Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kayyımlar bölge halkının sorunlarını çözüyor

Bölge belediyelerine atanan kayyımların atandıkları şehirlerde güzel hizmetlere imza attıklarını belirten Mehmet Alayı Atlı, HDP’li belediyelerin yıllardır çözemediği alt yapı sorunlarının çözüme kavuştuğunu söyledi.

Kayyımlar bölge halkının sorunlarını çözüyor

Erhan Uğurlu/Van

Bölgesinde oldukça aktif rol üstlenen, dargın aileleri barıştıran, terör örgütü PKK’nın tehditlerine rağmen aşiretiyle birlikte devletin yanında olmasıyla bilinen genç yaşına rağmen bölge halkına öncülük eden Mehmet Alayı Atlı ile gündemdeki gelişmeleri konuştuk. Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesinden dolayı duyduğu mutluluğu paylaşan Atlı, PKK terörüne karşı yaptıkları faaliyetleri de anlattı.

Öncelikle sıcak gündemi konuşalım. Dünyada büyük bir yankı uyandıran Ayasofya’nın 86 yıl sonda yeniden cami olarak açılması konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

Biliyorsunuz ki, 916 yıl Kilise olarak ibadete açık olan Ayasofya, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethinin ardından cami olarak kullanıldı. 1934’te müzeye dönüştürülen Ayasofya Camii bugün tekrar asli görevine dönmüş oldu. Bu manada çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın bize bıraktığı bu kutlu mirasa sahip çıkarak, 86 yıl içimizde büyük bir yara olarak kalan bu hasrete, dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan sayesinde son verilmiştir. Bu vesile ile Ayasofya Camisi’nin tekrar ibadete açılmasını Aziz milletimize ve İslam âlemine hayırlı uğurlu olmasını diler, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Cenab-ı Allah kendisinden razı olsun.

Biraz da bölgedeki faaliyetlerinizden bahsedelim. Bölgede tanınmış bir kanaat önderi olarak kendi aşiretinize ve bölge halkına ne tür katkılarınız oldu?

Kanaat önderi olarak iyi günde de kötü günde de her zaman her konuda aşiretimin ve bölge halkının yanında; şikâyet etmeden, yorulmadan, gocunmadan, şımarmadan, kibir yapmadan, tepeden bakmadan mütevazı bir şekilde olmuşumdur. Onların dertleri ile dertlenmiş ve onların sevinçleri ile de sevinmişimdir. Her türlü sorunlarına koşturmuş ve çözüm üretmişimdir. Özellikle toplumsal barışa katkıda bulunmak için her türlü husumetlerini Allah’ın izniyle barışla sonuçlandırmışım. İşe ihtiyacı olana iş bulmuşum. Özellikle aşiretimde terör örgütü tarafından şehit edilen ve bizlere emanet edilen ailelerimizle her zaman yakından ilgilenmiş, her türlü sorunlarına çözüm bulmuş, maddi ve manevi anlamda sahip çıkmışım. Ben hiçbir zaman kendimi aşiretimin bireylerinden üstün görmemiş, onlara efendi değil, hizmetkâr olma bilinciyle hareket etmişimdir. Bölgemizdeki siyasi ve bürokrasi yönetimleri ile her zaman yakın ilişkiler içinde olmuş ve kendilerine bölgemizin toplumsal barışı, huzur ve güvenliği ile ilgili, ekonomik, sosyal, kültürel ve istihdam ile ilgili naçizane fikirlerimi ve çözüm önerilerini paylaşmışımdır.

AK Parti sorunları çözdü
18 yılda AK Partimizin bölgede aldığı oy oranlarına ve halkımızın partimize olan teveccühüne baktığımızda da bunu görebiliyoruz.18 yılda bölgeye; sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, güvenlikte, iletişimde, enerjide, alt yapı hizmetlerinde, sosyal yardımlarda, bölgeler arası gelişmişlik düzeyi farkını gidererek çok önemli hizmetler yapılmıştır.

DEVLETE GÜVEN ARTTI

Son zamanlarda bölgenizde yapılan terörle mücadele hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devletimizin bölgemizde yapmış olduğu terörle mücadelede çok büyük başarılar elde ediyor. Özellikle PKK, FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerine karşı muhteşem bir başarı hikâyesi yazıyor. Artık terör örgütüne katılımlarda yok denecek kadar az. Devletimizin terörle mücadeledeki bu üstün başarısı bölgemize ciddi anlamda huzur getirmiş ve barış ve istikrar ortamı sağlamıştır. İnsanlarımızın devletine olan güveni ve inancı kat be kat artmıştır. İnsanlarımız artık korkmadan çekinmeden yatırım yapabiliyor. İnsanlarımızın geleceğe olan umutları beklentileri daha da artmıştır. Devletimiz sayesinde, terörün İnsanlarımız üzerinde yaratmış olduğu korku imparatorluğu yıkılmıştır. Artık hiçbir terör örgütü bölgemizde kolay kolay barınamayacak ve hayat bulamayacaktır. Çocuklarını terör örgütüne kaptırmış aileler korkmadan hesap sorabiliyor ve terör örgütünden çocuklarının geri vermelerini istiyorlar. Bunun da en büyük örneği çocukları için aylardır Diyarbakır’da oturma eylemi yapan ailelerin haklı direnişi ve mücadelesidir. İnşallah tez zamanda ailelerimiz çocuklarına sağ salim kavuşurlar.

Bölge belediyelerine kayyım atanması ile beraber gençlere ne tür kültürel faaliyetler sunuldu?

Bölgede terör örgütünün güdümünde olan belediyeler, kayyımların atanması ile beraber, halka gerçek anlamda hizmet eden belediyelere dönüşmüştür. Kayyımlarla birlikte uzun yıllardır ihmal edilmiş ve yaşanmaz hale getirilmiş şehirlerimiz, insanlarımızın huzur içinde ve mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri şehirlere dönüştürülmüş ve hizmet konusunda şaha kaldırılmıştır. Şehrin görüntüsüne ve estetiğine gözle görülebilecek önemli ve olumlu güzellikler katarak, fiziki değişiklikler sağlamışlardır. Şehirlerimizin birçok eksik olan alt ve üst yapı sorunları giderilmiştir. Özellikle alt yapı sorunları süratle çözüme kavuşturulmuştur. Yani kısacası kayyumlarla birlikte gerçek belediyecilik hizmetleri ile şehirlerimiz her anlamda değişim, dönüşüm ve hayat bulmuştur.

AK PARTİ UNUTULAN BÖLGEMİZE EL UZATTI

AK Parti hükümetinin şefkatli bakışlarının bölgeye yansıması nedir?

