Gökhan Erek / Muhabir

İsrail’in 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu’ndan bu yana Gazze ve Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve hukuk tanımaz faaliyetlerine dünyanın dört bir yanından tepkiler, protestolar gelmeye devam ediyor. 

İspanya, İrlanda ve Norveç de yaptıkları açıklamada Filistin Devleti’ni resmen tanıyacaklarını açıkladılar. 

İstanbul’da akılalmaz olay: 'Bıçağın üzerine düştü' denilmişti, cinayete kurban gitmiş İstanbul’da akılalmaz olay: 'Bıçağın üzerine düştü' denilmişti, cinayete kurban gitmiş

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de İspanya, İrlanda ve Norveç’in Filistin kararı hakkında sosyal medya hesabı X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaşım yaptı. 

İNSANİ VE SİYASİ HASSASİYETİN KÜRESEL DÜZEYDE ARTMASI

Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin meselesindeki siyasetinin; hem tarihin doğru tarafında hem de insanlık değerlerinin yanında durmakta olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın gayretleri Filistin meselesinde insani ve siyasi hassasiyetin küresel düzeyde artmasına en büyük desteği vermektedir.” ifadelerini kullandı. 

“SON DERECE MEMNUNİYET VERİCİ”

İspanya, İrlanda ve Norveç'in Filistin Devleti’ni tanıyacaklarına dair açıklamalarının son derece memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Çelik, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “Filistin Devleti’ni tanıma yönünde atılan her adım, tarihin doğru tarafında ve insanlık değerlerinin yanında durmak demektir.”

Muhabir: Gökhan Erek