Son Dakika

Emperyal hegemonyayı yıkmak için “Evet”

AK Parti İstanbul Milletvekili Çamlı, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle Türkiye’nin daha da güçleneceğini, güçlenen Türkiye’nin ise dünyayı sömüren, kan gölüne çeviren 5’li emperyal düzene izin vermeyeceğini aktardı. Çamlı, Büyük Türkiye için “Evet” çağrısı yaptı.

Emperyal hegemonyayı yıkmak için “Evet”

SABRİ İŞBİLEN / ÖZEL HABER

16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne ilişkin meydanlar yavaş yavaş ısınmaya başlarken, AK Parti ve MHP sistemi anlatmaya, CHP-HDP-FETÖ-PKK’dan oluşan hayır cephesi ise sistemi çarpıtmaya, fay hatlarını kaşımaya çalışıyor. Bu bağlamda AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Hayır” blokunun akıl tutulması yaşatan iddialarına değinirken, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin gerçeklerini sıraladı. Parlamenter sistemin koalisyon dönemlerinde devletin memuruna maaş ödeyemeyecek durumda olduğunun tespitini yapan Çamlı, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte sağlanacak sürekli siyasi istikrarın vatandaşa yansımasının olumlu olacağını belirterek şunları kaydetti:

Hasan’ı yükseltmek için evet

“Daha fazla emekli maaşı almak için evet, daha fazla asgari ücret almak için evet, daha onurlu hayat için evet. Alman Hans, 3 bin lira maaş alırken Hasan’ın bin lira maaş almak için çırpındığı bir ülke olmamak için evet. İstikrar olması için evet. İşçisine memuruna aylarca maaş veremeyen ülkeden istikrar olunca ülkede torununa bakan bir babaanneye ve ananeye maaş vermeye başlayan bir ülke haline gelmesi ve bunun istikrarlı bir şekilde devam etmesi için evet…”

Terör örgütleriyle slogan atıyorlar

Çamlı, CHP’nin “Diktatörlük kurulacak, Meclis ortadan kalkacak” şeklindeki karalama kampanyalarının hayal ürünü olduğunu vurgularken, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile Meclis’in daha da güçlenip, hükümeti denetleyeceğini aktararak, “Demokrasi elden gidiyor şeklinde tezviratlar var karalama kampanyalarına yanıt: Öncelikle bunlara slogan atmak lazım hepsi yalan, koca bir yalan! Bu örgütlerin peydahladığı, salgıladığı, sivil toplum örgütlenmelerde bunun başında CHP örgütü var tabiî ki, PKK, DHKP/C, HDP, FETÖ örgütü bunlar böyle bir tezvirat yayıyorlar. Meclis elden gidiyormuş gibi lanse ediyorlar. Hâlbuki Meclis’e güç veriyoruz. Meclis Cumhurbaşkanı’ndan hesap sorulabilecek. Bu güce yetişiyor. Kanun için sadece tasarılar vardı yürütme organından gelen kanun talepleri Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile kalkacak. İcranın belirlediği eksikleri gidermek için çıkarılan kanun tasarıları vardı, şimdi bunlar bitecek. Şimdi milletin vekilleri aracılığıyla vekiller kanunlaştıracak yürütmeye talimat verilmiş olacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı denetlenebilecek

Mevcut sistemde Cumhurbaşkanı’nın asla yargılanamayacağını ve sorumluluğunun bulunmadığını dile getiren Çamlı, yeni sistemde cumhurbaşkanının yasama ve yargı tarafından denetlenecek hatta yüce divana sevk edilebileceğini ifade ederek, “Kuvvetler ayrılığı net bir şekilde gerçekleşecek. Yasamanın yürütmeyi denetlemesi yüzde yüz gerçekleşecek. Millet hem yasamayı hem yürütmeyi seçmesi ile birlikte yasamaya şu kanunları çıkar ve yürütmeye de çıkarmış olduğu kanunları icra et diyecek. Yürütmeye, cumhurbaşkanına vekillerin çıkarmış olduğu kanunları ircaa etmezsen bundan seni sorumlu tutuyorum ve yargılıyorum diyor. Sadece vatana ihanetten değil yapmadıklarından da yargılanabilme hakkı geliyor. Hantal bürokratik yapıyı hızlandıracak ve sorumluluk yüklenecek. Kanunlarla beraber oturacak. Referandum Türkiye için çok önemli” şeklinde konuştu.

Algı operasyonlarına dikkat

Çamlı, CHP ve şer cephesindeki hayırcı ortaklarının AK Parti-MHP seçmenine kurduğu bir tuzağa dikkat çekti. CHP’lilerin “Erdoğan sonrası ne olacak?” sorusu ile algı operasyonu yaptığı deşifre eden Çamlı, meselenin şahıs meselesi değil, Türkiye meselesi olduğunu anlamanın önemine vurgu yaparak, şu tespitleri yaptı: “CHP’liler genel başkan ve Milletvekilleri, kandildeki tarla fareleri de yapıyor sanki Erdoğan’ın dostlarıymış gibi Erdoğan giderde ya kötü birisi gelir diye konuşmalar yapılıyor. Bu anayasa değişikliği tamda Erdoğan olmayınca sıradan, saygısız, sevgisiz birileri yönetmesin diye yapılıyor. Hiç olmazsa ülkenin yarısının sevgisini kazanmış birisi yapsın. Yüzde 10 almış bir parti koalisyon olduğunu varsaydığımızda ki 7 Haziran’da yaşadık bunu 80 milyonluk bir ülkeyi parmağın ucunda çeviriyor istikrarsızlığa sürüklüyor, dolar yükseliyor, karabulutlar çöküyor. Bu sistemde bunlar ortadan kalkıyor.”

Dünyayı değiştireceğiz

Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğu ve düşmanın kapıda olduğunu belirten AK Partili Çamlı, 16 Nisan’daki referandumun sadece Türkiye’yi değil, tüm mazlum milletlerin hatta tüm dünyanın gidişatını etkileyeceğini söylerken, adil dünyanın tesisi için “Evet” çağrısı yaparak, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Önümüze bakalım koşalım. Bir an evvel kendi ayaklarımızın üzerinde durmamız lazım büyümemiz lazım. İsrail her gün günah işliyor bunlara dur demek lazım. İngiltere, ABD, İsrail bunlara ben beyaz adam diyorum. Biz güçlü olursak beyaz adam daha az sömürü yapacak. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ tezi gerçekleşecek. Türkiye bundan sonra serbest dese beyaz adam, sen bizi bıraksan da biz senin yakanı bırakmayacağız. Bütün dünyayı serbest bırakacaksın. Bizim tek derdimiz ülkemiz değil diğer sömürü altında olan ülkelerinde sesi oluyoruz ve olacağız. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainler vatandaşlarımızı şehit ettiler. Fırsat vermedik vermeyeceğiz…”

Yorumlar