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Partimizin bölgemize yaklaşımı hep olumlu, pozitif ve kucaklayıcı olmuştur. Özellikle Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte tarihi boyunca her alanda ihmal edilmiş ve geri bırakılmış bölgemizde geçmiş iktidarlar tarafından yapılamayan hizmetlerin son 18 yılda AK Parti iktidarı tarafından yapılmış olması toplum tarafından olumlu yönde karşılık bulmuştur. 18 yılda AK Partimizin bölgede aldığı oy oranlarına ve halkımızın partimize olan teveccühüne baktığımızda da bunu görebiliyoruz.18 yılda bölgeye; sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, güvenlikte, iletişimde, enerjide, alt yapı hizmetlerinde, sosyal yardımlarda, bölgeler arası gelişmişlik düzeyi farkını gidererek çok önemli hizmetler yapılmıştır.

Hakkâri’nin zorlu coğrafi yapısının yanında halkın geçim kaynağı nelerdir?

Hakkâri’mizde fabrika, sanayi, imalat ve üretim sektörleri olmadığı için, halkın geçim kaynağı daha çok “Küçükbaş Hayvancılığı, Sebzecilik, Meyvecilik, Arıcılık, Kilimcilik, Güvenlik Koruculuğu, Devlet memurluğu, Küçük Esnaflık, Müteahhitlik ve yeni yeni oluşan Madencilik” sektörüdür. Hakkâri nüfus oranına göre ülkemizdeki en genç nüfusa ve en çok işsizliğe sahip bir ildir. Bundan dolayı da son yıllarda sürekli göç veren bir ildir. Gençlerimizin büyük bir çoğunluğu işsizlikten dolayı, çalışmak için il dışındaki büyük kentlere gidiyor. Bu nedenle Hakkâri Üniversitesi kampüsünün inşaatının ve Yüksekova’da kurulacak Organize Sanayi Sitesi inşaatının bitirilmesi, sınır kapılarımızın uluslararası sınır ticaretine açılmasıyla inanıyorum ki ilimize ciddi anlamda bir ticari canlılık ve istihdam alanları da oluşacaktır. Bu da beni gelecekte Hakkâri ile ilgili umutlandıran çok önemli gelişmelerdir.

Mehmet Alayı Atlı Kimdir?
30 Ağustos 1979’da Hakkâri’de doğdu, ilkokulu Hakkâri cumhuriyet ilkokulunda okudu, orta ve lise eğitimini Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdikten sonra Yüksek Lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde tamamladı. Çeşitli kamu kurumunda görevde bulundu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Van’da ve Hakkâri’de AK Parti’ye siz ve aşiretinizin çok büyük desteğinin olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda yerel ve genel seçimlerde AK Parti’ye olan büyük desteğinizi anlatır mısınız?

Hakkâri’de yapılan 2018 Milletvekilliği seçimlerinde Hakkâri AK Parti İl Yönetimimiz ve aşiretimle birlikte AK Parti milletvekili adaylarımız için tüm gücümüzle sahada destek verdik ve seçim çalışmalarına ve toplantılarına bizzat eşlik ettim. Yaptığımız çalışmalar sonucunda, HDP’nin ezici seçmen çoğunluğuna sahip olduğu Hakkâri gibi bir yerde Cumhur İttifakı olarak AK Parti’den 1 milletvekilinin kazanmasını çok şükür sağladık. Aynı istek, azim, inanç ve kararlıkla 2019 yerel seçimlerinde Hakkâri Merkez AK Parti belediye başkan adayımız ve aşiretimizin yoğunlukta olduğu Hakkâri Merkeze Bağlı Durankaya Beldesi AK Parti belediye başkan adayımızın seçim çalışmalarına bizzat aktif olarak katıldım ve seçim çalışmaları kapsamında aşiret üyelerimle birlikte günlerce toplantılar yaptım. Ayrıca Van Büyükşehir AK Parti belediye başkan adayımızın seçim çalışmaları için, Van’da yaşayan aşiretimize mensup akrabalarımızla beraber kalabalık bir toplantı düzenleyerek Van büyükşehir belediye başkan adayımıza ve Van merkeze bağlı ilçe belediye başkan adaylarına desteğimizi ilan ettik. İl, İlçe ve Belde teşkilatlarımızın zorlu, yoğun ve yorucu geçen yerel seçim çalışmaları sonucunda, Hakkâri merkezde, ilçelerimizde ve beldelerimizde AK Partimizin oy oranlarını iki katına çıkarıp, 6 belediye kazanılarak, büyük bir başarı elde edilmiştir.

Genç yaşınıza rağmen bölgedeki birçok barışa vesile oldunuz. Bu azminizi ve toplumdaki saygınlığınızı neye borçlunuz?

Genç yaşıma rağmen kendi aşiretimde ve bölgemde kazandığım saygınlığı, Sılehi aşiretimizin büyüğü ve kanaat önderi rahmetli dedem Mehmet Salih Atlı’nın ailemize bıraktığı onurlu, kişilikli, ahlaklı ve karakterli liderlik mirasına ve duruşuna borçluyum.

AK Parti’de siyaset yapıyorsunuz. Gelecekte siyasette ki hedefiniz nedir?

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bu kutlu yolda ve davada bir nefer olarak Ülkemize, milletimize ve AK Partimize hizmet etmeye ve ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak için bıkmadan usanmadan çalışmak.

Yorumlar (184 Yorum)

 • Avatar

  DİNDAR DEMİR

  UZUN YILLARDIR BÖLGEDE BULUNAN BÜTÜN HALKLARI AYIRT ETMEKSİZİN AYNI MİSYONLA HİZMET EDEN BÖLGENİN AKİL ŞAHSİYETİ, KANAAT ÖNDERİ MEHMET ALAYI ATLI BEYİ BÜTÜN KALBİ DUYGULARIMLA VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM ALLAH KENDİSİNDEN RAZI OLSUN…..

 • Avatar

  AGİT AĞAOĞLU

  ALLAH sizden razı olsun alayı bey.Barış, huzur ve istikrar için sizi aramızda eksik etmesin

 • Avatar

  Taner dilce

  Değerli Sılehi aşiretinin kanaat önderimiz Sayin Alayı Atlı beyin Devlet,millet adına yaptığı hizmetler biz aşiret mensuplarını bir kez daha onure etmiştir,bu uğurda her zaman kendinin yanında olacağımız belirtmek isterim

 • Avatar

  Kenan ÖZDEMİR

  hakikaten dedeleri de bu coğrafyaya çok aş çok iş getirdi bir çok insanımız onların sayelerinde aile geçindiriyor.mehmet atlı beyde o çizgide devam ediyor sağolsun varolsun

 • Avatar

  vedat çetin

  kendisini bu halkın hizmetine adayan kardeşimiz m.alayı beye Allahtan inayet dilerim umarım önümüzdeki seçimde bizleri mecliste temsil eder

 • Avatar

  Taner dilce

  Değerli Sılahi aşiretinin kanaat önderi Sayın Mehmet Alayı Atlı beyin Devlet,millete hizmetleri bizi birkez daha onure etmiştir,kendine saygılar sunuyorum.

