Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İzmir’e hendek de kazacak mısın?

İzmir’de ‘ayrı bayrak ve ayrı para’ bastırmak istediğini sıkılmadan açıklayan CHP’nin belediye başkanlarından Tunç Soyer, HDP’nin bölücülük faaliyetlerini devam ettirmeyi planladığını gösterdi. 2014’teki Kobani provokasyonlarını hatırlatan Soyer’in 2018’deki seçimlerde gizli ittifak kurduğu HDP’liler gibi, bir hendek kazmadığı kaldı.

İzmir’e hendek de kazacak mısın?

CHP’nin kalesi olarak görülen İzmir’de Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘eyalet’ hayali kurup “İzmir bayrağı” ve “İzmir parası” basacağı iddia edildi. Bölünme peşinde olan CHP’nin kirli ve maksatlı planları ortalığa saçıldı. Soyer’in İzmir için ayrı bir ‘bayrak’ ve ‘para’ çalışması yaptığı öğrenilirken; bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye de her türlü iltimas tanındı.

“BÖLÜCÜLÜK” FAALİYETLERİ

Terörist yakınları belediye personeli yapıldı, ihanet örgütü FETÖ’ye arka çıkıldı. Kandil’in uzantısı HDP’nin bölücü politikaları gibi ‘özerklik’ iddiasında bulunan İzmir’in başındaki Tunç Soyer, korona salgını günlerinde de Millî Dayanışma Kampanyası’na rağmen valilik izni olmadan alternatif bağış kampanyası başlatmıştı. Kanunsuzluğu İçişleri Bakanlığı bloke etmişti. CHP’liler süreci ‘Merkezi ve yerel hükümet çatışması’ olarak yorumlarken; ‘eyalet’ hazırlığını ele vermişti. Soyer de son olarak ‘İzmir bayrağı ve parası’ diye eyalet planı çalışmasını açık etti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri