Son Dakika

Seni çürümeye terk etmek isteyen işgal öncülerinden tek kurtuluşun var: Sahiden kendin ol

Ülkesi, şehri, mahallesi, hemşehrileri; hatta ailesi söz konusu olduğunda bile “kendini seçkin Batılı sayan kendine oryantalist akıl hastaları”nın durumu, sadece bir psikolojik rahatsızlık değildir...
Seni çürümeye terk etmek isteyen işgal öncülerinden tek kurtuluşun var: Sahiden kendin ol

Vura vura ezberletilmiş bir ideolojik muhtevanın militanlığıdır. Bir asırdır, her fırsatta kendini ezen sözüm ona seçkin bir kitlenin dayattığı aşağılık kompleksiyle bilime, sanata ve fikre dair yapılan bütün çalışmalar kendini başkasıyla kıyaslayıp yersiz kahretmenin ötesine geçemiyor. Bir asırdır, her fırsatta kendini ezen, sözüm ona seçkin bir kitlenin dayattığı aşağılık kompleksiyle bilime, sanata ve fikre dair yapılan bütün çalışmalar kendini başkasıyla kıyaslayıp yersiz yere kahretmenin ötesine geçemiyor.

Mesela, bir yabancı dili başka ülkelere kolaylıkla mal satıp yüksek kârlı ticaret yapabilmek, o ülkelere kültürümüzü transfer edip nüfuz alanı inşa etmek, orada ortaya çıkmış yeni fikirleri vakit kaybetmeden kullanabilmek yerine sırf onlara benzeyebilmek adına taklitçi bir faaliyete dönüştüren müstemlekelerle mücadeleyi yükseltmeliyiz. Her ne pahasına olursa olsun çocuklarımızı özenti eziklerin elinden kurtarmak için tetikte durmalı, keskin tedbirler almalıyız. Kendi gibi düşünemeyen, kendi değerlerini yitirmiş ve sözüm ona “ideal insan” olarak dayatılmış Batılılar’ı taklit etmeyi ve kendini onların değerleriyle ölçüp biçip, onların rakamlarıyla sıraya dizerek ezilip büzülmeyi marifet sayan akıl hastaları, işgal kuvvetlerinin öncü birlikleridir. Okullarda, medyada, sosyal medyada, filmlerde, kitaplarda çocukların zihnini işgal edip Batılı sahiplerine köle olarak topluyorlar.

Türkiye’nin semalarında esen cesaret rüzgârlarıyla yelken almış büyük umutların ilk adımları atılıyor. Bugün, hemen şimdi her anne babaya düşen acil görev, çocuklarımızı içimizdeki oryantalistlerin aşağılık kompleksini telkin eden vesveselerinden korumak olmalıdır. Zamanın ruhu, Türkiye’nin üzerindeki asırlık tozlara üflemişken; fırsat bu fırsat “aydınlanmacı, pozitivist” ezikliğini terk edip sahiden kendimiz olma vaktidir.

Teknoloji yarışmaları, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını oluşturdu. Havacılıktan otomotive, su altı araçlarından alternatif enerjiye uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen teknoloji yarışmalarıyla Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretmesini ve geliştirmesini sağlamak amacıyla bu alanda çalışan gençler teşvik edildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.