 • Avatar

  Taner dilce

  Değerli Sılehi aşiretinin kanaat önderi Sayın Mehmet Alayı Atlı beyin Devlet, millete hizmetleri bizi bir kez daha onure etmiştir.kendisine saygılar sunuyorum.

 • Avatar

  Aytaç ERTUŞ

  SAYIN Alayı ATLI ilimizin sulh ve huzuru için gösterdiğiniz gayret ile birlikte bir çok evladımıza iş imkanı sağladığınızı yakinen bilirim. İlimizde sosyal ve kültürel yaşam kapsamında gençlerimize imkan sağlamak bu vesile ile gençlerimizi terör ve uyuşturucu gibi illetlerden muhafaza etmek için Devletimizin İmkanlarından faydalandırmayı sağlamak için siyasi adımlarınızı talep ediyoruz.

 • Avatar

  semih TAŞ

  Alayı abi bizlere spor kompleksi yüzme havuzları Devletin bünyesinde kurulacak kamp yerleşkeleri gerekli bununla birlikte terörle anılan ilimizin imajını değiştirmek için ilimize has festival ve benzeri organizasyonlar için Hükumetten çalışmalar talep etmenizi isteriz.Sizlere ve gönül verdiğiniz AKP ye başarılar

 • Avatar

  Sezgin KILIÇ

  Artık sizin gibi gayretli,dinamik ve genç yönetime ihtiyaç duyulmaktadır. Lütfen bizleri yozlaşmış aileci ve bireysel hareket eden menfaatperest kişilerden kurtarın.

 • Avatar

  Cafer ÇETİN

  PİNYANİŞİ VE ERTUŞİ AYRIMCILIĞININ OLMADIĞI BİR HAKKARİ ANCAK SİZİNLE MÜMKÜNDÜR. GRUPLAŞMAYA ÖTEKİLEŞMEYE İHTİYACIMIZ YOK.BARIŞ VE KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ VAR. BUNU SAĞLAMAK İÇİN İŞ İSTİHDAMI SAĞLAMANIZI BEKLİYORUZ

 • Avatar

  Adem TATLI

  siyasi partiler müteahhit ve iş insanları için değil. bütün halklar içindir bu noktada size güveniyoruz alayı abi

 • Avatar

  cemile yılmaz

  güzel evladım RABBİM yar ve yardımcın olsun.İNŞAALLAH sizi Türkiye Büyük Millet meclisinde görecez

 • Avatar

  cemal gür

  bütün aşiretlerin ortak değeri güzel kardeşimiz alayı beye özverili çalışma ve gayretleri için teşekkür ederim.

 • Avatar

  hanifi yüzgeç

  bu süreçte hükümetimizden çok hizmet bekliyoruz. bu konuda bir çok girişiminiz olduğunu duydum. siz hakkarinin genç ve donanımlı şahsiyetinden hizmet bekliyoruz

 • Avatar

  ali vedat selçuk

  Alayı bey ivedilikle Hakkari AKP yönetiminin başına geçmenizi temenni ederim.

 • Avatar

  Öz Hakkarili

  İlk öncelikle bölgenin saygın gazetesi olarak sizleri selamlarız. Yalnız bir konuda sizlere fikirlerimizi beyan etmek isteriz . Kanaat önderi olarak haber köşenize almış olduğunuz zat , hakkarimizin kanaat veya ileri geleni kalıplarında olmayan bir vatandaşımızdır . Kendisinin babası saygın bir insandır . Değerli gazetenizi yanlış yönlendirmesinler , ayrıyetten röportaj yapan personelleriniz de öncesinde bir araştırma yapması lazım. Yanlış yönlendirme yapmasınlar . teşekkürler

 • Avatar

  Öz Durankayalı

  Uzun yıllardır yazmışsınız , bazen tebessüm etmemek elde değil. Yaşı bakılırsa baya uzun bir zaman . Şahsın babası değerli bir insandır . Ama kendisinin çok ekmek yemesi lazım .

 • Avatar

  Emin KESKİN

  Sayın MEHMET ALAYI Beye göstermiş oldugu başarılarından ve güzel hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
  Başarıya ulaşıp sıçrama yapan bir önder olarak aynı zamanda değişiminde barışında hizmetin onderiolacaklardır.

 • Avatar

  Emin KESKİN

  Sayin MEHMET ALAYI Bey e göstermiş olduğu güzel hizmetlerinden ve başarılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başarıya ulaşıp sıçrama yapan bir lider olarak aynı zamanda değişimin ve barışınin lideri olacaklardır.

 • Avatar

  Bayram bayram

  Hakkari de değerli bir kanaat önderi yolunuz açık olsun inşallah

 • Avatar

  Baki

  Bölge gençlerinin umudu değerli lider

 • Avatar

  Ahmet30

  Allah değerli büyüğümüz M. Alayı atlı beyden razı olsun

 • Avatar

  FADIL CAN

  Kanaat önderimiz Aşiret liderimiz Sn.Mehmet Alayı Atlı'ya Aşiret gençleri olarak minnettarız Allah kendisinden razı olsun Bölgede barışlar olsun düğünler olsun her zaman halkının hizmetinde Allah razı olsun inşallah Allah başımızdan eksik etmesin

 • Avatar

  Ahmet30

  Allah değerli büyüğümüz Mehmet Alayı beyden razı olsun

 • Avatar

  Hakîm Cindioğlu

  Durankaylı olarak gururlanmamak elden değil,büyüklerimizin başarısı biz halkın huzuru ve refahı için çok çok önemli ve hayatidir,Allah yar ve yardımcısı olsun.Alayı bey bölge için bir değer,bizimde baş tacımız Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin. 👏👏👏

 • Avatar

  Colemirli

  Hakkari'nin sizin gibi değerlere ihtiyacı var,Allah yolunuzu açık etsin

 • Avatar

  Harun Dilce

  Değerli sılehi aşiretinin kanaat önderi sayın Mehmet Alayı ATLI beyin Devlet, millet adına yaptığı hizmetler biz gençlere umut olmuştur.

 • Avatar

  Ekrem bey

  Millet ve aşiret olarak sizinleyiz değerli Alayı bey

 • Avatar

  Hakan 30

  Sn.Alayı Atlı kıymetli babası Aşiret büyüyünüz sn.Hamit Atlıdan

 • Avatar

  Mehmet Nyn

  M.Alayı Atlı mileti ne ve partisine olan bağlılığı ile taktire şahan bir liderdir büyük başarılar yakalayan Alıyı bey gelecekte hakkari il başkanlığınaı laik bir lider hem devletine hemde milletine bağlılığı ile bilinen bir lider yolun açık olsun

 • Avatar

  Hakan 30

  Aşiret olarak değerli büyüğümüz sn.Hamit Atlı'dan devraldığı mirasla gecesini gündüzüne katarak halkın her sorununa koşan Sn.M.Alayı Atlının yaptığı hizmetlerin canlı tanığıyız kendisini çekemeyenlerde olabilir.

 • Avatar

  Durankayalı

  Bu yörede kronikleşmiş sorunları husumetleri ancak kanaat önderleri yapar görüntülü olmasına rağmen inkar etmek akla ziyandır.iyiki varsın Ağam

 • Avatar

  Mehmet bey

  sayın Alayı Atlı bey ailenizin başta sılehi aşireti olmak üzere Hakkari için yaptığı hizmetleri çok iyi bilen biriyim. Sizin evinizin sofrasının herkese açık olduğunu biliyorum. Rahmetli Hakkarinin değeri Salih Atlı ağanın sofrasında bulundum. Allah yolunuzu açık etsin. Sizin gibi insanları eksik etmesin. Allahın izniyle mecliste görecez.

 • Avatar

  ZEKİ GEZER

  Kanaat önderimiz sn.Mehmet Alayı beye Sılehi aşiret gençleri olarak her zaman gurur duyuyoruz Allah kendisinden razı olsun Allah yardımcısı olsun inşallah

 • Avatar

  YAŞAR ÖZBEK

  Silehi aşiretinin kanaat Önderi sayın Mehmet Alayı Beyin tüm Hakkari halkına eşit şekilde davranıp halkın gönlünde yer edinmiştir.inşallah Devlet yetkilileri bunu görüpte hakettiği mevki makamlara getirir.Allah razı olsun

 • Avatar

  Öz Hakkarili

  Alayı Beye saygı ve sevgilerimi sunuyorum

 • Avatar

  SILEHİ van

  Ağam biz sizden razıyız Allah da binlerce kez razı olsun bizler sizinle ufuklandık yolun yolumuzdur.

 • Avatar

  Silehi aşireti

  Sayın Alayı beye aşiretimize göstermiş olduğu sevgi ve katkılarından dolayı sonsuz Şükran’larınımı sunuyorum

 • Avatar

  Özatak özatak

  Aşiret liderimiz büyüğümüz sn.mehmet alayı atlidan

 • Avatar

  Özatak özatak

  Aşiret liderimiz büyüğümüz sn mehmet alayi atli dan allah razı olsun bölgede barislar olsun düğünler olsun her zaman halkının hizmetinde allah razı olsun inşallah allah başımızdan etmesin insallah

 • Avatar

  MUSHAP

  Mehmet Alayı Bey gerek aşiret sorunları olsun gerek ilimizin sorunları olsun her zaman taşın altında elini bırakmıştır her zaman halkının hizmetindedir Allah kendisinden razı olsun bu halk senle gurur duyuyor.

 • Avatar

  Yusuf Yüksekovalı

  ALLAH sizden razı olsun alayı bey.Barış, huzur ve istikrar için sizi aramızda eksik etmesin

 • Avatar

  NECMI GÜLDAL

  Hakkaride yaşayan bir öğretmen olarak Mehmet Alayı ATLI beyi sadece Hakkari ve van için değil bölgenin tamamı için bir şans olarak görüyorum. bölgenin hassasiyetlerini ve dengeleri iyi bilen birleştirici bütünleştirici rolü üst düzeyde olan ve her aşiret ve kesimden ayırım yapmaksızın insanlarin her türlü sorun ve sıkıntısı ile yakinen ilgilenen biri kendisi. Ak parti kadrolarında muhakkak siyasi arenada değerlendirilmesi gereken değerli bir şahsiyet.

 • Avatar

  Nazım Karataş

  Sayın Mehmet Alayı beye göstermiş olduğu güzel hizmetlerinden ve başarılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sonuyoruz.

 • Avatar

  Ali Durankaya

  Ölümüne seninleyiz ağam sizin ve ailenizin bu bölge için yaptıklarınız ortada

 • Avatar

  Bülent BAYRAM

  Değerli sılehi aşiretinin kanaat önderi sayın Mehmet Alayı ATLI beyin Devlet, millet adına yaptığı hizmetler için bizim milletimize umut olmuştur. Yolunuz açık olsun allah yardımcınız olsun

 • Avatar

  Erhan subasi

  Halkin sesi olmak çok önemli bir görev siz tebrik ediyorum

 • Avatar

  Erkan bal

  Değerler hizmetler ile olculur halk olarak degeriniz katlanıyor değerli sılehi aşiretin lideri

 • Avatar

  Hikmet KAPAN

  Hakkari ilimizin değerli sılehi aşiretinin genç ve kanaat önderlerinden, sayın Mehmet Alayı Atlı bey Hakkari halkının gönlünde taht kurmuş. ilimizde sosyal kültürel ve yardım severliğiyle ön planda gelmektedir.bundan dolayı çok kalabalık bir kitle seveni vardır.onun için ivedilikle Alayı beyin,Ak parti il başkanlığına getirilmesini,Devlet büyüklerimizden istiraham ederim.Başkanim saygılarımı sunarım.

 • Avatar

  Süleyman Durankayali

  Sılehi aşireti bölgede bir saygınlık kazanmış ise siz değerli büyüklerimizin vesile olması ile olmuştur.Allah sizden razı olsun

 • Avatar

  Sibel kurt

  Alayı bey siz hep fakir fukaraya ve düşmüşe elinizi uzattınız Allah sizi hiç bir zaman Darda bırakmasın sizi daha iyi yerlerde görecez inşallah

 • Avatar

  Abdullah Bora

  Sayın Öz Hakkarilinin yorumuna cevap olarak yazıyorum, asıl siz yanlış bilmektesiniz.Silehi aşireti Hakkaride ve Vanda yasayan mensuplarıyla oldukça kalabalik bir aşirettir ve bu aşiret Alayi Beyin babasının rahatsızlığından beridir Alayi Beyi aşiret büyüğü olarak görmektedirler. Alayi Bey de bu teveccuhe layık olabilmek için gecesini gündüzüne katarak durup dinlenmeden çalışmaktadır.Bu çabası Hakkari halkında da devlet katında da takdirle karşılanmaktadır.Bilginize

 • Avatar

  Orhan Gazi Okay

  MEHMET ALAYI Bey bir Hakkari'li olarak göstermiş oldunuz başarılı ve güzel hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.
  Saygılarımla

 • Avatar

  Nihat özdemir

  Sayın mehmet alayı atli bey hakkaride A- Z Ye kadar herkes tarafından sevilip sayilmaktadir. Ayrım yapmaksızın yani A aşireti B aşireti demek sizin herkesi kucaklayan tek lider sayın alayı bey dır saygılarım sunarım.

