül’de ABD Afganistan’ı bombaladı. En ufak bir olayda o ülkede hava harekâtı yapabiliyor. Bu işin arkasında ABD, Almanya, İngiltere, NATO var. İlk kez başarılı olamadılar. Halkın direnişiyle bunu başaramadılar. ABD stratejik ortağımız olmasına rağmen 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin yanında yer almadı. 22.00’de ABD’ye darbe girişimi bildirildi. 23.15’te Washington ile ilk temas kuruldu. Amerika’nın, saat 24.00 civarında yaptığı açıklamada darbecilere karşı net tavır alınmadı.
FETÖ üyelerinin ABD, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde rahatça hareket etmesi ve bu ülkelerin FETÖ üyelerine sahip çıkması darbeyi desteklediklerinin en önemli kanıtı. Pakistan’da yapılan darbede üst akıl kısmen başarılı oldu. Venezuela’da buna benzer bir darbe kalkışması söz konusu. FETÖ zihniyeti dini değerlerle bürokratların, askerlerin, polislerin zihnini kontrol altına alarak ülke kontrolünü eline geçiriyor.

Yorumlar