Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bin yıldır atan o büyük kalbi durdurma!

Bin yıldır atan o büyük kalbi durdurma!

Bu, bizim kuruluş amacımızdır. Bu, bizim devlet temelimiz; bu, bizim millet hikâyemizdir. Bu, bizim bayrağımızdaki hilalin manasıdır. Çünkü bizim bayrağımızdaki hilal fetihlerin, merhametin, adaletin ve Hakk’ın ifadesidir.

Elini çekersen yıkılırız

Düşman dediğin ne yapar ki aziz dostum; seni öldürmek değildir düşmanlık… Düşmanlık; seni sen yapan temelini yıkmak, seni sen yapan meziyetlerini ezip geçmektir. Çünkü sen bozulup dağılınca, sen düşmana dönüşüp ona benzeyince artık savaşmaya değmeyecek kadar küçülmüşsündür zaten. Alicenaplığını alıyorlar elinden, dünyanın insanlık hikâyesini yazan büyüklüğünü küçültüyorlar; izzetini, vakarını tahrip ediyorlar…

Modern zamanların, sadece kendini düşünen; havayı, güneşi, hürriyeti ve gülmeyi hatta anne-baba olmayı sadece kendine hak gören, bencil insan dayatmasına boyun eğmek insanın ruhunu satmasıdır. Seni sen yapan destansı hikâyeni kirletmeye geldiler, mazlumlara uzattığın mübarek elini kesip seni bu dünyada sakat, öbür dünyada eksik bırakmaya geldiler… Elini, duanı ve o bin yıllık büyük kalbini mazlumların üzerinden çekme sakın; çünkü lanetli faşistler, herkesi kendine benzetmek için dedikodular fısıldayarak kalbini durdurmaya geliyor…

Suriyeli çocukların savaş uçaklarının bombardımanı sırasında hayatta kalabilmek için kaçıp sığınabilecekleri su depoları vardı. Duvarında ‘’tebessüm’’ yazan bu su deposunun üzerinden aşağı bakarak etrafa gülücükler saçan bu çocuklar, 10 Mayıs 2015’te Genel Yayın Yönetmenimiz Erem Şentürk’ün objektifine böyle yansımıştı.