 • Avatar

  Mücahit 30

  Hakkarinin genç dinamik halkçı önderlere ihtiyacı vardır Alayı bey bi çok ezberi bozmuştur sonuna kadar arkasındayız.

 • Avatar

  Yasin Slehi

  Değerli büyüğümüz yolunda başarılar dilerim

 • Avatar

  Yasin Slehi

  Öz hakkari li her kimsen alayı beyin ailesi ve nereden geldiğigeldiğ

 • Avatar

  Yasin Slehi

  Alayı beyin nereden geldiği bellidir yolunda başarılar dilerim

 • Avatar

  Mehmet KAYA

  Değerli büyüğümüz Mehmet Alayı Atlı siz iyi ki varsınız her sorunumuzla ilgilenen memleketimizin yetiştirdigi en önemli isimlerden biririsiniz

 • Avatar

  Ferhan güner

  Bölgenin gururu saygılarımla

 • Avatar

  Canan kurdi

  Allah yar ve yardimciniz olsun

 • Avatar

  Durankaya

  Sizinleyiz sayın ATLI

 • Avatar

  Servet akbulak

  Değerli büyüğümüz hizmetlerinizi gördükçe gurur duyuyoruz saygılar

 • Avatar

  Halil çiftçi

  Sılehi aşiretinin gururu devlemiz ve miletimiz adina sonsuz teşekkürler

 • Avatar

  Vasfi bey

  Değerli diriliş post gazetesi , Bu şahıs Hakkari’de yer bulamadıktan sonra Van’da da gerekli performansı yakalamadı herhalde şimdide Hakkari kanaat önderi olmuş . Aslında Hakkari ağası olması lazım . Ağam canım ağam zeki mürende bizi görecekmi vizyontele .

 • Avatar

  Dindar Hazım

  Türkiye genelinde anket yapmamız lazım başbakanımız alay bey ağamız ölde ölelim. Allah yardım etsin . Tamamen hayal aleminde yazık

 • Avatar

  Hakkari

  Dikkat ettim de hepsi aynı kalemden çıkmış yorumlar . Kopyala yapıştır . Yav kardeşim yazık sana dalgaya alıyorlar seni . Düzgün birşekilde bir iş bul kendine sende rahat et medyada rahatlasın ağam büyük ağamız

 • Avatar

  Behçet özer

  Öncelikle bir hakkarili olarak hakkarimizin gelişmesi için yaptığın yapacagın her seyin destekçisi olacağımı belirtmek isterim.Şuan sizin o mecliste olmamanız bence hakkari için utanc verici.Seçim zamanı oy için gelipte seçildikten sonra bizleri unutan o kişiler yerine sizin gibi hiçbir kişiyi ayırmadan ister akplı ister hdpli ister mhpli nolursa olsn herkesin derdine koşan siz ve sizin gibileriniz orada olmalıdır.Gelecek seçimlerde sizi insallah buradan ankaraya yolcu edecez

 • Avatar

  Levent

  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve akparti hükümetine çağrımdır.İlini insanını bu kadar seven sayan biri hakkaride teşkilatinizin başında olsa eminim hakkarideki oy potansiyelinizi artıracaktır.

 • Avatar

  Nihat er

  Hakkari bölsesinde sözü geçen saygi değer köklü bir ailenin ferdi her zaman tebrik ettik. Başarilan devamini diler saygi ve sevgimizi sunarız. Yolun açik olsun başkanim

 • Avatar

  Sivişkili30

  Aşiret farkı yapmadan her kuluna yardım eden Sayın Mehmet Alayı Atlı Müdürüme teşekkür eder bundan sonraki alacağı her kararına arkasında olduğumu belirtmek isterim.Başarılar Müdürüm

 • Avatar

  Duran kaya

  Hazımsızlık ilacı için canan karatay.org
  Alayı bey vana gittikten sonra sılehileri göndeme getirdi Hakkariyide hiç unutmadı milletin her derdine koştu Hakkari halkı şahittir.tek elden muhalefet başka kim var baba

 • Avatar

  Levent

  Arkadaşlar burda kimse kimseyı sevmek zorunda değil boş yorum yapacağınıza yapmayın daha iyi kardeşim

 • Avatar

  Recep Özer

  Allah Yardımcınız Olsun Sizlerinin Bize Yaptığı bu Çalışmalardan Dolayı Saygılarımı Sunarım Inşallah ilerki Zamanlarda Bu Çalışmalarının Devamını Görürüz…

 • Avatar

  Veyis bey

  Sn.Alayı bey Van ve hakkaride yüzlerce işsiz gencimize iş istihdamı sağlamıştır nerde bir husumet varsa barışı sağlamak için oraya koşmuştur dinamik tuttuğunu koparan bir liderdir halkımız ve devletimiz biliyor.bilmeyenler varsın Güneşi balçıkla sıvasın Allah verdikten sonra….

 • Avatar

  Halkın dili

  Kim ne derse desin M. Alayı Atlı bey bizim degerimizdir.

 • Avatar

  Sinan

  Yolun daima açık olsun seninleyiz güzel insan

 • Avatar

  Veyis

  Sn.Alayı bey Van ve hakkaride yüzlerce işsiz gencimize iş istihdamı sağlamıştır nerde bir husumet varsa barışı sağlamak için oraya koşmuştur dinamik tuttuğunu koparan bir liderdir halkımız ve devletimiz biliyor.bilmeyenler varsın Güneşi balçıkla sıvasın ….

 • Avatar

  Kalemin dili

  Sevmeyenlerinde olması güzel birşey Mehmet Alayı Atlı bey halkın gücü ile çok iyi bir yere gelecektir buna inancım tamdir.

