Uzun yıllar Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren ancak 31 Mart seçimlerinde aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen'in CHP'deki yeni görevi belli oldu. Büyükerşen, 31 Mart seçimlerinde adaylık başvurusunda bulunmamıştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Büyükerşen'in hangi göreve getirildiğini Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda açıkladı. 

CHP’nin TBMM Müdürü hayatını kaybetti! CHP’li Bulut acı haberi duyurdu! CHP’nin TBMM Müdürü hayatını kaybetti! CHP’li Bulut acı haberi duyurdu!

KOMİSYON KOORDİNATÖRÜ OLDU

Özgür Özel, “2019 yılından bu yana yönettiğimiz belediyelerde sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerini gösterdik” ifadelerini kullandı ve şunları söyledi: 

“31 Mart’tan sonra, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin iyi uygulamalarını ortaklaştırmak maksadıyla bir eşgüdüm ve denetim komisyonu kurulacak. Bu Komisyonun Koordinatörlüğüne Yılmaz Büyükerşen hocamızı getiriyoruz. Dolayısıyla başta emeklilerimiz, zor durumda bulunan yurttaşların koşullarının iyileştirilmesi için çalışmalarımız olacak."

 

Kaynak: CUMHURİYET