Son Dakika

Çanakkale Şehitleri ne diyor!

Anadolu; başımız derde girince sığındığımız baba ocağı, başı derde girince koşup canımızı feda ettiğimiz nizam-ı âlem otağı.
Çanakkale Şehitleri ne diyor!

Türkiye’yi müdafaa için Çanakkale’ye gelen İdlibliler, kurucu liderimiz Ertuğrul Gazi’nin “Ben, Süleyman Şah oğlu Ertuğrul! Andolsun ki üstte mavi gök, altta yağız yer yarılmadıkça zulme boyun eğmeyeceğim!” düsturuyla şehit düştü Anadolu’da. Bu, bizi biz yapan; dirilişin ve kuruluşun aklıdır. Bu, kurtuluşun yoludur. Bu, Türkiye’nin ruhu üzerinde var olduğumuz büyük hikâyemizdir.

Süleyman Şah’ın oğlu, Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin, asırlar boyu ve halen bu uğurda Allah rızası için şehit olan bütün kahramanların yazdığı büyük hikâyeyi devam ettiren bugünkü Türkiye’nin sesini, dünyaya Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle aktardı: “Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, biz böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız…”

Rusya, İran ve Esed üçlüsünün katliam tehditiyle karşı karşıya kalan 4 milyon İdlibli’nin dedesi, 1 asır önce İslam’ın son kalesi düşmesin diye Çanakkale’de şehadete yürümüştü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.