 • Avatar

  Hakkarinin sesi

  Mehmet Alayı Atlı beyi eleştirenler ben şunu anlamadım siz hdpkk ye karşı yapilan aciklamalardan mı gocundunuz rahatsizliginiz nedir onu merka ettim

 • Avatar

  Umut yolcusu

  Biz Hakkari liler kadim bir kültürün mirasçılarıyız bağırımızdan nice değerli şahsiyetleri çıkardık.o şahsiyetlerin hepsine saygımız sonsuz lakin hakkımızı helâl etmediğimiź feodal kafalılarda olmadı değil bakiyelerde hâlâ devam etmekte gah o tarafa gah bu tarafa halkın değil kendi menfaatleri için sallanıp durdular duruyorlar kimisi bu halkın manevi değerleri tüne binasını kurdu ,kimisi içi doldurulmamış yaldızlı söylemlerle şahsen üsküdarı geçti ama halkı milleti perişan sefalet içinde yaşıyor

 • Avatar

  Umut yolcusu

  Bu halk neyin ne olduğunu gayet iyi bildi öğrendi bundan sonra bu topraklarda feodal beyin kafa maya tutmayacak efendi değil hizmetkarlar yüz bulacak sonuna kadar özgürlük sonuna kadar Alayı bey onu çekemiyenleri çok iyi tanıyoruz başka kapıya milletin gözü açıldı yeter sömürdüğüz düşün bu milletin yakasından o kez düştünüz yetmez mi bu millet artık kendini yönetecek gödülen olmayakcak artık…konuşmak işteysen varsa yüzyüze gelirim hodri meydan

 • Avatar

  Kadir ATLI

  Hayatta bir gayesi olmayan insanlar,bir nehir üzerinde akıp giden saman coplerine benzerler;onlar gitmezler ancak suyun akışına kapılırlar…Atlı ailesinin bir ferdi olarak şunları söylemek istiyorum.Sayın Alayı Atli çıkmış olduğunuz bu kutlu yolda tarafsız net ve doğru olduğunuz için size minnettarım başarılarınız daim olsun..

 • Avatar

  Güneş DENİZ

  Hakkari ilimizin gurur kaynağı haline gelmekte olan sılehi aşiretimizin ve tüm aşiretlerin sevdiği insan olmayı rolünü taşıyan hizmetlerinde geri adım atmaksızın her daim Hakkari ve halkını düşünen vatansever millet sever değerli aşiret liderimiz MEHMET ALAYI ATLIYA sonsuz teşekkürler Allah yar ve yardımcın olsun yolun açık olsun

 • Avatar

  Güneş DENİZ

  Hakkari ilimizin gurur kaynağı slehi aşiretinin lideri ve tüm diğer aşiretlerin de sevilen sayılan hizmette geri adım atmaksızın yoğun çaba harcayan güzel yürekli insan olan sayın MEHMET ALAYI ATLIYA sonsuz teşekkürler ederiz Allah yar ve yardımcın olsun yolun açık olsun Reis

 • Avatar

  Kadir ATLI

  Atlı ailesinin bir ferdi olarak şunu söylemek isterim reis bey başarı en güzel intikamdır çünkü seni sevmeyen herkesi üzer …biz seni çok seviyoruz yürüdüm doğru şeffaf tarafsız yolunda

 • Avatar

  Kadir ATLI

  Atlı ailesinin bir Ferdi olarak şunları söylemek istiyorum Reyis bey. "başarı en güzel intikamdır çünkü seni sevmeyen herkesi üzer biz seni çok seviyoruz yuruduyun bu yolda seninleyiz hurmetlerimi sunarım Kadir ATLI.

 • Avatar

  Kadir ATLI

  Atlı ailesinin bir Ferdi olarak şunları söylemek isterim başarı en güzel intikamdır çünkü seni sevmeyen herkesi üzer biz seni çok seviyoruz yürüdüğün bu yolda seninleyiz reis bey hürmetlerimi sunarım Kadir atlı

 • Avatar

  reşit şahinbey

  m.alayı bey ile ankarada okuduk kendisini ordan tanırım gerçekten o dönem bile geçmişine bağlı hemşehrilerine düşkün bi arkadaşımızdı onu siyasi arenada görmek beni gururlandırdı. selamlar buralara gelince mutlaka arayın selamlar

 • Avatar

  TBMM

  SEVGİLİ ATLI SİZİ ÇOK ÖZLEDİK…..

 • Avatar

  Harun YILMAZ

  Rize den Hakkariye ve kıymetli dostumuz mehmet beye sevgi ve saygılar

 • Avatar

  Serdar YALÇIN

  Alayı bey basın da olmasa seni göremeyeceğiz bayramdan sonra Ankara da olacağım görüşelim lütfen sevgilerimle

 • Avatar

  Behice ÖZYILMAZ

  Herkes sizi benimsemiş. bazı beyefendilerin yorumları çok manidar. acaba bu şahsiyetlerin sıkıntısı nedir. ortada bir gerçek var ve bu basına yansıyor. sulh ve huzur için gayretleriniz ortada.Hükümet tarafından da benimsenmiş bir kişisiniz. siz barış için çalışmaya devam edin dualarımız sizinle

 • Avatar

  SAĞLIKÇI 30

  SAYIN MÜDÜRÜM SİZİN BİR İŞE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU İMA EDEN YORUMLARI HAYRETLE OKUDUM. BIRAKIN SİZİ İŞ SAHİBİ YAPTIĞINIZ BİR ÇOK KİŞİ VARKEN BU TÜR ANLAMSIZ YORUMLAR DÜNYANIN SEÇKİN HALKI OLAN HAKKARİLİLERE YAKIŞTIRAMADIM

 • Avatar

  MUSTAFA SUBAŞI

  sadece siz değil van il müdürlüklerinde çalışan kardeşlerinizin yaptığı hayırları çok iyi biliyorum hem aile ve sosyal politikalar il müdürü salih kardeşim hem da çevre ve şehircilik il müdürü ali kemal bey abimi de iyi bilirim rabbim razı olsun

 • Avatar

  adnan akdemir

  Valla ben hakkarili değilim ama alayı beyi hakkari için bir umut olarak görüyorum insan 40 yaşından sonra kemale erer alayı bey yaş itibariyle genç değil bence geç bile kaldığını düşünüyorum. başarılar

 • Avatar

  Eşref Altuntop

  sevgili kardeşim barış ve kardeşlik kenti olan hakkari çok özel bir ilimiz insanı çok farklı siması, konuşması, karakteri ile çok kıymetli bir ırk Ankaradan bir çoğunu tanırım ve artık nerde olsa bi hakkarili görsem hakkarili olduğunu bir bakışta anlarım çok mülayim çok medeni mert insanlarsınız alayı beye bazı tepkileri hakkarililiğe yakıştıramadım. alayı beyi ankaradan tanırım çok fedekar çok naif bir kişiliği var umarım kıymetini bilirsiniz…..

 • Avatar

  mizgin

  Alayı abi ALLAH sizinle olsun

 • Avatar

  hamza taş

  güzel insan yüreğinize sağlık rabbim çabanızı artırsın. saygılar

 • Avatar

  CHP HAKKARİ

  Alayı bey keşke bizim saflarda yer alsaydınız.. Sizin gibi halka bey değil hizmetçi olan birine ihtiyaç vardır

 • Avatar

  Hasan ÖZ

  ABİ NE GÜZEL BARIŞ İÇİN ÇABALIYORSUNUZ HEPİMİZ SENİ SEVİYORUZ

 • Avatar

  Süleyman YAMAN

  Allah babanızdan razı olsun mütevazi ve vakarlı bir babanız var bir çok kişi ekmeğini yedi Mehmet Salih dedeniz de bu ilin dengesiydi diğer dedeniz zeydan da hem hakkaride hem y.ovada bir aileyi devlet kadrosuna yerleştirdi sizin bi farkınız var aşiret ayırımı yapmıyorsunuz tebrikler gerçekten

 • Avatar

  zeki çelik

  abiciğim siyasette seninleyiz

 • Avatar

  çölemerikli

  güzel kardeşim sizden iyisinimi bulacaz öz hakkarili tanıdık bildik bir insandan daha iyisi olamaz ilimize

 • Avatar

  berşan erip

  alayı bey de liderlik ruhu var genç yaştan beri siyasete adamış kendini şu ana kadar bi ihale aldığını görmedik menfatsiz biri çekirdekten yetişme bir çok kurumda idarecilik yapmış aydın bir insanımız yolu açık olsun

 • Avatar

  MAHİR ÇETİN

  PARTİLER ÜSTÜ BİRİDİR ALAYI ABİ SORUN AK PARTİ VEYA BAŞKA Bİ PARTİ DEĞİL ADAM KENDİNİ HAKKARİYE ADAMIŞ BÜTÜN GEÇMİŞ GERÇEK SİYATÇİLER DE BÖYLE DEĞİLMİYDİ

 • Avatar

  BÜLENT KAÇMAZ

  helal olsun adama

 • Avatar

  ziya bey

  kıymetli dostum seninle iftihar ettim sizin ve ailenizin reklama ihtiyacı yok gerçekten hizmeti seven bi kişiliğiniz var umarım mücadelinizi burda mecliste de sürdürürsünüz.. sevgiler

 • Avatar

  kaya bey

  Sayın abim sizi çekmeyenler evde oturmaya devam etsin siz hakkariyi bırakmayın

 • Avatar

  Yusuf BİRCAN

  Saygı değer ATLI ailesine sevgi ve saygılarımı sunarım….

 • Avatar

  can çetin van

  abi kardeşin salih beye teşekkür ederim mahallemize yaptığı bütün yardımlar için

 • Avatar

  kamil tekin

  GERÇEKTEN İYİ Bİ AİLESİNİZ SAĞOLUN

 • Avatar

  XENANIS

  ABİ YOLUN AÇIK OLSUN

 • Avatar

  SÜMBÜL ERİP

  Allah razı olsun dualarımız sizinle

 • Avatar

  EDREMİTLİ

  Sayın amirim saygılar başarılar. belediyemizi bırakmayın

 • Avatar

  bahri kılıç

  keşke belediye başkanımız olsan hiç değilse sıkılmadan çekınmeden kapınızı çalabilirdik

 • Avatar

  sedat ışık

  hayır bize millet vekili olarak gereklidir

 • Avatar

  cuma ilçin

  önünüz aydındır. siz her platformda hizmet ederseniz

 • Avatar

  şemsettin ayvaz

  Alayı bey başarılarınızın devamını dilerim. çok sempatik ve duyarlısınız

 • Avatar

  vahit uysal

  Helal olsun üstat

 • Avatar

  rojda

  kimse bu bölgeye hizmet etmedi devir değişti artık güvenimizi kaybettik bize bizden biri gerek bu da alayı bey olur ancak

 • Avatar

  Mahmut Tekin

  Alayı abi Allah sizinle olsun inşallah gönlünce olur başarılar devamını dilerım

 • Avatar

  Hamza30

  Sayın Mehmet Alayı Atlı herşeyin en güzeline layıktır Allah onu başımızdan eksik etmesin

 • Avatar

  Hamza30

  Yolunuz yolumuzdur…Allah yardımcınız olsun değerli kanaat önderimiz…

 • Avatar

  Xani rüzgar

  Saygıdeger akparti hükümeti hakkarideki teskilatiniz yükselmesi ve hakkari sönük olan havanızı üst düzeye cıkarmak amacınız varsa emrullah gürü görevden alır yerine Sayın Mehmet Alayı Atlıyı getirirsnz. Bunu tespitlerime dayanarak söylüyorum.Müdürüm her zman yanındayız

 • Avatar

  Kaloriferci30

  Öncellikle Sayın Mehmet Alayı Atlı beyimizin bu kucaklayıcı tavrından dolayı kendisine tsk ediyorum.Sayın Cumhurbaskanım sizlerden ricam lütfen ama lütfen sizden ricamız Alayı beyin hakkarideki teşkilatınızn basına getirmenizi inanki öle cok isteyen varki emin olun bu sizn hakkarideki tabanınızı cok kuvvetlendirecktr

 • Avatar

  Velat sayın

  Sadec Tek bişi diyecem senin hakkın ödenmez müdürüm.Akparti hükümetine seslenmek istiyorum.artık devran dönmeli emrullah gür yerine bu adama yer vermeniz lazm bu sizler için hakkaride bir şans bunu denemeniz lazm ve farkı görün

 • Avatar

  Velat sayın

  Sayın müdürüm saygılar sizi her zamn destekliyorum

 • Avatar

  Kaloriferci30

  Her zaman yanındayız abi bu kutlu yolda basarılar

 • Avatar

  Engin durmaz

  Sayin Mehmet Alayi Atli beyi her konuda destekliyorum

 • Avatar

  Dilovan Durmaz

  Yolunuz ve Bahtiniz acik olsun degerli mudurum…..

 • Avatar

  Dengeme

  Kralsnz müdürüm.Her konuda sizleyim

 • Avatar

  Hakkarili35

  İzmirden slmlar .sizi seviyoruz.Basarılarının dewamını dilerim

 • Avatar

  303030

  Bence Hakkarideki ak parti teşkilatının basımda siz olmanız lazm.

 • Avatar

  Bir sevdadır hakkari

  Sizin bu calısmalrınızı gururla görteyim.hicbir kimseyi ötekileştirmeden yardım ettiniz gün gibi ortadadır.eminim hak ettiğinizi alırsınız

 • Avatar

  Sümbülüm

  Saygıdeger Mehmet Alayı Atlı hakkari için emin olun bir fırsat Hakkarimizin gelişmesi için bunu gibi gönlü geniş insanlara ihtiyacımız var

 • Avatar

  Melek yüz

  Gercekten siz melek gibi bir insansınız. Sizi desteklemekten gurur duyuyorum

 • Avatar

  Halkın sesi

  Gercekten siz halkın sesisiniz bunu canı gönülden söylüyorum

 • Avatar

  Mesken30

  Sayın Mehmet Alayı Atlı bu memleketin bir ferdidir. Onun hakkarideki yaptıkları kmse inkar etmemeli.bzizm için cok degerlidir.saygılar müdürüm

 • Avatar

  Silehi2130

  Sizin gibi büyük bir degere sahip oldugumuz için cok gururluyuz reis

 • Avatar

  Demirci30

  Şunu söyleyebilirim akparti için hakkkarideki tek olumlu sey bu adamın bu teşkilatın başına getirilmesidr

 • Avatar

  Silehi19

  Genc liderimiz.siz hep var olun

 • Avatar

  Ramo30

  Sayın Mehmet Alayi Atlı siz büyük bir insansınız cok iyi bir kişilk

 • Avatar

  Silehi2

  Saygıder Mehmet Alayı Atlı siz her seyı hakediyorsunuz her konu da

 • Avatar

  Devran

  Saygılar müdürüm hersey gönlünüzce olur umarım sizi seviyoruz baş tacısınız

 • Avatar

  Hasan yolcu

  Sayın Mehmet Alayı Atlı bu memleketin bir ferdidir kendisini sonuna kadar her konuda destekliyoruz

 • Avatar

  Barış yoldaş

  Öncelikle şunu belrtmek isterim Sayın Mehmet Alayı Atlı bu memleket için fırsat akparti bunu iyi degerlendirmeli

 • Avatar

  Seven can

  Mehmet Alayı Atlı cok degerli bir insandir. alacagı her kararın arkasındayım

 • Avatar

  Pinyanişi21

  Öncelikle bir pinyanişili olarak kendisini cok begendiğimi ifade etmek isterim.Bu memleketin sana ihtiyacı var.siz bu memleket için umut vaat eden bir insansınız

 • Avatar

  Mhpli

  Bir mhpli olarak sizi gönülden destekliyorum abi

 • Avatar

  Üzümcü30

  Mehmet Alayı Atlı beye sonsuza kadar başarılar size gönülden başarılar

 • Avatar

  Mert hakan

  Kendisine başarılar dilerim.Başarılar abi

 • Avatar

  Korucu30

  Biz seninleyiz.Başarıların dewamnı dileriz

 • Avatar

  Dişçi

  Sayın Müdürüm başarılar her zman arkanda olduğumuzu unutmayın

 • Avatar

  Kırıkdağlı

  Hakkarimizin sizin gibi insanlara ihtiyacı var

 • Avatar

  Hakkari sevdası

  Bu sevda senınle taçlanacak.insalah sizi akparti teşkilatının başında göreceğimiz günü iple çekiyoruz

 • Avatar

  Akpartili

  Sizi artık bu teşkilatın basında istiyoruz abi bu yönetim gitmeli .Sayın Cumhurbaşkanım lütfr. Sesimizi duyun

 • Avatar

  Vuslat kopar

  Bn akpartiyi hic sevmm ama bu insan sayesinde emin olun sempati duyabilirim

 • Avatar

  Umut yolcu

  Saygılar abi başarılarının dewamını dilerim

 • Avatar

  İzmirli

  İzmirden slmlar başarmacağın hiçbir şey yoktur en iyisine layıksın

 • Avatar

  Hakkı beyan

  Şunu söylim Mehmet Alayı Atli kimseyi ayırmadan etmeden herkese kucak açan biridir kıymetli bir kimdesir

 • Avatar

  türkiyem

  Hakkariyi ancak ve ancak sen bu bataklıktan bu çevreci yandaşlıktan kurtarabilirsin akpartinin başında sen olmasın bu cıkarcılar degil

 • Avatar

  Sade ve öz

  Sen kralsn abi

 • Avatar

  Buse tımar

  Sennle aynı toprağı paylastiğim için çok gururşuyum abi

 • Avatar

  Behçet yoldaş

  Başarılarının dewamını dilerim müdürüm.her zman destekliyorum sizi

 • Avatar

  Mert can

  Sayın Mehmet Alayı Atlı cok degerli bir insandır.hakkaride parti ayrımı yapmaksızın herkese kucak acmıstır.bunlardan biri de benm

 • Avatar

  Gercekçi

  Gercek şu ki ben bu adama sonuna kadar destek veririm kmin ne dediği beni bağlamaz

 • Avatar

  Ters lale

  Abi seni çok seviyoruz

 • Avatar

  Bilge derya

  Seni beğeniyoruz.bu memlekete senin gibileri lazım

 • Avatar

  Metecan

  Sen bu başarıyı sonuna kadar hak ediyorsun Mehmet Alayı Atlı

 • Avatar

  Destekçin

  Destekliyoruz seni Sayın Mehmet Alayı Atlı

 • Avatar

  Çukurcalı

  Çukurcadan slm ve saygılar abi çukurcayada beklıyoruz

 • Avatar

  Hakkari

  Sayın Mehmet Alayı Atlı hakkaride herkesi eşit gören herkese yardım elini uzatan tek kişidir onu akparti il başkanlğına istiyoruz

 • Avatar

  Serhat babacan

  Saygılar abi seni takdir ediyorum bu konuda insallah başarına başarı katarsn

 • Avatar

  Fatma aliye

  Sevgi ve saygılar hocam başarılar dilerim

 • Avatar

  Durankaya

  Reis sen bu aşiretin tek liderisin allah seni başımızdan eksik etmesin

 • Avatar

  Cölemerigli

  Hakkarideki akparti teşkilatına baktığınızda hep gürlerin bütün kurumlara hakim oldugunu görüyoruz artık bu dewir değişmeli

 • Avatar

  Özhakkarili

  Ben bildim bileli memlkette yandaşçılık mevcut ilk defa bana kapısını acan bu adam sayesinde bir seylerin değişebileceğini gördm bu sistem. Degişmeli ak partide

 • Avatar

  Saglıkçı

  Seni özlüyoruz müdürüm

 • Avatar

  Rojame

  Bu dewran artık siz ve arkandan gelen bizlerin olmalı abi

 • Avatar

  Hakkarili3o

  Sayın Mehmet Alayı Atlı girdiğin bu yolda sonuna kadar destekçin olmaya hazır bu memleket . Allah yar ve yardımcın olsun inşallah

 • Avatar

  DILJAN30

  Bu memleketin sizin gibi değerli, saygın, başarılı devletine bağlı , sonuna kadar halka yönelik memlekete yönelik faaliyette bulunan devlet büyüklerine ve yöneticilerine ihtiyac vardır. Sonuna kadar arkanızdayız. Rabbim yardımcınız olsun

 • Avatar

  Özerlewent

  Sayın Müdürüm sizin gibi değerli bir reisin bu memlekete katacağı çok şey vardır.Ben buna gönülden inanıyorum

Yorumları Gör (184 Yorum)