İsrail’in Gazze’deki saldırıları devam ediyor. Katar arabuluculuk çalışmaları için kolları sıvasa da İsrail arabuluculuk yönünde olumlu bir profil çizmiyor.

İsrail televizyonu Kanal 12, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Gazze'de tutulan esirlerin yakınlarına Doha'nın çatışmada arabuluculuk yapmasının “sorunlu” olduğunu söylediği kayıtları yayınladı.

İsrail merkezli Times of Israel’in haberine göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Netanyahu ayrıca ABD'nin "Hamas liderlerine ev sahipliği yapan Körfez ülkesine daha fazla baskı uygulamaması" nedeniyle yaşadığı hayal kırıklığını da dile getiriyor gibi görünüyor.

Daha önce Katar Dışişleri Bakanlığı sözcüsü olumlu arabuluculuk çabalarına övgüde bulunmuştu. Bakanlık tarafından “ Her iki taraftan da sürekli bir dizi yanıt alıyoruz ve bu başlı başına bir iyimserlik nedeni” açıklaması yapılmıştı.

Avustralya'dan Sydney'deki saldırılara ilişkin görüntüleri kaldırmayı reddeden X'e tepki Avustralya'dan Sydney'deki saldırılara ilişkin görüntüleri kaldırmayı reddeden X'e tepki

Kaynak: Haber Merkezi