Gökhan Erek / Muhabir

Türkiye, 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere hazırlanıyor. Siyaset arenasındaki hareketlilik, seçime sayılı günler hızını artırarak devam ediyor.

Özellikle İstanbul’da seçimin ne şekilde sonuçlanacağı siyasetçiler ve kamuoyu tarafından merak ediliyor.

İBB ÇALIŞANLARININ HAKLARI

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, seçim çalışanlarını hummalı bir şekilde yürütürken, İBB çalışanlarının hakları ve çalışma şartları ile ilgili de vaatler de bulunuyor.

HAK KAYIPLARI GİDERİLECEK

Murat Kurum, X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda 17 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde, İBB ve iştirak çalışanlarının şikâyet ve beklentileri üzerine Nisan ayında göreve gelmeleri halinde çalışanların hak kayıplarını gidereceklerini açıkladıklarını hatırlattı.

İBB ADIM ATMAK ZORUNDA KALDI

Murat Kurum, yaptıkları açıklama üzerine İBB Yönetiminin alelacele İBB çalışanlarının maaş ve promosyonları konusunda adım atmak zorunda kaldığını belirtti.

DAHA İYİ ŞARTLAR VE ÜCRETLER OLACAK

İBB’nin, çalışanlarla ilgili attığı adımdan dolayı sevindiğini söyleyen Murat Kurum, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “Ancak çalışanlarımız emin olsun ki göreve geldiğimiz an çok daha iyi şartlarda  ve ücretlerde çalışmalarına devam edecekler.”

Muhabir: GÖKHAN EREK