Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanan Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Şeyda Nur Karaoğlu nereli?

Şeyda Nur Karaoğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Cumhurbaşkanı danışmanlığına atanan Şeyda Nur Karaoğlu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanan Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Şeyda Nur Karaoğlu nereli? İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanan Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Şeyda Nur Karaoğlu nereli?

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Cumhurbaşkanı danışmanlığına atanan Şeyda Nur Karaoğlu ismi yoğun olarak araştırılanlar arasına girmiş durumda. Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından vatandaşlar yeni danışman “Şeyda Nur Karaoğlu kimdir?” sorusuna yanıt arıyor. Peki Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanan Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Şeyda Nur Karaoğlu nereli? İşte yanıtı…

ŞEYDA NUR KARAOĞLU KİMDİR?

Çeşitli bakanlıklarda yapılan atamaların ardından Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu getirildi. Rize’nin Çayeli’li olan Karaoğlu 2011 – 2014 yılları arasında Londra Üniversitesi’nde bulundu. Ardından Harvard Üniversitesi, Jean Monnet Fransız Lisesi ve Colombia Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Şeyda Nur Karaoğlu Pazarlama Uzmanı olarak biliniyor.

KARAOĞLU, CUMHURBAŞKANI DANIŞMANLIĞI’NA ATANDI

Karara göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı’na Şeyda Nur Karaoğlu atandı. Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine; İbrahim Acarlı (Yargıtay), Ahmet Hüsrev Vural (Danıştay), Prof. Dr. Mahmut Koca (Ceza Hukuku), Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar (İdare Hukuku), Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu (Anayasa Hukuku), Av. Ünsal Toker (Türkiye Barolar Birliği), İsmail Kurul (Devlet Denetleme Kurulu Üyesi), Hayrettin Kurt (Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü) ve Hakan Öztatar (Adalet Bakanlığı) getirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda açık bulunan iş müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Rahman Gülay atandı.

Öte yandan, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer merkeze alındı. Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine Mehmet Ferden Çarıkçı ve Aydan Yamancan atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına Engin İlseven ve Mehmet Özdemir, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Ismuk atandı.