Son Dakika

Şehr’ül Eminler isteriz!..

Bin 397 belediye koltuğuna emanetçi Şehr’ül Eminler isteriz. Belediyelerde şehrin eminleri; adaletinden, vicdanından emin olunmuş insanlar olsunlar...
Şehr’ül Eminler isteriz!..

Şehr’ül Emin, şehrin emin olunan insanıdır. Adil olandır, Rabb’inden korkandır. Hayatın Kalu Belâ’da başlayıp ahirette devam ettiğini bildiği için dünyanın başlangıç yahut bir son barındırmadığının farkında olandır.

  • Şehr’ül Emin, işi yürütmek, işi bitirmek, sonuca vardırmak yerine işi hakkıyla yapmak üzere hesap yapandır.
  • Şehr’ül Emin, belediye başkanlığını kazanırsa buna galibiyet demez, seçimi kaybederse buna da mağlubiyet demez. Şehr’ül Emin, hizmet fırsatı için omzuna yük alacak, maaşından başka kazanç sağlamayacak; kendisini, ailesini, çevresini ve yoldaşlarını zenginleştirmeyecek cesur insandır.
  • Şehr’ül Emin, kendinin olmayanı dağıtmayan, dağıtmak için başkasından zorla almayandır.
  • Şehr’ül Emin, şehri emanet kendini de emanetçi kabul edip emanete riayet edendir, hıyanet etmeyendir.
  • Şehr’ül Emin, cami, okul, kültür merkezi, bilim merkezi, sanat merkezi, sosyal yardım gibi hizmetlere lazım olan kaynağı, işini gördürmek için para ödeyen müteahhitler üzerinden bulmayı haram kabul eden, Beyt’ül Mal’a haram bulaştırmayandır.
  • Şehr’ül Emin, faiz, rüşvet gibi haramlara bulaşmayan ve bu haramları tevil ederek Rabb’ine savaş açmayandır.
  • İl, ilçe ve beldelere bin 397 Şehr’ül Emin arıyoruz...


Yorumlar

Osman ararat Kardeşim daima yanındayız

Kamil Göktaş Murat Köse dürüstlüğüne yürekten inandığım çalışkan Vatan Millet sevdalısı Şehr'ül Emin aday adayı. Niyet hayır akıbet hayır inşallah

Sebahat KASAP Murat KÖSE gibi çalışkan dürüst vatan millet sevdalısı biriyle inşallah Mamak daha güzel olacak

Recep üret İnşaallah yeni Mamak yeni başkan yeni imar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.